Jump to content

Obsada 300l


KubaWe
 Share

Recommended Posts

Witam, zakładam akwarium o wymiarach 120x50x50h, czyli standardowe 300l.

Przedstawiam obsadę, którą chciał bym hodować.


1)Melanochromis Maingano 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Iodotropheus Sprengerae 1+4/5


2)Pseudotropheus Ndumbi Res Top 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Melanochromis Maingano 1+4/5


3)Metriaclima Estherae Super Red Minos Reef 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Melanochromis Maingano 1+4/5Czy jest ok?

Rybki mają się dobrze czuć, ale akwarium musi być dekoracyjne, więc zależy mi aby były barwy: niebieskie, żółte i pomarańczowe/czerwone.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

WItaj

Pierwsza obsada jak dla mnie jest najlepsza. Dieta 60% miesa/40% pokarmów roślinnych. Kolorystycznie Tobie pasuje.

Red red jest za duży do Twojego akwa.

Link to comment
Share on other sites

Więc trójka odpada. Co z dwójką?


A co z taką obsadą:

4)Labidochromis Hongi Super Red 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Melanochromis Maingano 1+4/5


Czy wogóle dwa gatunki Labidochromisa mogą być w jednym baniaku?

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Co do brugiej obsady to Pseudotropheus Ndumbi Res Top według danych jest pysiem roślinożernym i nie pasuje do L yellowa. Taka sama sytuacja przedstawia się w obsadzie nr4 gdzie L hongi nie bardzo pasują żywieniowo z L yellow

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze pomarudze. :D

A co jeśli w propozycji nr 2 i 4 Yellow wymienić na Metriaclima sp. msobo "Magunga" lub na Melanochromis Auratus? Czy będzie prawidłowo?

Czy można również w propozycji nr 1 Yellow podnienić na Metriaclima sp. msobo "Magunga" lub na Melanochromis Auratus?

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Jeżeli wymienisz yellowa a dodasz w jego miejsce M msobo magunga. Obsada powinna być dobra. Co do auratusa to może poczekaj z tą rybką, jest on strasznie agresywny.

Nie znam tej rybki Pseudotropheus Ndumbi Res Top i nie wiem jak jest z agresywnością. Wielkością nadawałby się do Twojego zbiornika, wiec możesz spróbować z M msobo magunga i maingano. Osobiście jestem przeciwnikiem wrzucania L hongi do 120cm a tym bardziej przy trzech haremach, także nie polecę obsady nr 4.

Reasumując

Obsada nr1

Melanochromis Maingano 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Iodotropheus Sprengerae 1+4/5

Nr2

M msobo magunga 1+4

M maingano 1+4

Pseudotropheus Ndumbi Red Top1+4

Nr3

M maingano

M msobo magunga

L yellow

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

I nr4:

Metriaclima Msobo Magunga

Melanochromis cyaneorhabdos maingano

Labidochromis sp. Perlmutt

Mniej żółtego a dieta podobna jak w przypadku yellow.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Jeśli pozwolicie podepnę się pod ten wątek aby nie zakładać nowego. Jestem w trakcie kompletowania identycznego zbiornika i skłaniam się również ku proponowanej tutaj obsadzie nr1, czyli:

Melanochromis Maingano 1+4/5

Labidochromis Caeruleus Yellow 1+4/5

Iodotropheus Sprengerae 1+4/5


docelowo chciałbym mieć 1+4 wszystkich 3 gatunków, podpowiedzcie mi proszę po ile szt. maluchów kupić na początek ?


czy ewentualnie można rozważyć wymianę Iodotropheus Sprengerae na AULONOCARA FIRE FISH ? choć z tego co czytałem to raczej dla FF za mały ten zbiornik, jak sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • bobanr
   Pewnie jest to wykonalne, choć nie łatwe.   Całość Kostrzyn nad Odrą. Szczegóły pod telefonem.
  • ziemniak
   Długo rozmyślałem nad zakupem, ostatecznie szukałem tego ze zdjęcia poniżej. Akurat była aukcja produktu pokazowego i udało się go wylicytować za całe 13 złotych. Działa na zasadzie obracającego się zegara i ma 14 przegródek. Fajną opcją jest to, że da się do niego podłączyć wężyk powietrza, który ma zapobiegać wilgoci w przegródkach z karmą. Dodatkowo chcę go zamieścić na wiaderku 1 L aby był wyżej i łapał mniej wilgoci. Wkrótce zaczynam testy, bo za około miesiąc szykuje się do dwutygodniowego wyjazdu.
  • Andrzej Głuszyca
   @triamondNie wiem jak masz na imię a nie lubię zwracać się nickiem. Dlatego będę pisał per Ty .   Osobiście uważam , że warto wykorzystać Twoją wiedzę  jeszcze w inny sposób tutaj na forum i to w taki sposób aby nikt Ci nie zarzucał pisania akademickiego .  Oczywiście jeżeli wyrazisz tego chęć. Jest u nas dział ARTYKUŁY.  Jest to dział gdzie jak nazwa wskazuje umieszczasz swoje artkuły dotyczące  akwarystyki związanej z naszym biotopem. Ale równie dobrze , można pisać o chemii wody , o sprzęcie , o różnego rodzaju procesach zachodzących w wodzie itp.  itd. Plusem tego jest to , że w samym artykule nie ma dyskusji z innymi użytkownikami. Jest ale tylko w brudnopisie..potem to się usuwa. (  posty innych). Nie będę tutaj pisać o stronie technicznej bo to już będzie w kwestii modów.  Jest na forum też copywriter i można z tą osobą porozmawiać aby pomogła od strony merytorycznej odnośnie samego pisania , budowania tekstów  itp.  Nie chce mówić za tę osobę bo może nie mieć czasu  czy ochoty. Aczkolwiek kiedyś była bardzo pomocna i za to jej chwała. Dlaczego w ogóle o tym wspominam ? Z tej prostej przyczyny , że masz bardzo dużą wiedzę i warto tutaj zostawić trochę tej wiedzy dla potomnych. Owszem..udzielasz się w wielu tematach ale to ginie w natłoku innych tematów, postów. Artykuł ma to do siebie , że jest w osobnym dziale, zawsze jako nowy art. był podwieszany  czyli z automatu pozycjonowany i co bardzo istotne jest go bardzo łatwo znaleźć i jak wspomniałem zostaje dla potomnych.  Traktuj to jako moją sugestię. Decyzja należy d Ciebie.  
  • triamond
   Teraz na spokojnie Mój błąd (skrót myślowy) z "wydalaniem amoniaku z kałem". Nietrawione przez rybę białka zawierają azot. Bakterie heterotroficzne przekształcają go do NH3. Tak jak pisałem, to tylko kilkanaście % azotu. Większość ląduje w wodzie przez skrzela. Żywica nie rozwiąże tutaj problemu. Start na dojrzałej gąbce to dobry start! Płucząc dojrzałą gąbkę (wiele miesięcy dojrzewania) "nie zniszczysz" biologii (jak piszesz w #2 poście).      
  • triamond
   Karmnik automatyczny JBL nie ma najbardziej przemyślanej konstrukcji. Jedzenie pleśnieje i zbija się na wylocie spirali. Umieszczanie wyżej nad pokrywą  nie pomaga. Klapka przestaje się zamykać. Wilgoć dostaje się do środka pojemnika ? Czyszczenie klapki i okolicy trudne. Brak dostępu - sklejone plastiki ? Teraz Sera ma szansę... Mechanizm zamykający ze sprężyną... zobaczymy.
  • Falcowski
   No w rogu stoi, to duże na brązowej szafce ------------------------------------ Kurcze, nie łatwa to sprawa takie coś wynieść i przewieźć.
  • suricade
  • przemo95
   Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 
  • aro600
   PO4 mam wysokie bo 1 mierzone testami Salifert więc wynik prawidłowy, miałem już atak sinic i pomógł dopiero chemiclean, a tani nie jest na moje akwarium 1 dawka to około 100,  kupię może Phos-out 4  Microbe-lift i zbije do niższego poziomu fosfor.
  • Nath_147
   Szkoda ze nie zmierzyłeś  no3 po zmetnieniu wody. U ciebie akwarium jest narażone na swiatlo dzienne a to może potrngowac efekt (stąd masz takie fajne glony na kamieniach i szybie), gdzie u mnie przy polnocnych oknach i glona nie taki, i rosliny w hydro słabo rosną ;(.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.