Skocz do zawartości

Wszystko jest źle :O


kanus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj innych testów jak JBL. Jest to jednorazowy wydatek, ale uwierz iż warto. Druga sprawa, że starczają na długo, ewentualne uzupełnienia do nich kosztują już znacznie mniej.


Nawet nie wiadomo skąd jesteś... Może ktoś mieszkałby w Twojej okolicy. Trochę wody do butelki i ktoś zbada parametry. Bo faktycznie szkoda ryb.

I ciekaw jestem jakie masz obecnie PH w zbiorniku. W pierwszym poście pisałaś, że jest 6,4 a potem, że w kranie masz 7,6. Takie byłoby już do akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek przykro mi, ale takich funduszy to nie mam na 100%, rozważam te zoolek, ale jak kupie, zbadam i okaże sie, że wynik nie jest wiarygodny bo to nie jbl to chyba mnie coś trafi :)

Już w ten sposób kupiłam paskowe, bo ktoś mi źle doradził :(


Jestem z Kościana, to na trasie Poznań-Leszno.


ph skoczyło na 7,6.


podrzućcie może jakiś linkiem

takie?

JBL TEST COMBI SET __ KH PH FE NO3 NO2 ____ GRATIS (3609936526) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img03.allegroimg.pl/photos/400x300/36/09/93/65/3609936526@@AMEPARAM@@03@@AMEPARAM@@36/09/93/65@@AMEPARAM@@3609936526


taka cena byłaby może do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj, dozbieraj spokojnie kase. Ewentualnie druga opcja, nie musisz kupować wszystkich na raz. Pewnie najważniejsze byłyby no2 i no3 na początek. Z czasem dokupisz sobie resztę. Pewnie starczy Ci na lata. Sam u siebie po 2 miesiącach musiałem dokupić uzupełnienie no3, ale robiłem testy w dwóch zbiornikach i to co kilka dni, bo chciałem sobie obserwować zmiany na bieżąco.


Proszę, na alledrogo znalazłem od jednego sprzedawcy no2 i no3. Ponosisz tylko jeden koszt wysyłki. Oczywiście u innych sprzedawców też znajdziesz, ale starałem się wyszukać najtaniej z dostawą. No3 jest najdroższy ze wszystkich. Łącznie wychodzi 65,80 + wysyłka 11,40 (za dwie sztuki w paczce) ewentualnie7,49 listem poleconym. Unikaj przesyłki zwykłym listem.


JBL TEST NO3 azotany - 50 pomiarów W-WA PROMOCJA ! (3641940036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/36/41/94/00/3641940036@@AMEPARAM@@14@@AMEPARAM@@36/41/94/00@@AMEPARAM@@3641940036



JBL TEST NO2 azotyny - 50 pomiarów W-WA PROMOCJA ! (3586542254) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/35/86/54/22/3586542254@@AMEPARAM@@14@@AMEPARAM@@35/86/54/22@@AMEPARAM@@3586542254



Mieszkasz daleko ode mnie, więc nie bardzo pomogę z wykonaniem testów. Dane miejsca zamieszkania możesz uzupełnić w swoim profilu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupię te (Dzięki Misiek), sprzedawca ma lepsze opinie

ph i reszta w listopadzie.


dziwnie wklejają się linki

JBL TEST NO2. Test na AZOTYNY. 50 POMIARÓW !!! (3619564059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/36/19/56/40/3619564059@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@36/19/56/40@@AMEPARAM@@3619564059



JBL TEST NO3. Test na AZOTANY. 50 POMIARÓW !!! (3636780816) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/36/36/78/08/3636780816@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@36/36/78/08@@AMEPARAM@@3636780816



i przesyłka kurierska.


napiszcie jeszcze jakie macie wkłady w filtrach, może tutaj coś pokombinuję.


nie wiem czy to na ten wątek, czy powinnam w innym dziale zapytać...

Ten prefiltr na zewnątrz akwa to jakiej firmy najlepiej (nie chce gąbki w środku, bo moja pokrywa jest w takim stanie że ciągłe podnoszenie może ja wykończyć), można to jakoś bez kompikacji podłączyć? Bo w żadne złączki i rurki nie wchodzę. Będę wdzięczna za konkretny model i nazwe firmy.

Nie mam niestety czasu na buszowanie po internecie :( a wiedza też ograniczona. Wolę zapytac kogoś kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wkładów mam u siebie z JBL bo dostałem razem z filtrem Micromec

micromec.jpg


Klasyczną ceramikę

SintoMec.jpg


i w trzecim koszu matrix firmy

matrix2L.jpg


Jest też purigen także seachem

images?q=tbn:ANd9GcRdQXEqlDW4C4SUQ65dVeAMHXBfCnfZHLYKEt_vvBCS0g5GGVt9sA


Tu temat o purigenie - http://forum.klub-malawi.pl/test-preparatu-purigen-firmy-seachem-t14898.html?&highlight=matrix


o matrix'e też znajdziesz wiele na forum. To zastępstwo dla ceramiki. Zgodnie z infomracjami producenta, dzięki swojej budowie ma ogromną powierzchnie na które mogą się osiedlać bakterie.


Co do prefiltra przed kubłem. Sam złożyłem go z filtra narurowego (także dużo tego na forum). Był dostępny kiedyś taki kompaktowy prefiltr z HW, ale wycofali go ze sprzedaży, miał też opinie wadliwego, często przeciekał. Nie wiem jakie masz akwarium, ale do twojego kubła nie dawałbym żadnego prefiltra bo go za bardzo stłumisz. Jeśli masz wewnątrz mocnego mechanika to jeszcze można się pokusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupisz wreszcie normalne testy okaże się że masz wcale niezerowe no2 a to jeszcze gorzej, no ozn. niedojrzały filtr biologiczny. Oczywiście nikomu nie życzę, ale paskami to można sobie no3 określić z dokładnością do 1 kilometra.


zrobiłam dzisiaj ponownie badanie i kolor nadal niebiały. Dla pewności porównałam z kranówą- czyta biel :( Za chwilę chyba sobie przeklnę. Wywalę wszystko w de i zrobię szklaną witrynę.


Jeśli to rzeczywiście niedojrzały filtr to co dalej?

Jak ryby były małe to nie było takiego problemu. Wszystko zaczęło się ok 4msc temu.


Może poziom no2 podniósł się zwg na fakt, że zaczęłam je karmić 2x dziennie. Ale watpię, bo ilości jedzenia nie sa masakryczne, a taka byłaby od razu różnica.


Testy będą we wtorek, kupić też te wkłady o których pisze Misiek?

Niech stracę, najwyżej jak będę głodować zrobię surówkę i będą ryby na obiad :twisted:


edit:

I jeszcze, czy ten odmulacz bedzie dobry???? sie wnerwiłam normalnie!


JBL AquaEx 45 - 70. Super odmulacz do akwarium (3619605008) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/36/19/60/50/3619605008@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@36/19/60/50@@AMEPARAM@@3619605008




Czy to może spełniać role prefiltra?


JBL TopClean II - Skimmer Filtr powierzchniowy (3614726630) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/36/14/72/66/3614726630@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@36/14/72/66@@AMEPARAM@@3614726630



Opis akwarium umieszczę za chwile w stopce.


Kurna psa ze starości uśpiłam w te wakacje, niech mi sie chociaż rybki ostaną :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odmulacz fajna sprawa. Szczególnie jak chcesz odmulić i przemieszać piach w akwarium. Ten skimmer tez miałem średnio zbierał flim bakteryjny ,ale może dlatego że całą moc zasysania ustawiłem na dolna partie tego skimmera. Ogólnie jest to fajna zabawka.

Jeżeli chodzi o paski, to używałem kiedyś pasków JBL i dokładność rzeczywiście maskara. Ale jak miałem no2 w akwarium to jak byk mi pokazało i dopiero dokładny wynik uzyskałem za pomocą testów kropelkowych. Także jak nie pokazują Ci paski no2 to zakładam na 90% to nie masz no2. Problem może leżeć w no3 i ten parametr testem kropelkowym zmierz( ale to juz wiesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skimmer tez miałem średnio zbierał flim bakteryjny ,ale może dlatego że całą moc zasysania ustawiłem na dolna partie tego skimmera. Ogólnie jest to fajna zabawka.



czy będzie spełniał role prefiltra, czy mylę przeznaczenie. Rozumiem, że podłączę to to do filtra zewnetrznego i bedzie działało w tandemie? Tzn ta gąbka będzie oczyszczać wodę z zanieczyszczeń wysokogabarytowych, a resztą zajmie się kubełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie się tak denerwujesz i stresujesz. W akwarystyce potrzebna jest cierpliwość :) Sama zauważyłaś, że rybki po Twoim działaniu ( czyli podmianie wody) zaczęły zachowywać się normalnie. A więc zrobiłaś krok w dobrym kierunku i jest światełko w tunelu. Jeżeli deszczownia (ta rurka z dziurkami) jest cała zatopiona pod wodą to podejrzewam, że ruch wody na powierzchni jest niewielki. Najprostsze co możesz zrobić to ustaw tą rurkę na przyssawkach po skosie tak żeby część tej rurki wystawała nad lustro wody, a strumienie wylatującej z tych wystających dziurek wody rozchlapywały się na jej powierzchni ( żeby Ci tylko nie chlapało po świetlówkach jeśli są żeby nie pękły). Sprawdź z jaką siła ta woda wylatuje. Jeśli słabo to wyczyść dobrze rurki z filtra. Przypomnij sobie dokładnie co zrobiłaś, że zachowanie rybek się poprawiło. Jeśli po podmianie wody to podmieniaj ją częściej.


ja co tydzień wymieniam około 30-40 litrów wody w 180 litrowym akwa i nie mam (wiem, że to bardzo nieprofesjonalne podejście) testów na badanie związków azotu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.