Jump to content

Porada

piter84
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu wystartowałem z akwa ,a że jestem nowicjuszem to prosiłbym o jakieś porady. Parametry wody w trzecim dniu i po prawie tygodniu : dzień trzeci

ph 7.5-8

NH3 1,0

NO2 0,05

NO3 20

PO4 0,50

Fe 0

Tydzień po :

N02 0.2

NO3 50

NH3 0

Chciałbym dołączyć kilka fotek ale nie wiem jak i gdzie . Pozdrawiam

6. Należy precyzyjnie formułować tematy, określając problem. Tematy "pomocy", "co robić? " itp. będą usuwane bez kontaktu z autorem.

post-13294-14695713913301_thumb.jpg

post-13294-1469571391368_thumb.jpg

post-13294-14695713914009_thumb.jpg

Post_Mortem

Z przedstawionych parametrów wynika, że cykl azotowy wystartował i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Napisz coś więcej na temat startu "zbiornika" - czym wspomagałeś rozwój bakterii itp.

Wspomoglem biostartem SERA i trochę jedzenia dodalem po dwóch dniach , posiadam filtr karnistrowy w którym mam biobale i ceramikę ,ale zastanawiam sie nad dodaniem siporaxu .

Post_Mortem

Istotne jest aby złoże biologiczne, które masz w kubłe było na tyle efektywne, żeby sprawnie radziło sobie z "przerabianiem" szkodliwych produktów przemiany materii do postaci azotanów. Zrobisz jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu na razie bym nie kombinował tzn. poczekał do zamknięcia cyklu azotowego i obserwował jak sobie będzie radziło złoże biologiczne gdy wpuścisz do zbiornika ryby.

Ok . Zrobię testy w niedzielę i podziele sie nowosciami.

Jeszcze mam czyste , ale zaraz dojdą ryby które zrobią robotę.

Nie boisz się, ze ta misterna konstrukcja kamieni runie? Pysie potrafią wykopać kratery na pół powierzchni dna i podkopać każdy kamień . Pozatym, jak trafi Ci się silny terytorialista, zajmie cały ten "blok" a reszta będzie się w kącie chować.

waszek18

Wygląda na to, że cykl zamknięty. Podmiana wody, by zbić No3 do poziomu 10 - 20 i wpuszczaj rybki.

Guban88

Widać po wynikach że nadszedł czas na to by wpuścić ryby. Tylko pamiętaj że przy tej ilości NO3 w wodzie najpierw podmień , zrób testy i dopiero wpuszczaj.Po jest stanowczo za dużo by wpuścić ryby.

[102] Malawi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• RobertKuz
      Nie są takie złe, ale przyznaj że Yellowy wyglądają super.
    • pablomas
      Raczej nic nie dopasujesz, tam jest charakterystyczny otwór pod pompę , jedyne co to możesz wsadzić juwel 1000l/h,  z xl-a 1500l/h już za duża nie pasuje. Jak koledzy radzą usuń kubeł , nożyk tapeciak cienki i powolutku daje radę, z tego co pamiętam w 4 miejscach chyba przyklejony, zacznij od góry lekko odegniesz i samo pójdzie 🙂 Gąbki są świetne jako mechanik i biolog również👍.
    • RobertKuz
      Skoro kolego napisałeś, że może być każda Aoulonacara oprócz Jacobfreibergi to mój wybór pada na Aulolonacarę HANSBEANCHI Red Flush. Jest niebieska z akcentami czerwonymi. Początkowo miała być Aulonocara LWANDA Hai Reef ale wyczytałem, że jest bardzo agresywna. Więc wygląda na to, że mam już docelową obsadę. Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3 i Aulonacarę Hansbeanchi Red Flush 1+3  Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Czy Mógłbyś skomentować mój post z działu: Przedstaw się i swoje akwarium. Zatytułowałem go: Moje 450 l czy zarybiać ? Opisuję w nom start mojego Malawi. 
    • pozner
      Czy na prawdę są takie brzydkie? 
    • tom77
      to sztuczna ryba. Może zamiast niej Copadichromis azureus (też jest w ofercie tego dostawcy, też niebieski).
    • Bezprym
      Na twoim miejscu nie ograniczał bym się tylko do jednego dostawcy, zawsze możesz brakujące gatunki zamówić z opcją wysyłki. 
    • pozner
      Dlatego zaproponowałem caeruleus nkhomo. Niestety w Malawi głównymi kolorami są żółty i niebieski w różnych odcieniach. Dlatego powstają różne sztuczne odmiany z kolorem czerwonym. Niebieskiego masz już dużo, więc zostaje żółty. Nie bardzo jest z czego wybierać w Malawi Śląsk. Możesz dobrać każdą Aulonocarę, oprócz jacobfreibergi. One rosną zbyt dyże do tego akwarium. 
    • RobertKuz
      Mała korekta. Dowiedziałem się, że PROTOMELAS  STEWENI  TAIWAN REEF jest roślinożercą więc nie biorę go pod uwagę. 1. OTHOPARYNX  LITHOBATES  SULPHUR  HEAD  1+3  w rozmiarze 7-8 cm 2. SCIAENOCHOMIS  AHIL  ICEBERG  1+3  w rozmiarze 10-12 cm 3. LABIDOHROMIS  CAERULEUS  YELLOW  KAKUSA  1+3  w rozmiarze 4-5 cm (tu raczej hodowca samca nie rozróżni więc trzeba będzie kupić z 6 sztuk) Brakuje mi jeszcze jednego gatunku do mojej obsady 😉
    • RobertKuz
      Szczerze mówiąc caeruleus nkhomo nie podoba mi się. A gdy bym wybrał taki skład:  Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3  to czy mógłbym dokupić Aulonocarę baenschi lub steveni hongi ? I czy też w obsadzie 1+3 ? Lub coś innego nie żółtego. Aulonocara baenschi i steveni hongi mają dużo żółtego koloru. 
    • pulpet
      Ja mam tylko gąbki i ceramikę. Oryginalnej waty nie pchałem, dołożyłem jakąś ceramikę zamiast niej. Na wlocie mam prefiltr Eheim, bo przez oryginalny zasys wciągało mi narybek i znajdowałem go potem na wbudowanym prefiltrze.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.