Skocz do zawartości

Rozpoczęcie budowy mojego tła


Rekomendowane odpowiedzi

Jarosław Woźniak;262981]Chcemy fotek........:

He he he

Będą będą – po położeniu kolorów bazowych będzie musiało „przycharatać” wiec będzie już luz a i jakiś zarys.

Ponadto na pewno będzie zamiana miejsc miedzy zieleniną a piaskiem , przy okazji nieco jej zniknie z dna a dojdzie na pułkach skalnych i odrobinę w jaskini oraz na zatopionym drzewie .

Powód mało komfortowe miejsce z prawej strony dla „setlersów” ;-) czyli utrzymanie trawniczka w tej części mogłoby być kłopotliwe .

Jak sądzicie co będzie lepszym rozwiązaniem w adaptacji „trawników na siatce podtynkowej”

1)Zatopienie na obecnym etapie oczek z 2.5mm przewód miedziany ?

2)Czy częściowe zalanie zaprawą sztucznego trawnika ?

1 wydaje mi się łatwe w użytkowaniu , 2 znowuż wypełni kolorem przestrzeń zanim mchy urosną hmm , ale czy utrzyma „Małego Heńka” w trakcie adaptacji ?


Aaa zapomniałem dopisać a to jedna z kurczowych prac malowanie właśnie „studiuje malowanie suchym pędzlem”.

Zainteresowani wykonaniem takiego tła muszą co nieco poczytać w tym temacie .

Poadr Janusz .

post-14067-14695714704445_thumb.jpg

post-14067-1469571470457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywy trawnik przy mbuniakch IMHO nie ma racji bytu, a sztuczny hmm po prostu jest sztuczny ;)

No właśnie eh te rybcie ! .

Do obsady zbiornika również przejdę z Wami – jako to moje piesze Malawi a i z akwarystyką nie mam takiego doświadczenia jak niejeden z Was .

Będę potrzebował pomocy w doborze lokatorów ? .

Myślę że i ten temat nie przejdzie echem po forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchym pędzlem to się namalowałem w swoim życiu. Jest to dziecinnie proste na nierównych powierzchniach.

To się dobrze składa :eek: , co do samego malowania faktycznie a jak do tego odpowiednio się dobierze kolory bazowe "satysfakcja gwarantowana - albo zwrot $ " ha ha ha .

Nie macie żadnych propozycji odnośnie obsady zbiornika ? - rybcie które nie potraktują moich roślinek jak "buldożery" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsady omawiamy w innym dziale.
:(

Aaa myślałem że ujdzie mi to na sucho ;) .

Chciałem skorzystać z frekwencji taki temat przyciąga ludzi - do niedawna sam szukałem "info"

w tym temacie bo zarybiania jeszcze trochę czasu , ludzie stracą raczej zainteresowanie .

Makieta musi odleżeć swoje (na sucho) potem w wodzie itd .

No trudno będę Was wiec męczył w odpowiednim dziale i czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

I na powitanie złe wieści pierwszego foto z malowania na jasno :-( czyli piaskowy z odcieniami nie wyszły i na domiar złego usmołem je po pomalowaniu na ciemne bazowe :-) .

Córka upuściła aparat i robi niewyraźne zdjęcia zwłaszcza z niewielkich odległości więc robie telefonem co prawda z lampą to telefon a malowałem w garażu do późna .


Druga zła wiadomość do zmuszony jestem zawiesić prace przy makiecie na około dwa tygodnie (praca w delegacji) :-(


Są i dobre wiadomości zacząłem już prace mające na celu zrobienie form modułowych całości z oddzielnych elementów .

I tak to planuje tylna ściana będzie oddzielna w opcji 120/150/200/250cm oraz osobna podstawa , będzie zostawione miejsce na wklejenie własnych obiegów filtracji 1/2cala + osobno montowany przelew górny z wyjmowanym „grzebieniem”.

Wszystkie widoczne oraz dodatkowe elementy makiety będą oddzielne i można będzie po „bawić” się we własne konfiguracje dojdą nowe dużo większe skały i półki ,korzenie elementy te będą z preparatu do zalewania układów elektronicznych.

W głazach półkach będzie możliwość wycięcia otworów z celu przystosowania ich jako doniczki na roślinność .

Co do montażu ich nie mam jeszcze pewności bez klejowy wymusza konieczność robienia otworów pod przykręcanie , lub wklejane na silikonowe masy klejące – i tu pytanie do Was który ze sposobów będzie lepszy ?


Jako ze planuje niebawem kolejny zbiornik 200/60/60 lub 300/80/80 cm będą opcje tła według indywidualnych potrzeb duża ilość elementów dodatkowo zwiększy możliwości stworzenia tła nawet w małych zbiornikach według własnego gustu .

Mile widziane sugestie za , przeciw , zmiany , przydatne na bazie tego będzie można zrobic to ładne i przyjazne w eksploatacji .

Będę na bieżąco monitorował z telefonu Wasze wpisy .

Pozdrawiam Janusz

post-14067-14695714705964_thumb.jpg

post-14067-14695714706878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.