Jump to content

Porada


piter84
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Dwa tygodnie temu wystartowałem z akwa ,a że jestem nowicjuszem to prosiłbym o jakieś porady. Parametry wody w trzecim dniu i po prawie tygodniu : dzień trzeci

ph 7.5-8

NH3 1,0

NO2 0,05

NO3 20

PO4 0,50

Fe 0

Tydzień po :

N02 0.2

NO3 50

NH3 0

Chciałbym dołączyć kilka fotek ale nie wiem jak i gdzie . Pozdrawiam6. Należy precyzyjnie formułować tematy, określając problem. Tematy "pomocy", "co robić? " itp. będą usuwane bez kontaktu z autorem.

post-13294-14695713913301_thumb.jpg

post-13294-1469571391368_thumb.jpg

post-13294-14695713914009_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Z przedstawionych parametrów wynika, że cykl azotowy wystartował i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Napisz coś więcej na temat startu "zbiornika" - czym wspomagałeś rozwój bakterii itp.

Link to comment
Share on other sites

Wspomoglem biostartem SERA i trochę jedzenia dodalem po dwóch dniach , posiadam filtr karnistrowy w którym mam biobale i ceramikę ,ale zastanawiam sie nad dodaniem siporaxu .

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Istotne jest aby złoże biologiczne, które masz w kubłe było na tyle efektywne, żeby sprawnie radziło sobie z "przerabianiem" szkodliwych produktów przemiany materii do postaci azotanów. Zrobisz jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu na razie bym nie kombinował tzn. poczekał do zamknięcia cyklu azotowego i obserwował jak sobie będzie radziło złoże biologiczne gdy wpuścisz do zbiornika ryby.

Link to comment
Share on other sites

Ok . Zrobię testy w niedzielę i podziele sie nowosciami.


Jeszcze mam czyste , ale zaraz dojdą ryby które zrobią robotę.

Link to comment
Share on other sites

Nie boisz się, ze ta misterna konstrukcja kamieni runie? Pysie potrafią wykopać kratery na pół powierzchni dna i podkopać każdy kamień . Pozatym, jak trafi Ci się silny terytorialista, zajmie cały ten "blok" a reszta będzie się w kącie chować.

Link to comment
Share on other sites

waszek18

Wygląda na to, że cykl zamknięty. Podmiana wody, by zbić No3 do poziomu 10 - 20 i wpuszczaj rybki.

Link to comment
Share on other sites

Guban88

Widać po wynikach że nadszedł czas na to by wpuścić ryby. Tylko pamiętaj że przy tej ilości NO3 w wodzie najpierw podmień , zrób testy i dopiero wpuszczaj.Po jest stanowczo za dużo by wpuścić ryby.
[102] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • RobertKuz
   Nie są takie złe, ale przyznaj że Yellowy wyglądają super.
  • pablomas
   Raczej nic nie dopasujesz, tam jest charakterystyczny otwór pod pompę , jedyne co to możesz wsadzić juwel 1000l/h,  z xl-a 1500l/h już za duża nie pasuje. Jak koledzy radzą usuń kubeł , nożyk tapeciak cienki i powolutku daje radę, z tego co pamiętam w 4 miejscach chyba przyklejony, zacznij od góry lekko odegniesz i samo pójdzie 🙂 Gąbki są świetne jako mechanik i biolog również👍.
  • RobertKuz
   Skoro kolego napisałeś, że może być każda Aoulonacara oprócz Jacobfreibergi to mój wybór pada na Aulolonacarę HANSBEANCHI Red Flush. Jest niebieska z akcentami czerwonymi. Początkowo miała być Aulonocara LWANDA Hai Reef ale wyczytałem, że jest bardzo agresywna. Więc wygląda na to, że mam już docelową obsadę. Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3 i Aulonacarę Hansbeanchi Red Flush 1+3  Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Czy Mógłbyś skomentować mój post z działu: Przedstaw się i swoje akwarium. Zatytułowałem go: Moje 450 l czy zarybiać ? Opisuję w nom start mojego Malawi. 
  • pozner
   Czy na prawdę są takie brzydkie? 
  • tom77
   to sztuczna ryba. Może zamiast niej Copadichromis azureus (też jest w ofercie tego dostawcy, też niebieski).
  • Bezprym
   Na twoim miejscu nie ograniczał bym się tylko do jednego dostawcy, zawsze możesz brakujące gatunki zamówić z opcją wysyłki. 
  • pozner
   Dlatego zaproponowałem caeruleus nkhomo. Niestety w Malawi głównymi kolorami są żółty i niebieski w różnych odcieniach. Dlatego powstają różne sztuczne odmiany z kolorem czerwonym. Niebieskiego masz już dużo, więc zostaje żółty. Nie bardzo jest z czego wybierać w Malawi Śląsk. Możesz dobrać każdą Aulonocarę, oprócz jacobfreibergi. One rosną zbyt dyże do tego akwarium. 
  • RobertKuz
   Mała korekta. Dowiedziałem się, że PROTOMELAS  STEWENI  TAIWAN REEF jest roślinożercą więc nie biorę go pod uwagę. 1. OTHOPARYNX  LITHOBATES  SULPHUR  HEAD  1+3  w rozmiarze 7-8 cm 2. SCIAENOCHOMIS  AHIL  ICEBERG  1+3  w rozmiarze 10-12 cm 3. LABIDOHROMIS  CAERULEUS  YELLOW  KAKUSA  1+3  w rozmiarze 4-5 cm (tu raczej hodowca samca nie rozróżni więc trzeba będzie kupić z 6 sztuk) Brakuje mi jeszcze jednego gatunku do mojej obsady 😉
  • RobertKuz
   Szczerze mówiąc caeruleus nkhomo nie podoba mi się. A gdy bym wybrał taki skład:  Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3  to czy mógłbym dokupić Aulonocarę baenschi lub steveni hongi ? I czy też w obsadzie 1+3 ? Lub coś innego nie żółtego. Aulonocara baenschi i steveni hongi mają dużo żółtego koloru. 
  • pulpet
   Ja mam tylko gąbki i ceramikę. Oryginalnej waty nie pchałem, dołożyłem jakąś ceramikę zamiast niej. Na wlocie mam prefiltr Eheim, bo przez oryginalny zasys wciągało mi narybek i znajdowałem go potem na wbudowanym prefiltrze.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.