Jump to content

podmiany wody


piotrekwro
 Share

Recommended Posts

piotrekwro

Witam ponownie , muszę założyć następny temat bo chyba ogłupiałem co do podmian wody, koleś który również ma malawi mówi że podmienia 50% co tydzień i tak powinno sie podmieniać w zbiornikach z pyszczakami, ja mam 260l i podmieniałem jedynie 40l chyba trochę za mało i zacznę robić 60l tylko czy nadal nie za mało, narazie mam niecałe 30 młodych rybek ale obsada idzie do modyfikacji o 12. Następnie jeśli wodę wlewam z 20l bańki,czy moge ją lać prosto z kranu z dodatkiem uzdatniacza ( używam nutrafina ale kupie seachem jak się skończy bo ponoć najlepszy), czy 2 stopnie celsiusza różnicy przy podmianie 60l to nie za duży skok temperatury, czy powinienem troszkę przewgotowanej wody dolewać do banki?

Link to comment
Share on other sites

zdrowy_zab

Różne głosy są, to, że ktoś poleca saulosi do 25l nie oznacza, że jest poprawne. Aby robił 50% podmiany, musi mieć niezłe przerybienie. Zazwyczaj podmieniamy 25-30% w zależności od no3. Możesz wlewać z banki z jakims uzdatniaczem (ja akurat leję RO lub prosto z kranu (przez filtr węglowy, który ponoc przy tak krótkim kontakcie nic nie daje). Przegotowana nie jest potrzebna. 2*C to też nie jest dużo "wspomaga tarło" :)

Link to comment
Share on other sites

stan

Wodę z uzdatniaczem możesz lać od razu do baniaka. 2 stopnie nie maja znaczenia żadnego przy podmianie. Woda po przegotowaniu traci twardość węglanową więc nie ma sensu jej przegotowywać do akwarium Malawi. Ilość wody podmienianej zależy od stężenia NO3 w twoim baniaku jak i kranie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.