Jump to content

Rozpoczęcie budowy mojego tła

Disconect
 Share

Recommended Posts

Witam

To z wczorajszego wieczoru .

Właśnie posprzątałem po bajzlu jakiego dokonałem w trakcie docinania kolejnych elementów tła na bazie styropianu , pianki .

Na pewno zamieszczę kolejne etapy nawet gdy wyjdzie z tego fiasko ,co raczej odpada po dzisiejszych przymiarkach .

Najpierw zbudowałem podstawę , tylną i boczne ścianki z płyt gipsowych odwzorowujących dokładne wymiary wnętrza zbiornika dociąłem i wstawiłem arkusz styropianu tylną ścianę 120/50cm .

Powstały już pierwsze spore elementy dna na razie w stanie surowym , mam zamiar je łączyć na klej typu „Bolix” mniej toksyczne od poliuretanowych odpowiedników ponadto klej ma konsystencje zaprawy w miejscach łączeń imituje skałę .

Do wykończeń zakupiłem CR65 + całą gamę fug do kafelek od popielatych przez rdzawą a do ciemnego brązu domieszanie rożnych ilości i kolorów do CR daje niesamowite efekty .

Myślę jednak nad awaryjnym wyjście nasączenie całości po wyschnięciu żywicą .

A może ktoś z was stosował środek do zalewania układów elektronicznych specyfik jest stworzony do zabezpieczania elektroniki przed wodą ?

Częściowo opieram się o to foto zapożyczone od wujka Google .

post-14067-1469571460269_thumb.jpg

post-14067-14695714603489_thumb.jpg

A to już pierwsze prace z dziś .

Postanowiłem składac całość etapami z powodu czsu utwardzania w międzyczasie „rzeźbienie”

kolejnych elementów makiety.

post-14067-14695714603899_thumb.jpg

post-14067-14695714604318_thumb.jpg

post-14067-14695714605451_thumb.jpg

post-14067-1469571460607_thumb.jpg

post-14067-14695714607244_thumb.jpg

Planuje w prawym dolnym rogu wbudowanie rurki wyjścia z kubełka natomiast z lewej górnej

strony powstanie przelew wpasowany jako element tła .

W środkowej części dolnej mam wkomponować dwie dysze do „odmulania dna strumieniem

wody pod dużym ciśnieniem ” będzie z tym przypuszczam sporo zabawy by uzyskać kierunek wody ku górze do przelewu .

Może ktoś opisze jak to się ma w praktyce ?

post-14067-14695714607764_thumb.jpg

post-14067-14695714609795_thumb.jpg

post-14067-14695714610762_thumb.jpg

post-14067-14695714620316_thumb.jpg

Witajcie

Małe zmiany w wyglądzie , przelew wyląduje na tył zbiornika będzie praktycznie nie widoczny .

Rozwaliłem więc niby jaskinie po lewej , myślę nad zrobieniem w jej suficie podświetlenia led .

Pozdrawiam Janusz

post-14067-14695714633547_thumb.jpg

post-14067-14695714634026_thumb.jpg

post-14067-14695714635046_thumb.jpg

post-14067-1469571463549_thumb.jpg

• Dziękuję 1

Jarosław Woźniak

Witaj:).Twierdzę że efekt końcowy będzie super.Śledzę wątek i kibicuje;)

Powodzenia!!!!

tło pochwalić,ale myślę że będzie problem z umieszczeniem tła w baniaku...chyba że wytniesz wzmocnienia poprzeczne.

• Dziękuję 1

Bardzo ładne tło się zapowiada. Na prawdę zazdroszczę chęci i zdolności manualnych ;)

Obejdzie się bez wycinania wzmocnień tylko będziesz musiał przeciąć tło na 2 części.

Pzdr.

• Dziękuję 1

Miło widzieć ze Wam się podoba mam kilka fotek które miały posłużyć jako inspiracja

ale oglądać to jedno a wykonać drugie .

Panowie zachęcam do działań w tym kierunku obejrzeć parę fotek na Google i samo idzie wbrew pozorom a pomysłów przybywa z każdą chwilą .

Banalnie proste będzie wkomponowanie przelewu na tylnej ścianie dla osób nie chcących z”dziurawić” dna.

Mam tylko mętlik w głowie odnośnie naniesienia kolorystyki żeby nie przedobrzyć .

Teraz niby jaskinia po lewej mam kilka pomysłów typu stalagmity i stalaktyty , jakieś

otwory w sklepieniu tej jamy he he może delikatne podświetlenie ledani ?

post-14067-14695714635852_thumb.jpg

post-14067-14695714636427_thumb.jpg

post-14067-14695714637786_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Nath_147
      A jaka taka zywica ma zdolność absorbcji? Kolega ma dość spore akwarium trochę tego  NO3 jest u niego w wodzie. 
    • triamond
      Powinno lecieć od razu 0 ppm NO3 aż do zapełnienia pojemności żywicy. Problem rozwiązany. Żywica do reklamacji.
    • przemo95
      Hej, 4 maja zalałem akwarium więc jeszcze trochę czasu nim cykl azotowy się zamknie, ryby wyśle mi hodowca 7 czerwca więc powoli muszę dokupić pozostały osprzęt, Aktualnie jest już od początku filtracja: Ikola 600 Maxx (wkład to około litr Matrixa) + Sunsun HW603a który robi za prefiltr (3 gąbki o różnej granulacji), Obudowę planuje kupić aluminiową, chciałbym tez kupić inny wlot / wylot wody bo ten który posiadam jest mało wygodny (czasowo jest deszczownica na wylocie ponieważ samej rurki nie potrafię zamontować bo jest za krótka i może wylecieć oraz na wlocie jest chwilowo "pusty" prefiltr Jbla bo rurka którą miałem tez jest za krótka. Oczywiście tło na tylną szybę też będę naklejać.   Mam do Was prośbę o radę, - jakie oświetlenie do akwarium 120x40x50 / 240 L / pokrywa aluminiowa? - jaki polecacie zestaw wlotu/wylotu żeby robił dobrą robotę i dobrze dało się zamontować?  - mam wrażenie że cyrkulacja wody jest trochę słaba więc może dokupić cyrkulator?    Czy coś jeszcze proponujecie dokupić? Miałem kiedyś Malawi ale było to chwilowo i zbytnio się nie zaangażowałem więc teraz chciałbym stworzyć idealne warunki.
    • przemo95
      Witam ponownie, Dziś już 19 dzień od zalania, sprawdziłem ponownie parametry i wygląda to następująco:  NH4 - <0,05. NO2 - <0,01 NO3 - 0    Czy to możliwe że NO2 jest mniejsze niż 3 dni temu, a inne parametry  stoją w miejscu? 
    • aro600
      Wyniki testów po 24h: NO3 ~ 20 - bez zmian  PO4 ~ 0,5 - zbiło ładnie o 0,5 Woda dalej kryształ, włączyłem do obiegu i korpus z purolite i wyniki po przejściu przez korpus NO3 bez zmian - czyli chyba jednak nie A520e mi sprzedano. Czy może być inna przyczyna? Czy np złożę musi się jakoś aktywować czy od razu woda po przejściu przez korpus powinna mieć poziom NO3 zdecydowanie niższy? Do testów włączyłem przepływ zaworem na korpusie i po kilku minutach zrobiłem pomiar wody wypływającej z korpusu. Może powinienem poczekać kilka godzin i dopiero wtedy wykonać pomiar?
    • aro600
      Obecnie sytuacja wygląda następująco: Woda znowu jakby jej nie było 😀Zobaczymy na jak długo. Woda oczyściła się dopiero dziś dosłownie w 2h po podaniu Microbe-lift Phos-out 4 .  Przed podaniem zmierzylem: NO3 wynik około 20  (na skali barwnej ciemniej jak 15 jaśniej jak 30) PO4 wynik 1 jutro zmierze o ile Phos-out zredukował PO4 Purolite dalej zakręcony dodatkowo zmieniłem trochę oświetlenie dołożyłem zgodnie z Waszymi radami boczne przysłony aby nie świeciło na ściany zobaczymy czy to przyniesie jakiś efekt.
    • iquitos68
      Generalnie nie obawiam się, gdyż nigdy nie miałem jeszcze ryby tak dużej, żeby była za duża do tego akwarium. Tyrannochromis którego posiadam też jest duży -na oko 30cm-, ale myślę, że jak jeszcze podrośnie to nie będzie problemu. Akwarium ma 70cm cm szerokości i to robi robotę.  Widać też, że im większa ryba tym trudniej jej atakować inne ryby, które taktycznie opływają ją od ogona, chroniąc się z tyłu. Biorę też pod uwagę, że docelowo mogę mieć np tylko cztery duże ryby i nic więcej.  Mimo wszystko Champsochromis caeruleus według danych internetowych nie powinien urosnąć więcej niż 35 cm. Np strona malawi-guru.de podaje maksylną wielkość tej ryby na 25cm. Jednak w niewoli rosną one nieco większe.
    • pozner
      Nie obawiasz się, że dla Champso to akwarium będzie trochę za małe...za krótkie? To bydlę dorasta jednak do ok. 40cm. Compress piękny
    • pozner
      Karmienie mbuny i drapoli. Drapole nauczyły się unikać to kłębowisko mbuny i ustawiają się z prawej strony. Tam czekają na swoje stynki. Livingston dogonił wielkością strigatusa, ale nadal nie radzi sobie z mbuną. Nadal jest przez nią przeganiany. Jakoś nie potrafi się przełamać.  VID_20220521_115739.mp4    
    • iquitos68
      Kronikarski wpis. Niestety dwie ryby od pewnego czasu toczyła choroba, lub bardziej prawdopodobne efekt dawnych walk z samcem Chilotilapia rhoadesii, który tak jak kruszył muszle ślimaków to prawdopodobnie doprowadził do wstrząsu mózgu niektóre ryby. Samiec Taeniochromis holoatenia i Protomelas ornatus nabawiły się problemów z błędnikami. Często pływały do góry brzuchami, lub kręciły się w kółko. Kuracja w oddzielnym akwarium nie przyniosła skutku. W końcu straciłem te ryby. Po tym co się stało postanowiłem uzupełnić obsadę nowymi rybami. Na podstawie uzyskanych opinii na forum wybór padł na Dimidiochromis compressiceps. W Tanganika-Konin znalazłem dwie ryby z odłowu. Samiec 18cm i samica 17cm WF. Ryby już jakiś czas pływały w tamtejszych zbiornikach. Wybrałem się po nie z Warszawy - szybki własny transport jest najlepszy. Na miejscu pływało także stadko młodych Champsochromis caeruleus. Urocze ryby, a jako że też drapole, to dokupiłem jednego samczyka 18cm F1. Po powrocie do domu obecne u mnie ryby na czele z Tyrannochromisem maculiceps obficie nakarmiłem stynką. Dzięki takiemu zabiegowi nowo wpuszczane ryby nie były pomylone z pokarmem 😆 Wpuszczone ryby pływają już. Samiec compressa adoruje swoją ulubienice. Champso głównie pływa przy powierzchni ćwicząc uniki przed większymi rybami. póki co bez strat, jednak najbliższe tygodnie pokażą czy te ryby zaklimatyzują się z pozostałymi.  Najbardziej boję się o Tyrannochromisa czy nie ruszy na wielkie łowy. Jednakże ryba ta jest już u mnie od roku i ewidentnie widać jak instynkty łowieckie WF u niej osłabiają się z czasem. Na początku zjadał, lub raczej próbował zjeść rybę o 5 cm mniejszą od niej samej. Teraz głównie skupia się na niedobitkach narybku ukrytych w śród skał. W stosunku do większych ryb przejawia zachowania bardziej terytorialne niż kulinarne. Do tego te 9 ryb w akwarium powoduje lekkie "przerybienie" i osłabia jego agresję, bo nie może się skupić na jednej rybie. Należy wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy. W akwarium pływa jedna ryba 8cm potomek Mylochromisa mchuse, który to był wpuszczony na samym początku, czyli w roku 2017 gdy założyłem to akwarium. Fajnie będzie jeśli uda mi się utrzymać tę linię ryb, ze względów sentymentalnych.        
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.