Skocz do zawartości

Placidochromis phenochilus (Mdoka) i P. sp."Phenochilus Gissel", opis i spostrzeżenia


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do bardziej doświadczonych "Mdokanów"

Robiąc standardowo wieczorny obchód przy akwarium, w pewnym momencie zauważyłem wielkie zamieszanie.

Po chwili zauważyłem, jak mój najwiekszy samiec coś około 17 cm płynie, w pysku z niespełna 5 cm podrostkiem yellow. Nigdy do tej pory nie stwierdziłem w swoim akwarium podobnej sytuacji, tym bardziej, że czasem dopełnieniem obsade podobnej wielkości rybami. Tym bardziej, że w akwarium pływa jeszcze kilka znacznie mniejszych yellow około 3cm i są po prostu przez "guliwera" olewane. Ta sytuacja trochę wyglądała jak na zdjęciach kolegów ''Predatorow".

Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją wcześniej ? @JemioloSeba, @tom77 ?

Edytowane przez Merlot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JemioloSeba napisał:

Mój największy samiec żywych ryb mi nie zjada ale widzę z jaką ochotą wpierdziela stynkę i kryl. Oczywiście gdy któraś samica wypuści młode to Mdoki bardzo chętnie za nimi ganiają i pochłaniają ale to raczej nic dziwnego.

Właśnie o to chodziło, że za narybkiem po 1cm to się zajadają, ale takim 5cm, nigdy się z tym nie spotkałem. Tym bardziej, że młody Yellow szarpal się dość solidnie w pysku

Edytowane przez Merlot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 23:25, Merlot napisał:

mój najwiekszy samiec coś około 17 cm płynie, w pysku z niespełna 5 cm podrostkiem yellow

Dnia 12.09.2017 o 23:25, Merlot napisał:

Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją wcześniej ?

Nie spotkałem się .... myślę, że to taki sam ewenement jak Lethrinops w roli króla zbiornika.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Piękne stado. Ja też, niestety, kupiłem swoje w sklepie, co prawda wyspecjalizowanym w pielęgnicach, ale niewiadomego pochodzenia i też nie miały tych pięknych białych pyszczków. Biel zlewała się z szafirem. Impuls plus brak wiedzy na temat gatunku i przez rok miałem takie nie do końca mdoki.

Obawiam się, że gdy dorosną do swoich rozmiarów, to części będziesz musiał się pozbyć. 35szt. w takim akwarium to będzie za dużo. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.