Jump to content

Kilka słów o mojej obsadzie

sorceress
 Share

Recommended Posts

sorceress

Dziękuje za pomoc! Ryba jest fajna i na pewno u mnie zostanie.

W sklepie zoologicznym została sprzedana jako "jakaś odmiana Aulonocary". W tym samym sklepie zamówiłam kiedyś 2 Cynotilapie Afry do drugiego akwarium i dostałam 2 Labeotropheusy Trewavasae. Też są fajne, chociaż nie o to mi chodziło. ;-)

Pozdrawiam

yaro

Labeotropheusy chcesz trzymać razem z borelejką?

sorceress

Nie. Labeotropheusy maja osobne akwarium.

Czy zeby Copadichromis boreleyi czul sie dobrze wystarcza 4 sztuki?

Pozdrawiam!

Rybka została zidentyfikowana. Proszę nie robić OT

sorceress

Cześć harimisi,

Mam aktualnie 3 akwaria. 200 l, 375l i 500l. W trakcie przygotowania jest zbiornik 2,5 tonowy, zainstalowany pomiędzy pokojami.

Ryby ciasno nie mają. ;-)

Pozdrawiam

harisimi

Gratulacje i liczymy na to, że we wszystkich zamieszkają ryby z Malawi. Czekamy na fotorelacje bo 2,5 tonowy zbiornik pomiędzy pokojami to ciekawe rozwiązanie.

To co masz to wg mnie Aulonocara z czym ja masz i w którym ze zbiorników ?

sorceress

Ta rybka pływa aktualnie w 500litrach z dwiema Auloncarami Calico, dwiema Auloncarami Yellow, dwiema Auloncarami Strawberry, jedną Stuargranti Flame Tail, jedną Auloncarą Red Rubin i jedną Aulocara DragonBlood.

Obsada nie jest kompletna. Jutro rano coś przybędzie.

Pozd

Mix jest celowy. W zbiorniku są same samce. Dopóki dobrze współżyją nie planuje nic zmieniać.

-

Jak rybka trochę podrośnie to włożę nowe zdjęcia.

Może pójdzie nam lepiej. ;)

Pozd

harisimi

Szkoda troszkę chłopaków ;).

W sumie trochę szkoda, ale większość tych aulonocar jest sztuczna i gdyby się rozmnażały, to większość na forum by napisała ze są be bo sztuczne ;) Zbiornik z samymi samcami też megafajnie wygląda, można 'uzbierać' kolorowe aulony itp. od ludzi którzy nie mają co zrobić z samcami po redukcji i do tego można w zoologach uzyskać hybrydowe perełki które czasami kolorami powalają :D Jeśli ktoś nie chce problemu mieć z agresją, niechcianą nadwyżką ryb i mieć spokojne, kolorowe akwarium (bo samice są niezbyt urokliwe ;) ) to taki zbiornik jest dobrą opcją :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Andrzej Głuszyca
      Panowie..jest już temat odnośnie hodowli Malawi Śląsk. Z jakiegoś też powodu hodowla ta przestała być partnerem KM. Myślę , że kolega bardziej tutaj szuka porady co kupić a nie gdzie chociaż jedno z drugim w jakimś stopniu jest  zbieżne . Pozwoliłem sobie wkleić link do tematu odnośnie ( jeden z wielu) opinii o tej hodowli:  
    • tomekTOja
      Heh, nawet nie wiedziałem! Pomału miną dwa lata od zalania mojego narurowca Tymczasem kolejne czyszczenie gąbki w dwóch korpusach odpowiedzialnych za czyszczenie mechaniczne -czego kompletnie nie lubię. Robię to z musu raz na 3 tygodnie. Dziś chyba ze 4 albo i 5 ich przeleciało. Mam już plan jak sobie ułatwić życie, ale to jak przyjdzie paczka z Chin. Póki co walczymy. Kto wie który już wyczyściłem? (retorycznie pytam)
    • wilu25
      Niestety mam podobne doświadczenia z Malawi Śląsk. Część ryb przyjeżdża w dobrej jakości cześć nie. Co do kondycji ryb też bywa różnie, dwa miesiące temu dostałem frejka który już w worku miał nitkowate odchody, nie pobierał pokarmu, po dwóch tygodniach padł, a zamawiałem tylko jednego samca  12 cm. To samo było z Black Orange Dorsal. Ale aulonocary, copadichromisy przyjechały ok. Co do aklimatyzacji: zamawiałem kiedyś Red Capy od niego (też przyszły mniejsze niż w opisie), nie miał ich jeszcze u siebie, na pytanie ile będą się u niego aklimatyzować powiedział że przecież nie płyną z Afryki to wyślę od razu :). Co do Tan Mal też zdarzyło się że jakaś ryba padła po transporcie, ale co do jakość nigdy nie miałem zastrzeżeń.
    • mata888
      Witam! A ja z kolei mam pytanie...ikola zaczęła mi cieknąć. Nie na uszczelce ale na uchwytach głowicy. Powymieniałem uszczelki na zaworach i pompce i nadal cieknie. Jakieś pomysły...miał ktoś podobną sytuację?
    • Bartek_De
      Fryeri nie będzie polował, była kiedyś dyskusja na ten temat. Livingstoni lepiej sobie z tym poradzi. Weź młodego 5-6cm osobnika, jak urosnie to go oddasz i weźmiesz kolejnego młodzika. @Mróz w ten sposób rozwiązał problem z narybkiem u siebie. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka  
    • did
      Myślałem o młodym, niewielkim osobniku, ale faktycznie freyeri byłby lepszym wyborem, mógłby pomieszkać dłużej 
    • darianus
      Najważniejsze że frejki pobierają pokarm, są pewnie tylko przygłodzone, także nie powinno być problemów. U mnie w każdym bądź razie Malawi Śląsk ma bana, po tym jak nie chciał mi wysłać zdjęć ryb, które chciałem kupić.
    • triamond
      Kronikarski wpis - minął 18 tydzień od startu. 1. Azotany skoczyły do ok. 10 ppm. PA202 się zapełnia. Pracowała 5 tygodni. Wyjąłem z filtra. Nie będę się w to bawił. Koszty podobne do podmiany wody, a ta automatyczna. Wrzuciłem resztę K1 (a właściwie K5) w worku. 2. Powiększyłem otwór w pokrywie do zrzuty z karmnika. Przy zamkniętej pokrywie pokarm zbijał się przy wylocie i pleśniał - przez wilgoć z akwarium. Ustawiłem pod kątem - powinno być lepiej - dalej od wilgoci.. 3. Dodałem reduktor ciśnienia https://pl.aliexpress.com/item/1005001597454254.html. W sumie działało doskonale bez Chyba w info od kroplowników było podane maksymalne ciśnienie. Tak jest zgodnie ze specyfikacją. Bez kroplowników instalacja poleci 14l/h.  Bez reduktora przepływu 80 l/h (i ile dobrze pamiętam). 4. Szyby nadal czyste. Trochę tylko subtelnej mgiełki (widoczne pod ostrym kątem z boku) w miejscu gdzie ryby kotłują się przy karmniku. Śluz ? Na tle trochę subtelnego brązowego. Ale też trzeba się przypatrywać pod kątem, żeby coś zobaczyć. Przy normalnym oglądaniu idealnie! Projekt bez czyszczenia szyb działa ! Jakieś 100 dni 5. Woda jak zawsze
    • Bojar
      Raczej nie polecam do 300l.  To bydle dorasta do 25 cm Jak już to samotnego Sciaenochromis freyeri
    • tomekTOja
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.