tom77

Placidochromis phenochilus (Mdoka) i P. sp."Phenochilus Gissel", opis i spostrzeżenia

261 postów w tym temacie

Mdoki wybarwiają się stosunkowo szybko. Już kilku centymetrowe sztuki były ładne niebieskie. Z wiekiem nabierają masy i zmienia się wygląd ich pyska. 

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe. Gratuluję tarła. Byłem u akwarysty który hodował white lipsy w standardowym 240 litrów. Dorosły do kilkunastu cm i sprzedawał od nich młode , także też do tarła doszło w bardzo małym zbiorniku jak na tą rybę. Twierdził że były bardzo spokojne , ale nie chciał ich już męczyć w tym zbiorniku i sprzedał stado. To taka ciekawostka bo spotkałem się z wieloma opiniami a mianowicie iż aby zaobserwować tarło niezbędny jest spory baniak. Oczywiście nie zachęcam do trzymania tych ryb w małych szkłach.;) A może ktoś też podzieli się spostrzeżeniami odnośnie phenochilus Tanzania? Piękne ryby a tak mało opisów na rodzimych forach. Agresja porównywalna do swych niebieskich braci z białymi ustami?:huh:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, seba8989 napisał:

Gratuluję tarła. Byłem u akwarysty który hodował white lipsy w standardowym 240 litrów.

Może było to akwarium jedno gatunkowe? U mnie w 450l z pozostałą obsadą non-mbuna nawet nie próbowały podchodzić do tarła a pływały w nim prawie dwa lata. Wydaje mi się, że są to delikatne ryby i potrzebują spokoju aby doszło do zbliżenia :)

5 godzin temu, Merlot napisał:

Co nie zmiania faktu, ze Seba mógłby wrzucić jakieś nowe foto :)

Postaram się dziś o jakiś film. Zdjęcia nie oddają ich urody ;)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szału nie ma ale są Mdoki :) Aparat nie chciał współpracować.

9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetne rybska!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,
Wracając do Malawi po przerwie i napotkaniu artykułu o obsadzie non-mbuna do 450l, dołączam do grona posiadaczy białoustych Placidochromis phenochilus (Mdoka).
Na początek kupiłem 3 większe w układzie 1+2 oraz 8 małych. Do tego Yellow 1+4.

Pozdrawiam

20170616_215915.jpg

20170617_131645.jpg

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ładna obsada do 450 litrów - dwugatunkowo: powiększone do 11 sztuk stado Mdok i harem Labidochromis Caeruleus. Będziesz zadowolony. Chociaż muszę przyznać, że jestem zwolennikiem wpuszczania stada Placidochromisów jednakowej wielkości. Powodzenia:smile:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki był plan 10 małych Mdok ale nie mogłem się oprzeć jak zobaczyłem dorosłe piękne stado i tylko cena sprawiła że jest taki układ. Jest teraz na co patrzeć i czekac, obserwować jak młode będą rosły.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Spokojnie, młode dorosną i nie ździwię się, gdy któryś z młodzików zostanie numerem 1:). Patrząc na zdjęcia nie byłbym pewien układu 1+2. Ryby mają trochę postrzępione płetwy, więc ciężko ocenić, ale ta mniejsza ryba wygląda na samca.

Edytowane przez pozner (wyświetl historię edycji)
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.