Skocz do zawartości

woda klarowna ale zielona


Renton

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie! To miejsce jakoś inaczej się nazywa, ale to nieważne. Dzięki za obrazek. To będzie idealne miejsce. Jak sobie poczytałem o właściwościach Purigenu to na zdrowy rozsądek biorąc lepiej będzie dać ten szatański wytwór po złożach bo inaczej bakterie na ceramice miałyby mało żarcia:-? .


PS: Odgrzebałem bardzo długi wątek dot. Purigenu. Jeżeli ktoś tu kiedyś trafi to polecam:

http://forum.klub-malawi.pl/archive/test-preparatu-purigen-firmy-seachem-t14898.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na purigen jak wskazał piyoter jest najbardziej optymalne dla purigenu ponieważ purigen będzie zużywał się tylko poprzez absorbowanie no3 , a nie no2 i no3 ( np. jeżeli dałbyś go na samo dno) !

Jeżeli chodzi o ceramikę to nie mam chyba na ten czas lepszej niż matrix sachema gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purigen już w biologu - w sumie to teraz ex-biologu. Wyczyściłem węże i powiem szczerze, że takiego syfu dawno nie widziałem nigdzie. Tym razem owinąłem je czarną taśmą izolacyjną i mam nadzieję, że przez dłuży czas się to nie powtórzy.


W jednym drugim trzecim sklepie dostałem informację, że Serya już nie produkuje Algovec, ale nie konfrontowałem tej informacji ze sklepami internetowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich, po raz pierwszy jako aktywny a nie jak zawsze bierny przeglądacz Forum :D

Wydaje mi się, że miałem podobny problem jak w temacie, Purigen OK, "pilnuje" parametrów, ale wody w kryształ nie zmienił:( U mnie zadziałała komitywa dwóch produktów JBL, a mianowicie jednego dnia podałem wg wskazań Producenta Clynol http://www.belio.pl/p1991,jbl-clynol-250ml.html a na drugi dzień wsypałem bezpośrednio do baniaka 3/4 dołączonej miarki (160L baniak) JBL SÓL AQUADUR DLA MALAWI/TANGANIKA http://www.belio.pl/p2023,jbl-sol-aquadur-dla-malawi-tanganika.html Cała operacja zawsze miała miejsce na noc, krótko przed wyłączeniem oświetlenia. Już po podaniu Clynolu zazielenienie zniknęło prawie w 100% na drugi dzień, natomiast po podaniu soli w 100% :D Teraz podaję tylko sól do wody podmienianej, raz na 2 tygodnie. Już nie mam problemu z zieloną a ani żadnymi widocznymi zabrudzeniami wody. Ponadto wg zapewnień Producenta i opinii na innych forach-komentarzach, sól dostarcza niezbędnych minerałów do wody a tym samym zbliża się parametrami do wód z jezior Malawi/Tanganika.

Mam nadzieję, że pomogłem:confused: . Pozdrawiam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ ma taki, że do wody akwariowej są dodawane typowe dla tych jezior sole mineralne. W moim odczuciu - subiektywnym rzecz jasna, nie zauważyłem nic złego w zachowaniu czy samopoczuciu ryb, wręcz przeciwnie, wydają mi się bardziej ruchliwe ale nie płochliwe. Od stosowania soli mam wrażenie również o ładniejszym wybarwieniu, ale to wszystko może po prostu być wynikiem działania pokarmu wybarwiającego :D Na poważnie zamieściłem te info w dziale "Woda klarowna ale zielona", ponieważ długo walczyłem z tym problemem a dosłownie po kilku dniach od zastosowania tych produktów, problem zniknął. Teraz w baniaczku jest woda klarowna i przezroczysta :P Jestem początkującym Malawistą i w niedalekiej przyszłości, bo do końca tego roku, zamierzam zakupić akwarium 576L. Nie ukrywam, że bardzo mnie wkurzał fakt niedoskonałej przejrzystości wody i ten mały baniaczek, który mam w tej chwili, ma być moim narzędziem do nauki a tym samym ułatwić "zabawę" z większym zbiornikiem.

Podsumowując, oba te produkty w moim przypadku zadziałały, bo nie mam problemów z zielonym zabarwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zazielenienie w twoim przypadku zadziałał JBL CLYNOL. JBL AquaDur nie wpływa na klarowność wody a jedynie na jej twardość i co za tym idzie odczyn.

Doskonale nadaje się do preparowania wody po RO, może być używany podczas podmian jeśli kranówa ma zbyt niskie KH i PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał eljot12 na te za zielenie pomógł JBL CLYNOL. Pomógł ponieważ wiąże podobno amoniak.Tylko z skąd amoniak u Was w dojrzałym akwarium.

Zielona woda / zakwit to jest glon jednokomórkowy. Amoniak w akwarium jest często główną przyczyną zakwitu lub jego „skoki”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.