Skocz do zawartości

Filtry do 135x30x35


flaczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w swoim akwarium 135x30x35 filtr aqua szut 750l/h.

Chciałbym jeszcze dokupić takie coś zamiast zewnętrznego:

http://allegro.pl/aquael-turbo-filter-2000-300-500-l-ceramika-i3155542636.html

Tylko moje pytanie brzmi czy nie będzie za dużo wody filtrować i czy nie będzie za mocny prąd wody?

Bo w końcu te 2 filtry to 2750l/h.

A może kupić i zostawić sam aquael 2000l/h?

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sporo tych ryb na Twój litraż. Dlaczego chcesz zlikwidować zewnętrzny filtr. TO kubełkowy ten zewnętrzny ?

Nie chcę likwidować zewnętrznego bo go w ogóle nie mam.

Mam tylko qaua szut 750l/h

Chciałbym drugi dobry wewnętrzny taki co by załatwił sprawę biologi.W ostateczności kubeł.

A z zewnętrznych 1000l/h wystarczy?+ do niego wew 750/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to zabrzmialo jakbyś chciał zastąpić, stąd pojawiło się moje pytanie


Chciałbym jeszcze dokupić takie coś zamiast zewnętrznego


Teraz rozumiem :)


masz około 140 litrów brutto swojego akwarium. Obstawiam, że wody netto będziesz miał w nim nie więcej niż 110 l. Zamiast bawić się w taki wewnętrzny jak wkleiłeś w pierwszym poście, poszedłbym w jakiś kubeł.


Za nie wiele więcej kupisz już kubełek HW, najtańszy około 120 zł, a nie masz niepotrzebnych rzeczy w akwarium. Jest nawet szansa, że wystarczyłby jako jedyny filtr mechaniczno biologiczny. Ewentualnie zamiast typowego filtra wewnętrznego sam cyrkulator JVP-100. Jednak to widziałbyś już na bieżąco.

Filtry HW na alledrogo, z opini na internecie jak i tym forum, wynika że są one w ogólnym rozrachunku chwalone.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=hw&search_scope=category-90100


Szukałbym od razu z wypełnieniami, porównując cenę. Nie we wszystkich aukcjach oferują wkłady, mimo że ceny mogą być bardzo zbliżone.


Ewentualnie z czegoś bardziej markowego np JBL e901. W twoim litrażu spokojnie dałby radę jako mechaniczno biologiczny. Możesz przed kubeł zamontować prefiltr, gdzie wstępnie woda oczyszcza się z zabrudzeń mechanicznych. Dzięki temu, rzadziej trzeba będzie zaglądać do samego kubła. O tym spokojnie znajdziesz dużo na forum, np jak to zrobić z korpusu narurowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do tych zewnętrznych.

Myślałem zrobić tak żeby aqua szuta rozbudować na 2 część(gąbkę i kubeczek z zeolitem) a kupić drugi aquaela 2000l/h i w nim gąbka + ceramika.

W końcu nie jest to wielkie akwa i chyba przy takim rozwiązaniu powinno sobie poradzić z amoniakim itp.

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.