Jump to content

Filtry do 135x30x35

flaczak
 Share

Recommended Posts

Witam mam w swoim akwarium 135x30x35 filtr aqua szut 750l/h.

Chciałbym jeszcze dokupić takie coś zamiast zewnętrznego:

http://allegro.pl/aquael-turbo-filter-2000-300-500-l-ceramika-i3155542636.html

Tylko moje pytanie brzmi czy nie będzie za dużo wody filtrować i czy nie będzie za mocny prąd wody?

Bo w końcu te 2 filtry to 2750l/h.

A może kupić i zostawić sam aquael 2000l/h?

Proszę o szybką pomoc.

marek_z_81

Przepływ zawsze możesz zmniejszyć.

Jeżeli chcesz ten filtr zamiast zewn. to odradzam, niestety tej ceramiki jest tam za mało. Chyba, że Twoja obsada to 3 ryby.

Właśnie chodzi mi o jakiś dobry filtr wew dodatkowo do mojego aqua szuta co będzie robił też biologie.

Zamierzam trzymać jakieś 12-16 ryb.

Co dobrego polecacie?

Coś sporo tych ryb na Twój litraż. Dlaczego chcesz zlikwidować zewnętrzny filtr. TO kubełkowy ten zewnętrzny ?

marek_z_81

Czemu koniecznie wewn.? Kubełek przecież załatwiłby sprawę.

Coś sporo tych ryb na Twój litraż. Dlaczego chcesz zlikwidować zewnętrzny filtr. TO kubełkowy ten zewnętrzny ?

Nie chcę likwidować zewnętrznego bo go w ogóle nie mam.

Mam tylko qaua szut 750l/h

Chciałbym drugi dobry wewnętrzny taki co by załatwił sprawę biologi.W ostateczności kubeł.

A z zewnętrznych 1000l/h wystarczy?+ do niego wew 750/h.

marek_z_81

Zewn. starczy, ale aqua szut może być za słaby jak na 135cm. Jak masz możliwość to wymień na coś ok. 1500l/h albo i 2000l/h

Rozumiem, to zabrzmialo jakbyś chciał zastąpić, stąd pojawiło się moje pytanie

Chciałbym jeszcze dokupić takie coś zamiast zewnętrznego

Teraz rozumiem :)

masz około 140 litrów brutto swojego akwarium. Obstawiam, że wody netto będziesz miał w nim nie więcej niż 110 l. Zamiast bawić się w taki wewnętrzny jak wkleiłeś w pierwszym poście, poszedłbym w jakiś kubeł.

Za nie wiele więcej kupisz już kubełek HW, najtańszy około 120 zł, a nie masz niepotrzebnych rzeczy w akwarium. Jest nawet szansa, że wystarczyłby jako jedyny filtr mechaniczno biologiczny. Ewentualnie zamiast typowego filtra wewnętrznego sam cyrkulator JVP-100. Jednak to widziałbyś już na bieżąco.

Filtry HW na alledrogo, z opini na internecie jak i tym forum, wynika że są one w ogólnym rozrachunku chwalone.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=hw&search_scope=category-90100

Szukałbym od razu z wypełnieniami, porównując cenę. Nie we wszystkich aukcjach oferują wkłady, mimo że ceny mogą być bardzo zbliżone.

Ewentualnie z czegoś bardziej markowego np JBL e901. W twoim litrażu spokojnie dałby radę jako mechaniczno biologiczny. Możesz przed kubeł zamontować prefiltr, gdzie wstępnie woda oczyszcza się z zabrudzeń mechanicznych. Dzięki temu, rzadziej trzeba będzie zaglądać do samego kubła. O tym spokojnie znajdziesz dużo na forum, np jak to zrobić z korpusu narurowego.

Jakoś nie mam przekonania do tych zewnętrznych.

Myślałem zrobić tak żeby aqua szuta rozbudować na 2 część(gąbkę i kubeczek z zeolitem) a kupić drugi aquaela 2000l/h i w nim gąbka + ceramika.

W końcu nie jest to wielkie akwa i chyba przy takim rozwiązaniu powinno sobie poradzić z amoniakim itp.

Co o tym myślisz?

eljot
W końcu nie jest to wielkie akwa i chyba przy takim rozwiązaniu powinno sobie poradzić z amoniakim itp.
Właśnie dlatego że nie jest to wielkie akwa i planujesz tam wpuścić sporo ryb, to filtrację powinieneś mieć bardzo wydajną.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• RobertKuz
      Nie są takie złe, ale przyznaj że Yellowy wyglądają super.
    • pablomas
      Raczej nic nie dopasujesz, tam jest charakterystyczny otwór pod pompę , jedyne co to możesz wsadzić juwel 1000l/h,  z xl-a 1500l/h już za duża nie pasuje. Jak koledzy radzą usuń kubeł , nożyk tapeciak cienki i powolutku daje radę, z tego co pamiętam w 4 miejscach chyba przyklejony, zacznij od góry lekko odegniesz i samo pójdzie 🙂 Gąbki są świetne jako mechanik i biolog również👍.
    • RobertKuz
      Skoro kolego napisałeś, że może być każda Aoulonacara oprócz Jacobfreibergi to mój wybór pada na Aulolonacarę HANSBEANCHI Red Flush. Jest niebieska z akcentami czerwonymi. Początkowo miała być Aulonocara LWANDA Hai Reef ale wyczytałem, że jest bardzo agresywna. Więc wygląda na to, że mam już docelową obsadę. Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3 i Aulonacarę Hansbeanchi Red Flush 1+3  Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Czy Mógłbyś skomentować mój post z działu: Przedstaw się i swoje akwarium. Zatytułowałem go: Moje 450 l czy zarybiać ? Opisuję w nom start mojego Malawi. 
    • pozner
      Czy na prawdę są takie brzydkie? 
    • tom77
      to sztuczna ryba. Może zamiast niej Copadichromis azureus (też jest w ofercie tego dostawcy, też niebieski).
    • Bezprym
      Na twoim miejscu nie ograniczał bym się tylko do jednego dostawcy, zawsze możesz brakujące gatunki zamówić z opcją wysyłki. 
    • pozner
      Dlatego zaproponowałem caeruleus nkhomo. Niestety w Malawi głównymi kolorami są żółty i niebieski w różnych odcieniach. Dlatego powstają różne sztuczne odmiany z kolorem czerwonym. Niebieskiego masz już dużo, więc zostaje żółty. Nie bardzo jest z czego wybierać w Malawi Śląsk. Możesz dobrać każdą Aulonocarę, oprócz jacobfreibergi. One rosną zbyt dyże do tego akwarium. 
    • RobertKuz
      Mała korekta. Dowiedziałem się, że PROTOMELAS  STEWENI  TAIWAN REEF jest roślinożercą więc nie biorę go pod uwagę. 1. OTHOPARYNX  LITHOBATES  SULPHUR  HEAD  1+3  w rozmiarze 7-8 cm 2. SCIAENOCHOMIS  AHIL  ICEBERG  1+3  w rozmiarze 10-12 cm 3. LABIDOHROMIS  CAERULEUS  YELLOW  KAKUSA  1+3  w rozmiarze 4-5 cm (tu raczej hodowca samca nie rozróżni więc trzeba będzie kupić z 6 sztuk) Brakuje mi jeszcze jednego gatunku do mojej obsady 😉
    • RobertKuz
      Szczerze mówiąc caeruleus nkhomo nie podoba mi się. A gdy bym wybrał taki skład:  Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3  to czy mógłbym dokupić Aulonocarę baenschi lub steveni hongi ? I czy też w obsadzie 1+3 ? Lub coś innego nie żółtego. Aulonocara baenschi i steveni hongi mają dużo żółtego koloru. 
    • pulpet
      Ja mam tylko gąbki i ceramikę. Oryginalnej waty nie pchałem, dołożyłem jakąś ceramikę zamiast niej. Na wlocie mam prefiltr Eheim, bo przez oryginalny zasys wciągało mi narybek i znajdowałem go potem na wbudowanym prefiltrze.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.