Jump to content

Zmiana miejsca tymczasowego akwarium


Guban88
 Share

Recommended Posts

Witam :) Jako że jestem na drodze budowania nowego projekty malawi muszę ustąpić półkę na której stoi moja 102. Jutro chciałem przenieść na inną półkę na której będzie zaś krabarium ( ale to już jak będę miał malawi by to akwa było wolne ). I moje pytanie jest następujące:


Jak mam to odpowiednio zrobić żeby wpuścić ryby jeszcze w tym samym dniu ( najlepiej jak najszybciej ) , chodzi o filtr zew.( tzn z filtrem wiem tyle że musi cały czas chodzić , ryby będęmiał we wiaderku bo nie mam nic innego to tam będzie cały czas na chodzie, podłoże , i kamloty ???? czyścić , piasek płukać ???
[102] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
czyścić , piasek płukać ???

Nie czyść i nie płukaj piasku. Najwięcej bakterii masz właśnie w piasku. Z filtrem dobrze kombinujesz, niech chodzi cały czas. Nalej wody z akwa do wiaderka włóż tam wylot i zasys kubełka i spokojnie zabierzesz sie za inne czynności. Ryby jak będziesz miał w wiaderku nie zapomnij o napowietrzaniu, będziesz spokojniejszy a za razem będzie więcej czasu. Przenosząc swoją 720-tke zajęło mi to około 4 godz z wyniesieniem akwa do innego pokoju.

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem to piasek przełożę też do osobnego wiaderka nic z nim innego nie robiąc i kiedy akwa będzie już na swojej półce to przełożę wraz z kamieniami. Wodę chciałem porozlewać do wiaderek i dać z 20% świeżej jak na podmianie może tak być ?
[102] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Piasek, kamienie do wiaderek czy miski i niech sobie czekają na włożenie.

Wodę musisz zlać do wiaderek a później do akwarium. Podmiany możesz zrobić nawet 40%.

Link to comment
Share on other sites

Ok :) Jutro z rana zabieram się do pracy. A z własnego doświadczenia umiesz określić ile +/- może potrwać aż ryby wrócą do akwarium. Załóżmy że już mam wszystko zrobione , akwa przeniesione ,zalane itp.
[102] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Już napisałem że mi to zajęło 4 godz. Spuszczenie wody, wyłapanie ryb, wyjęcie dekoracji, wyciągnięcie piasku. I odwrotność. U Ciebie jest mniejsze akwarium, wiec powinno pójść szybciej. Myśle że przy spokojnym tempie bez szaleństwa, od wyłowienia do wpuszczenie około 3godz.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.