Jump to content

Jaki filtr zewnętrzny do akwarium 240l


dariush
 Share

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post na forum, także proszę bądźcie wyrozumiali.

Poszukuję filtra zewnętrznego do standardowego zbiornika 240l czyli 1200x400.

Opisów filtrów do takiego baniaka na forum jest sporo, ale niestety mój problem jest taki, że kubełek wraz z przewodami musi zmieścić się w szafce o następujących rozmiarach: 50x35x39 gł/szer/wys.

Może moglibyście coś zasugerować.

Link to comment
Share on other sites

Eheim 2213

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale czy ten filtr nie ma za małego przepływu?

Producent opisuje go jako 450l/h, a w wątku Podstawowy osprzęt filtracyjny koledzy rekomendują filtry 700 do 1500 przy takim baniaku.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeżeli dasz filtr z przepływem 1500l/h to po założeniu prefiltra i wypełnieniu go wkładami przepływ spadnie do ok 350l/h ;). W filtracji biologicznej najważniejsza jest objętość złoża nie przepływ wody. A im wolniej woda obmywa złoże tym lepiej ;)


Pzdr.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

eljot
A im wolniej woda obmywa złoże tym lepiej

To nie do końca prawda, gdy przepływ będzie zbyt wolny to złoże będzie niedotlenione i kicha ;).

Link to comment
Share on other sites

"Nawet jeżeli dasz filtr z przepływem 1500l/h to po założeniu prefiltra i wypełnieniu go wkładami przepływ spadnie do ok 350l/h"

To jeżeli Eheim na deklarowane przesz producenta 450l/h do ilu spadnie przepływ po wypełnieniu go i założeniu prefiltra?

Link to comment
Share on other sites

Stawiam, że spadnie i to sporo ale do jakiej wartości to nie mam pojęcia. Po za tym autorowi tematu chodziło o:


Witam,

mój problem jest taki, że kubełek wraz z przewodami musi zmieścić się w szafce o następujących rozmiarach: 50x35x39 gł/szer/wys.

Może moglibyście coś zasugerować.Stąd tutaj w/w mały Eheim

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za podsunięcie pomysłu z Eheim 2213, czy powinienem do niego dorzucić filtr wewnętrzny o przepływie 2000l/h czy mniejszym?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły dotyczące filtra zewnętrznego, który udało by mi się upchnąć w szafce (może kupić używany Eheim 2226?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bartek_De
   Jeśli zatrzaski słabo dociskają to możesz pod nie coś podłożyć, nie wiem, kawałek tektury, zwiniętego papieru, gąbki...🤔 tak żeby powstał pewien dystans, wtedy głowica będzie bardziej dociśnięta do uszczelki. Albo spróbuj na kilka minut włożyć samą uszczelkę do wrzątku. Tak czy inaczej to tylko "pudrowanie syfa" i tak jak wspomniał Andrzej najlepiej zasięgnąć rady w serwisie.
  • Bartek_De
   Trzeba było kupić trzy częściowe. 
  • Andrzej Głuszyca
   Przesmaruj gwint z uszczelką wazeliną techniczną a na pewno poczujesz różnice.
  • Andrzej Głuszyca
   Niestety nie pomogę..od nowości  ( jak w poście nr1) nic złego się nie dzieje. Jak masz nowy to dzwoń do serwisu . Może pomogą i cos wymienia. A jak nie to doradzą.
  • Andrzej Głuszyca
   Panowie..jest już temat odnośnie hodowli Malawi Śląsk. Z jakiegoś też powodu hodowla ta przestała być partnerem KM. Myślę , że kolega bardziej tutaj szuka porady co kupić a nie gdzie chociaż jedno z drugim w jakimś stopniu jest  zbieżne . Pozwoliłem sobie wkleić link do tematu odnośnie ( jeden z wielu) opinii o tej hodowli:  
  • tomekTOja
   Heh, nawet nie wiedziałem! Pomału miną dwa lata od zalania mojego narurowca Tymczasem kolejne czyszczenie gąbki w dwóch korpusach odpowiedzialnych za czyszczenie mechaniczne -czego kompletnie nie lubię. Robię to z musu raz na 3 tygodnie. Dziś chyba ze 4 albo i 5 ich przeleciało. Mam już plan jak sobie ułatwić życie, ale to jak przyjdzie paczka z Chin. Póki co walczymy. Kto wie który już wyczyściłem? (retorycznie pytam)   Po prostu nie lubię siłować się z wkręcaniem tych korpusów
  • wilu25
   Niestety mam podobne doświadczenia z Malawi Śląsk. Część ryb przyjeżdża w dobrej jakości cześć nie. Co do kondycji ryb też bywa różnie, dwa miesiące temu dostałem frejka który już w worku miał nitkowate odchody, nie pobierał pokarmu, po dwóch tygodniach padł, a zamawiałem tylko jednego samca  12 cm. To samo było z Black Orange Dorsal. Ale aulonocary, copadichromisy przyjechały ok. Co do aklimatyzacji: zamawiałem kiedyś Red Capy od niego (też przyszły mniejsze niż w opisie), nie miał ich jeszcze u siebie, na pytanie ile będą się u niego aklimatyzować powiedział że przecież nie płyną z Afryki to wyślę od razu :). Co do Tan Mal też zdarzyło się że jakaś ryba padła po transporcie, ale co do jakość nigdy nie miałem zastrzeżeń.
  • mata888
   Witam! A ja z kolei mam pytanie...ikola zaczęła mi cieknąć. Nie na uszczelce ale na uchwytach głowicy. Powymieniałem uszczelki na zaworach i pompce i nadal cieknie. Jakieś pomysły...miał ktoś podobną sytuację?
  • Bartek_De
   Fryeri nie będzie polował, była kiedyś dyskusja na ten temat. Livingstoni lepiej sobie z tym poradzi. Weź młodego 5-6cm osobnika, jak urosnie to go oddasz i weźmiesz kolejnego młodzika. @Mróz w ten sposób rozwiązał problem z narybkiem u siebie. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka  
  • did
   Myślałem o młodym, niewielkim osobniku, ale faktycznie freyeri byłby lepszym wyborem, mógłby pomieszkać dłużej 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.