Jump to content

Połączenie miesożerców z roślinożercami


Slawek-meszek
 Share

Recommended Posts

Slawek-meszek

Jak już jesteśmy przy nie takich obsadach równie dobrze można zakwestionować FF z hongą.

Link to comment
Share on other sites

Czy opisuje owe obsady ludzie rzetelni? Ja w 120x50 z magunga mialem zawsze spore problemy i sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu .

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
sam nie wiem czy polecilbym ta rybe w doroslej formie do zbiornika mniejszego niz 150X50.

Ja też tego nie wiem

Msobo magunga w akwa 120x50 to minimum i jest generalnie polecane przez większość.

A polecanie obsad o skrajnym żywieniu już raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
Podobnie ma się sprawa z trzymaniem ryb o różnych upodobaniach kulinarnych, nie wątpię że można to jakoś pogodzić ale trzeba już coś w tej dziedzinie wiedzieć...

Maćku powiedz mi proszę jaką trzeba mieć wiedzę żeby pogodzić żywienie ryby mięsożernych z rybami roślinożernymi. Jak wpłynąć na ryby aby roślinożerca nie jadł mięska. Pewnie wszystko można trzymać ze wszystkim ale jak długo i jaki będzie efekt końcowy dla ryb. Bloat czy może coś gorszego.

Link to comment
Share on other sites

Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy

Link to comment
Share on other sites

harisimi
Meszku zdaje się że PREZES coś o tym pisał wcześniej w jakimś wątku, ja takiej wiedzy nie mam więc bym się nie poważył na żadną z tych opcji, powiem więcej moja wiedza opiera się na tym forum i może jest jeszcze w niej dużo chaosu ale wiele razy zostałem poinformowany przy zakładaniu swojego zbiornika że taka ryba jest mięsożerna ale można jej sypnąć zielsko a tamta ryba jest roślinożerna ale można jej podać jako dodatek mięsko wiec napisałem to co uważam za słuszne według mojej niewielkiej wiedzy


Jako, że zostałem wywołany do tablicy to doprecyzuj bo się gubię ... ja gdzieś łączyłem rybę mięsożerną z roślinożerną ... na pewno nie ... ja po prostu uważam, że peryfitonożerca nie jest rybą roślinożerną tylko peryfitonożerną a to duża różnica skład peryfitonu jest roślinno- zwierzęcy z prze agą tego pierwszego ...

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Maciek sam zauważyłeś że jako dodatek cokolwiek to znaczy. Ale czy zauważyłeś że ktoś polecał demasonom pokarm mięsny lub innym czystym roślinożercą. Nie jedna osoba już się przekonała karmiąc w ten sposób. Tu tak naprawdę chodzi o coś innego np FF jest mięsożerca i potrzebuje diety mięsnej codziennie. A co będzie robił w tym czasie roślinożerca. Jeżeli będzie na odwrót FF dostając pokarm roślinny jakoś przeżyje ale jak go dostanie codziennie, co będzie na dłuższą metę. Ryby w/w mają inne układy pokarmowe i nie powinniśmy ich uszczęśliwiać na siłę.

Link to comment
Share on other sites

mnie generalnie chodziło o to że jeśli ktoś tak trzyma ryby to niech trzyma jego sprawa i koniec, ja nie będę tak trzymał ryb bo zwyczajnie je zabiję, tyczy sie kulinariów. Co do zbiorników 112L nadal będę uważał że to jest wykonalne ale jak młody to zobaczy to wsadzi 6 małych łagodnych pyśków i będzie ok ale dam se łape uciąć że za jakiś czas jak nie kupi większego baniaka to do tych 6 wybrańców dorzuci kolejne 6 bo mu za mało kolorów będzie i tyle

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
P.s meszek zależy o jakiej hondze piszesz(bo widze ze pijesz do mnie) ja moge sie klócic wylewajac wiele argumentów.Tylko pytanie czy hodowales ten gatunek?.Czy Twoja wiedza o tej rybie jest proporcjonalna do mojej by dyskutowac o jej zetawieniu

Sam wiesz jaką posiadasz wiedze, z którą niekoniecznie muszę się zgodzić. Nie nie hodowałem hongi ale wiem z różnych źródeł pisanych a jest tego dużo że jest to ryba roślinożerna i nie ma podziału na odmiane. A dla Ciebie może i być nawet mięsożerna nie tylko wszystkożerna. Jestem ciekaw jakie masz doświadczenie z FF bo ja mam jakieś. Także proszę zanim będziesz wszystkich uświadamiał aby hodować mięsożerce z roślinożercą miej doświadczenie z każdą rybą jaką polecasz.

Link to comment
Share on other sites

piotriola

Łączenie mięsożerców z roślinożercami to zły pomysł. Naukowcy u roślinożerców w żołądkach stwierdzili zaledwie 5%pokarmu zwierzęcego. Tubylcy nazywają te ryby ,Mbuna kunta" co oznacza gryzący kamienie, sama nazwa wskazuje na roślinożerność tych ryb.

pozdrawiam

harisimi napisał: pokarm roślinno-zwierzęcy z przewagą tego pierwszego

Wszystko jest ok ,tylko ta przewaga to 95% pokarmu roślinnego a nie 51%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pozner
   Przyznam, że poza lekko zapadniętymi brzuchami nie widzę u tych ryb złej kondycji. Odpowiednie podkarmienie i szybko powinny się poprawić.  Tak na marginesie, jeszcze niedawno (a może i nadal) wielu malawistów twierdziło, że pyszczaki powinny mieć lekko zapadnięte brzuchy, że tak powinny wyglądać. Nikogo to nie raziło. Naoglądali się pewnie filmów z jeziora i tego się trzymali😏 Tak było. 
  • RobertKuz
   Zgadzam się z Tobą kolego, transport, przenosiny do nowego środowiska to dla ryb bardzo duży stres. Ale kupując ryby od hodowcy, posiadającego zapewne kilkadziesiąt zbiorników z ponad stu gatunkami ryb, a co za tym idzie ogromne doświadczenie w rozmnażaniu, opiece i wszystkim tym, co się z tym wiąże wymagam choć odrobinę uczciwości i zapewnienia, że nie sprzeda mi kota w worku. Przecież zdjęcia ryb, które wykonałem i wstawiłem nie pływały w moim zbiorniku dwa tygodnie, tylko zrobiłem je na drugi dzień po otrzymaniu. Podsumowując. Ryby dotarły do mnie w złej kondycji, a "hodowca" miał tego świadomość.
  • Tomek1992
   Stary filtr włożyłem dzisiaj, zeolit przepłukałem. Wiem że nie można ryb wpuszczać do nowego akwarium ale akwarium przenosiłem więc nie miałem co zrobić z rybami dlatego woda jest ze starego zbiornika więc to prawie jak wymiana wody a przez to że wymieniłem podłoże i włożyłem nowe skały dodałem też bakterie na wszelki wypadek.    Dodam jeszcze że nowa ceramika która jest w kubełku była włożona do starego akwarium, może nie długo bo około dwóch tygodni ale "wymaczała" się w wodzie w której żyły. 
  • pozner
   To akurat jest normą w każdej hodowli. Niestety. 
  • RobertKuz
   Ale się sparzyłem na tym hodowcy. Za radą forumowiczów, którzy odradzali zakup ryb w sklepach zoologicznych (co jest dla mnie zrozumiałe i oczywiste) kupiłem rybki u znanego hodowcy. No cóż. W ten sposób traci się klientów. Na pewno jednego. Mnie. Widać , że dla niektórych kasa jest ważniejsza niż reputacja. Teraz pozostaje mi rybki doprowadzić do zdrowia. Po przeczytaniu forum i opinii klubowiczów wstrzymam się ze stosowaniem chemii. Spróbuję zastosować namaczanie pokarmu czosnkiem. Jak czytałem terapia ta powoduje oczyszczenie przewodu pokarmowego z pasożytów. Na koniec dodam, że Yellowy w ofercie zakupowej były w rozmiarze 4-5 cm. A te które do mnie dotarły to zaledwie 2-3 cm😒 Ta najmniejsza 2 cm dotarła martwa.
  • pozner
   Ryzyko zgonów zawsze istnieje. Transport, przenosiny do nowego środowiska, to dla ryb bardzo duży stres, więc czym są w lepszej kondycji, tym większa szansa na minimalne straty. Ale to nie da i tak gwarancji. Kwarantanna nie ma moim zdaniem znaczenia. Może jedynie zabezpieczyć ryby i dać im czas na poprawienie swojego stanu, jeśli dodaje się je do już funkcjonującej obsady. Jeśli takiej nie ma, kwarantanna nie ma sensu. Można ją równie dobrze zrobić w ogólnym akwarium. Trzeba mieć świadomość, że wszystkie ryby akwariowe mają w sobie zarodniki bakterii i pasożytów, więc nie można przywlec czegoś, co już jest w rybach. Ich dobra kondycja, a co za tym idzie silny system immunologiczny, uniemożliwia namnażanie się tych bakterii i pasożytów. Ryby są zdrowe.  Kupowanie ryb to loteria, bez względu gdzie się kupuje. Nie raz czytałem, że z kilku kupionych gatunków tylko jeden zaczyna padać. I nie ma znaczenia, gdzie się kupiło. Takie relacje dotyczyły praktycznie wszystkich znanych hodowli. To są żywe stworzenia i zawsze coś takiego może się zdarzyć. Oczywiście dobra kondycja zmniejsza takie ryzyko, ale nie eliminuje go. 
  • Bezprym
   Chyba zacznę grać w Lotto bo jeszcze się u tego sprzedawcy nie sparzyłem. Tak na poważnie chciałem stamtąd wziąć  większe samiczki Lithobatesa i  Freyka ale teraz się waham czy nie poczekać na wyjazd do Pokrzywnej i okazyjny wypad do Czech. 
  • pulpet
   Szczerze nie rozumiem jak prowadząc akwarystyczny biznes można wysłać klientowi ryby w takim stanie. To strzał we własne kolano. Żaden szanując się sprzedawca nie robi takich rzeczy. Rozmawiam ostatnio często z właścicielem małej hodowli/hurtowni w mojej okolicy. Każda ryba, która nie wykluła się w jego hodowli przechodzi miesięczną kwarantannę nie w osobnym zbiorniku. W osobnym budynku. Jak mantrę powtarza że nie ma zaufanych dostawcow, nie ma pewnych źródeł. Zawsze jest element ryzyka, ale należy go eliminować maksymalnie jak się da. Nigdy nie wysyła ryb które budzą jakiekolwiek wątpliwości.  Ja sam zaopatrywałem się w dużych renomowanych hodowlach. W obu byłem osobiście. W największej było ok 2000 zbiorników z rybami z Afryki. Ani jedna nie przypominała kondycją ryb z zdjęć kolegi @RobertKuz. Oczywiscie jakość kosztuje trochę wiecej, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę zgony w transporcie, zgony w akwarium, przywleczenie  jakiegoś ścierwa do zbiornika z większą obsadą, wydaje mi się, że czasem warto dołożyć i nie mieć tych problemów. 
  • darianus
   Miałem tam kiedyś brać ryby, ale znajomy mi odradził, twierdząc że ryby stamtąd to duża loteria, ponieważ to handlarz, który skupuje ryby z różnych źródeł, liczy się cena. Różne opinie o sprzedawcy by to potwierdzały.
  • pulpet
   Spokojnie, nie ma się co zniechęcać. Ryby pokazały pazur, to nie neonkarium. Pokombinuj z obsadą, może zrezygnuj z jakiegoś gatunku, zmień coś w aranżacji. Wzrost ryb to też temat indywidualny. Cechy osobnicze/jakość, czasem pasożyty, dieta,  czasem nie rośnie a jak wystrzeli to idzie jak burza.  Jak by każdy miał tak samo to by była nuda. Poobserwuj, pokombinuj, jeszcze będziesz miał dużo radości z tego zbiornika. Czasem nie od razu wszystko się układa jak byśmy chcieli.  Hodowcy neonów mają łatwiej. Bardziej przewidywalnie. I w CH...olere nudno 😁. 1/1 nie polecam. Najspokojniejszy samiec zajedzie samice migiem. A co do Acei masz rację. Przepiękne ryby. I zanim zaczniesz kombinować z obsadą zrób porządek z chemią wody. pH 7 to nie to o co nam chodzi. Musisz znaleźć przyczynę zakwaszania wody i ją wyeliminować. Inaczej cokolwiek będzie się działo zawsze będzie jedna przyczyna więcej do rozważania. A i ryby powinny pływać w wodzie o optymalnych dla nich parametrach. W końcu o to chodzi w akwarystyce, żeby ryby czuły się dobrze i pozwalały na obserwację swojego piękna w warunkach najlepszych, jakie umiemy stworzyć w sztucznym środowisku.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.