Skocz do zawartości

[240l] - Pytania początkującego Malawisty


akwa240l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podjęliśmy decyzję o zmianie biotopu na Malawi. W związku z tym mamy pytanie dot. filtracji w naszym akwarium.

Posiadamy obecnie akwarium profilowane o wymiarach 120x40x50 cm i pojemności 240 litrów (rzeczywista pojemność ok. 216 litrów) z dwoma świetlówkami T8 30W 6500K, zewnętrzny filtr kubełkowy Tetra Tec Ex 700, napowietrzacz M-104, grzałka z termostatem Kenis K-366 200W, grzałka z termostatem Sonpar HA-200 200W. Do dyspozycji mamy również identyczny drugi kubełek Tetra Tec Ex 700. Pierwsze zakupy zostały dokonane (45,3 kg skały wapiennej wraz z płytą styropianową o gr. 1,5 cm do wyłożenia dna). Czekamy na piasek kwarcowy o granulacji ok 0,8-1mm w ilości 25 kg (po przeczytaniu wielu wątków na forum chyba jednak zdecydujemy się na 40 kg). Tło wewnętrzne najprawdopodobniej powstanie ze styropianu o grub. 2-3 cm, pokrytego Ceresitem, który zostanie zabarwiony barwnikiem (produkcja własna). Wszystko to zmniejszy pojemność akwarium.

Ad rem: czy jeden filtr Tetra Tec EX 700 wystarczy na taki zbiornik? Czy może lepiej dać dwa? A może, tak jak czytaliśmy w topicu "Podstawowy osprzęt filtracyjny" powinniśmy dodać filtr wewnętrzny do jednego kubełka?

Tetra Tec EX 700 ma 4 kosze. W tej chwili mamy w nim (licząc od dołu - taki jest przepływ wody w Tetrach): ceramikę, biobale, keramzyt i gąbki. Przy Malawi 3 kosze wypełnić ceramiką czy zostawić jeden kosz z biobalami? Ostatnie piętro to chyba nadal gąbka filtracyjna?

Prosimy o pomoc.

Pozdrawiamy

K&D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.klub-malawi.pl/podstawowy-osprzet-filtracyjny-t20673.html


Masz tam wyszczególnione litraże i odpowiednie do nich filtracje.




[102] Malawi



Jak napisałem w swoim poście właśnie z tego wątku czerpałem swoją dotychczasową wiedzę.

Zadałem jednak konkretne pytanie (dot. użycia jednego lub dwóch kubełków) licząc, że odpowie ktoś kto próbował takiego (podwójnego) rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem przed swoim nowym projektem też będę miał ten litraż co Ty lub większy troche. Jeśli chodzi o mnie to ja wypełnię ceramiką kubeł dodatkowo z prefiltrem , a za wewnętrzny użyję jakiś filtr tego typu: Aquael Turbo 2000. Ty masz dwa kubły to z jednego możesz zrobić mechanika spokojnie , a drugiego wypełnić ceramiką i będzie służył jako biolog.




[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.