Skocz do zawartości

komentarz do filmu, duża obsada


bandzior85

Rekomendowane odpowiedzi

Tym tokiem myślenia można dojść do podobnych konkluzji jak ja w swoim 1271 litrów. Miałem tam przez jakiś czas 6 Protomelasów i 1 emeryta elongatusa no i ... wcale za dużo miejsca nie miały ... samiec dominant zagonił samca zdominowanego i musiałem się go pozbyć. Nie uznam jednak, że tylko wtedy zapewniłem Protomelasom minimum, minimum jest na pewno mniejsze. Po prostu idea pielęgnacji pyszczaków może być różna. Jeden chce być bliżej natury i kombinuje jednogatunkowo w większym stadzie co jednak nie jest ścisłe bo różnie to w naturze wygląda. Wystarczy wbić się choćby w BTN strona 32 i stadko saulosi może sugerować jednogatunkowo i wieloilościowo, ale można i tak jak na foto ze strony 18 kolorowo i wielogatunkowo i jednak gęsto a dla koneserów tak jak na str 17 czyli 3 "ryby na krzyż". Minimum jest oczywiście dyskusyjne jednak to, że ktoś ma ochotę mieć 8 mbuniaków średniej wielkości w baniaku 375 nie znaczy, ze to jedyny prawidłowy chów. Oczywiście rybą to nie zaszkodzi ale Panowie nie szalejcie z tymi minimami bo niedługo ( gdy wiekszość kupi wymarzone 200x60x60 ) zaczniecie krzyczeć, że każdy z baniakiem mniejszym niż 720-ka to barbarzyńca :mrgreen:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Ja tylko chciałem powiedzieć, że jeżeli widzę rybę, która ma dużo miejsca, to widzę rybę szczęśliwą. Oczywiście nie wnioskuje tego po uśmiechach tylko po swobodzie z jaką ryba pływa po zbiorniku. Nie nazwałem jeszcze nikogo barbarzyńcą, a na pewno już nie zbrodniarzem;) Nie mniej to jak ktoś chowa ryby, czy to ze względów czysto wizualnych, nie koniecznie humanitarnych, zdecydowanie obstaję za minimalną obsadą, która swoją swobodą i zachowaniem wynagradza mi całokształt barw, których nie doświadczam w moim akwarium.

Prawie każdy kto mnie odwiedza zadaje pytanie: Nie za mało ryb? A kiedy urosną? ( zapewne myśląc, że trzymam maluchy dorastające do co najmniej do 30cm ):) Zazwyczaj odpowiadam słowami, że jest im dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja też nie neguje miłośników luzu w baniakach jednak neguje wyznaczanie teo trendu jako jedyny słuszny. "Luźno" ma też swoje minusy i uzupełnianie obsady to w takich baniakach zazwyczaj koszmar, polepszanie kondycji słabszej ryby tez ciężka sprawa ... tak więc pozostańmy wg mnie na określeniu minimum na ilości przestrzeni, gdzie ryby jeszcze zachowują się jak pyszczaki a Malawka pozostaje Malawką a nie dworcem kolejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było moim zamierzeniem ustalania jakiegokolwiek trendu. To było tylko moje subiektwyne spojrzenie na mój baniak względem tego co znajduje się na filmie. Jestem świadomy tego, że w akwarium jak moje znajdzie się miejsce dla 3 gatunków i skłamałbym gdybym napisał, że nie zastanawiałem się np. nad Acei. Pomijając inne składne na stan mojej obsady, na ten czas wydaje mi się być optimum w takim (czy. moim) szkiełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też mam swego rodzaju dworzec w akwarium. W 240 l:


Pseudotropheus saulosi 1+3

Melanochromis maingano 1+2

Pseudotropheus flavus 1+4 lub 2+3

Membe deep 1+3


Moim zdaniem to zbyt dużo na taki baniak, ale oprócz saulosi ryby nie mają jeszcze słusznych rozmiarów.


Docelowo będą pływały max dwa gatunki, ale dla świeżego malawisty wszystkie są nowe, wiele się podoba i pewnie jeszcze nie raz zrobię wietrzenie w akwarium nim dojdę do punktu docelowego.


PS: nie będę sprzedawał krzyżówek saulosi i membe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.