Skocz do zawartości

Instalacja narurowa


Rekomendowane odpowiedzi

Ad 2 może służyć do napełniania.

U mnie jest tylko zawór za pompą. Na początku dolewałem wodę odstawioną na 24h. Ostatnio podłączam wąż (szybkozłączka) spuszczam wodę, następnie podłączam do kranu i leję kranówkę. Jak na razie nie zauważyłem nic złego u moich podopiecznych. W takim wypadku po wymianie wkładów nawet nie odpowietrzam korpusów, ponieważ uzupełniając w ten sposób zbiornik zamykam zawór za pompą i zalewam ją od zadniej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz mój temat http://forum.klub-malawi.pl/narurowiec-420l-t20998.html

Ogólnie jestem zadowolony z takiego układu, bo zarówno biologia jak i mechanika daje radę. Może kilka rzeczy bym zmienił dla lepszej wygody , ale ogólnie jest ok. W tej chwili testuję inne wkłady niż sznurek. Wkrótce napiszę o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baypass służy do tego puszczania wody poza główny obieg gdzie są korpusy. Służyć Ci będzie do np.

- regulacji przepływu wody przez korpusy np. fbf

- do wymiany lub czyszczenia wkładów bez wyłączania pompy.

A robi się go w prosty sposób. Po prostu dajesz dodatkową rurkę z zaworem i montujesz równolegle do reszty instalacji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A moga byc korpusy podłączone równolegle? Np w dwóch rzędach po 2 korpusy=4

I rząd - 2 korpusy z ceramiką ,

II rząd - 1 matrix i 1 np. purigen

??



Mogą. Jednak uważałbym na matrix. Nie dawaj go w ostatnim korpusie. Najlepiej było by

gdybyś dał w pierwszym matrix, a za nim ceramika. W drugim rzędzie to musiał byś dopytać posiadaczy purigenu.


Co do Matrixa to jak ja dałem go na ostatni korpus to wydmuchało mi jeden kamyczek, który zablokował wylot do akwa co spowodowało drastyczny spadek ciśnienia. Musiałem rozkręcić układ, wyciągnąć blokadę no i dałem Matrix jako pierwszy korpus przez Phosguardem.

Możesz zobaczyć jak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purigen musi być na oddzielnym układzie z dwoma zaworami. Dać go możesz jako pierwszy od wlotu wody, a następnie np. phosguard czy ceramikę. Oczywiście przelot wody przez korpus zrób jak w fbf ( wtedy zmieścisz 500m purigenu).


Stan, zmieścisz znacznie więcej niż 500ml. Ja mam 500ml Phosguardu i zajęło mi to ponad pół korpusu. Phosguard nie pływa dlatego można go dać jako ostatni korpus za purigenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile Wy macie tych korpusów za pompą ? planowałem 4 ale widzę że zrobię 5-6

2 ceramika, 1 matrix, purigen, Phosguard i jeden zapasowy

w jednym rzędzie planuje purigen i 2 ceramiki, a w drugi, rzędzie matrix i Phosguard + zapas.

Nie spadnie mi to na wydajności pompy?

A może jednak FBF zamiast 2 ceramik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.