Skocz do zawartości

Easy Carbo jako sposób na glony


bandzior85

Rekomendowane odpowiedzi

..stosowałem ale w roślinnym..Easy Carbo nie służy do eliminowania glonów ale ( mówiąc skrótowo ) do stworzenia lepszych warunków wzrostu rośli..Szybciej rosną jak glony.. Jeżeli tu nie masz roslin to stosowanie Easy Carbo nie pomoże Ci zwalczyć glonów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie tak jak pisze AndrzejWroc - podawanie CO2 w płynie (lub gazowo) ma na celu tylko stymulację roślin do szybszego wzrostu, dzięki czemu pobierają one z wody w dużo większych ilościach niezbędne pierwiastki co bezpośrednio przekłada się na fakt, że dla glonów już nic nie zostaje (głównie chodzi o NO3 oraz PO4) i dzięki temu się one nie pojawiają lub jeśli już są to rozwijają się w bardzo niewielkim stopniu. W malawi podawanie samego Co2 bez roślin mija się z celem, ponadto wpływa on bezpośrednio na PH (obniża) wody, więc jeśli juz ktoś stosuje to powinien robić to z umiarem i w naprawdę niewielkich ilościach.

Nie są to teoretyczne rozważania - wiem to z autopsji, przetrenowane na dwóch roślinniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to forum miłośników malawi, a nie roślinniaków ;).


Jeżeli tu nie masz roslin to stosowanie Easy Carbo nie pomoże Ci zwalczyć glonów!!
Pomoże. Easy Carbo po za tym, że jest dla większości roślin dobrym źródłem węgla to dodatkowo działa antybakteryjnie (nie w tym stężeniu oczywiście ;) ) i również jest dobrym preparatem antyglonowym. Wsadźcie na kilka godzin do easy carbo jakąś roślinę porażoną krasnorostami to zobaczycie o co chodzi :).


podawanie CO2 w płynie (lub gazowo) ma na celu tylko stymulację roślin do szybszego wzrostu
Easy Carbo jak i inne preparaty tego typu ma tyle wspólnego z CO2, że po prostu też zawiera węgiel. Proszę nie mylić, łączyć, stosować wymiennie pojęć węgiel w płynie - CO2.


dzięki czemu pobierają one z wody w dużo większych ilościach niezbędne pierwiastki co bezpośrednio przekłada się na fakt, że dla glonów już nic nie zostaje (głównie chodzi o NO3 oraz PO4) i dzięki temu się one nie pojawiają lub jeśli już są to rozwijają się w bardzo niewielkim stopniu
Takiego hitu to dawno nie słyszałem :) Czyli twierdzisz, że mając zerowe wartości NO3 i PO4 pozbędziemy się glonów :) ? Głupota, głupota, głupota. Większość glonów powstaje na skutek zachwiania równowagi (mikro/makro-światło-stężenie CO2). Dla twojej informacji dodam, że jedyny zbiornik roślinny, w którym mam NO3 poniżej 10ppm to zbiornik prowadzony na Ferce. Akurat specyfika nawozu Balance N powoduje niskie poziomy NO3. We wszystkich pozostałych wartość NO3 jest na poziomie ~25ppm.


W malawi podawanie samego Co2 bez roślin mija się z celem
Stosowanie CO2 tak ale temat jest o easy carbo, a nie o CO2. EC spokojnie można lać :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że jak ktoś chce stosować węgiel w płynie to powinien dawać dawki 2 albo 3 razy większe niż zalecane. Wtedy może niechciany glon ustąpi.

Ja Easy Carbo stosowałem przed włączeniem oświetlenia, aby mieć pewien zapas zanim włączy się butla z CO2. Resztę opisał bardzo dobrze Gronanr.

Osobiście w Malawi nie stosowałbym węgla w płynie. Dla informacji podam, że Easy Carbo to Aldehyd glutarowy w odpowiednim stężeniu. Zabija glony bo to jest odkażalnik, a zarazem jest trucizną.

Pozdrawiam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.