Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do 200l


Tomo_HKS

Rekomendowane odpowiedzi

Z taśmą RGB nie miałem do czynienia za to ze zwykłą taśmą LED jak najbardziej tak. Po pewnym czasie z taśmy pod wpływem skraplającej się wody odszedł ochraniający ją silikon i dioda po diodzie zaczęły się przepalać. Co do barwy naświetlaczy LED to mają ok. 6000-6500K . Normalnie polecił bym Ci moduły LED Samsunga, lecz dziś zauważyłem że w jednym module padła jedna dioda z czterech. Zabezpieczyłem je dodatkowo silikonem akwarystycznym i o dziwo światło zmieniło barwę na duży plus. Jest jakby bardziej niebieskie. Ryby wyglądają o niebo lepiej. Obserwuję dalej diody czy będą padać i dam znać co i jak. Problemem u mnie jest mocno skraplająca się pod pokrywą woda, nocą po wyłączeniu oświetlenia, choć to chyba norma.

Wcześniej pokazałem jak wygląda oświetlenie baniaka modułami zamontowanymi pod pokrywą a tu bardzo proszę naświetlacze 2x10W. Dla mnie wygląda gorzej (niedoświetlona góra i środek), choć to kwestia gustu.

[ame]

[/ame]


Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czymś takim http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-led/lampa-dlugosci-90cm-mocy-392w-p-13214.html? Myślałem o docięciu szyby lub pleksji, ktorą położę na wzmocnieniu i na to pod pokrywę tą lampę.


Wysyłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czymś takim http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-led/lampa-dlugosci-90cm-mocy-392w-p-13214.html? Myślałem o docięciu szyby lub pleksji, ktorą położę na wzmocnieniu i na to pod pokrywę tą lampę.



bombowy opis dali. parametry lampy podane w watach. Nawet komentować się tego nie chce... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze że kolega całkiem blisko mieszka a ja sie głowiłem kto mi oświetlenie zrobi:grin: a tak na poważnie to brać te naświetlacze 10W w werslji slim bo widziałem wątek o świetlowka T8 ledowych z diodami Cree 150 cm tylko jak na razie za droga impreza potrzebowałbym 2 sztuki to wychodzi ponad 500 zł a naswietlacze po 28 nawet jak sie przepalą to mała strata tylko pytanie czy ten model odpowiednio doświetli zbiornik 600 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam płaskich naświetlaczy led od jakichś 2 miesięcy. Mam standardową pokrywę na akwa 120x40. Usunąłem korytko z statecznikiem i świetlówkami które było przyklejone od spodu pokrywy. Wyciąłem otwory w pokrywie odpowiadające odbłyśnikom i przykręciłem naświetlacze na zewnątrz. Nie są optymalnie ustawione (bo są na środku a nie z przodu akwa) ale nie mogę narzekać. Kupiłem 2 naświetlacze o zimnej barwie, ale czy faktycznie mają 6500K to ciężko powiedzieć. Ogólnie jestem zadowolony z efektu. Naświetlacze kupowałem tu:

http://www.allegromat.pl/aukcja143765

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link i info. Wyslałem zapytanie do sprzedawcy czy ma jeszcze te naswietlacze przynajmniej podaje że posiada o dwóch różnych barwach światła


Dogadalem sie ze sprzedawca jutro wysle kurierem 3 naswietkacze barwa zimna jak zamontuje wstawie zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.