Skocz do zawartości

Filtracja Narurowa Do Małego Akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak najbardziej ale potrzebujesz też wymuszonej cyrkulacji do naganiania śmieci. Można wykorzystać wypływającą wodę z tego filtra i zorganizować cyrkulację dookoła zbiornika.


Myślałem o dodaniu cyrkulatora JVP 100 jak wylot z filtra nie wystarczy.

Nabe a spotkałeś się kiedyś z pompą AQUARIUM SYSTEMS New-Jet 1200, bo kolega Misiek twierdzi, że będzie za słaba:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie będę zakładał nowego tematu więc odkopię ten. Co koledzy myślicie o wykorzystaniu pompy aquael 2000 do zrobienia małego narurowca. Sprawę biologii mam juz załatwioną ale chciałbym zredukować maczanie łapek w akwarium stąd ten pomysł. Myślałem o jednym korpusie w celu ogarnięcia mechaniki. Dodatkowo posiadam cyrkulator jvp 101. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium nie jest aż tak malutkie a na pewno nie krótkie i kubełek sobie raczej nie poradzi. Dodatkowo posiadam już działającą sprawnie (w kwestii biologii) Tetre ex700. Myślałem o wykorzystaniu głowicy aquael 2000 do małego narurowca w celu usprawnienia filtracji a dodatkowo pozwoli to uniknąć częstego grzebania w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wykorzystaniu głowicy aquael 2000 do małego narurowca w celu usprawnienia filtracji a dodatkowo pozwoli to uniknąć częstego grzebania w akwarium.
Ktoś już próbował ale chyba był jakiś problem ze szczelnością tej pompy przy pracy na zewnątrz akwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wykorzystaniu głowicy aquael 2000 do małego narurowca w celu usprawnienia filtracji a dodatkowo pozwoli to uniknąć częstego grzebania w akwarium.


Przepraszam, ale ja niezbyt rozumiem akwarystów, którzy piszą lub mówią o pozbyciu się mechanika albo biologa z środka akwarium, żeby często nie grzebać w środku. Może coś coś robię nie tak, ale biologa (kubełek) jak raz założę, to już potem go nie ruszam, bo do czyszczenia odpinam węże od kubła. Prefiltr na rurce ssącej? Zdjęcie maleńkiej gąbki i umieszczenie jej znowu zajmuje 10 sekund. Zdjęcie gąbki z mechanika i założenie jej znowu to kolejne 10 sekund. Nie róbmy draki z tym stresowaniem ryb. Jeżeli nie włożysz do wody rąk które są pokryte płynem do mycia naczyń to nic im nie będzie. Raz w tygodniu wkładam łapy do wody aby umyć szyby i wypłukać gąbki, a ryby ochoczo mnie podgryzają po rękach zamiast uciekać.


Jak dla mnie budowa narurowca do akwarium "setki" to przerost formy nad treścią.


Pozdrawiam

-- dołączony post:

Ktoś już próbował ale chyba był jakiś problem ze szczelnością tej pompy przy pracy na zewnątrz akwa.


Zgadza się, ktoś na forum próbował i po jakimś czasie pompa zaczęła cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już próbował ale chyba był jakiś problem ze szczelnością tej pompy przy pracy na zewnątrz akwa.


Głowicę planowałem zostawić wewnątrz bo sama w sobie nie jest duża. Bardziej chodzi mi o to, czy 2000l/h da rade pociągnąć poprzez wkład sznurkowy zakładając, że będzie nieco zabrudzony.


Jak dla mnie budowa narurowca do akwarium "setki" to przerost formy nad treścią.


O "setkę" to pytał kolega wcześniej. U mnie jest nieco więcej a przede wszystkim dłużej co sprawia większy problem w utrzymaniu dna bez kup. Poza tym pytam teoretycznie bo sam nie wiem czy coś takiego będzie miało sens. Wiem tylko, że obecna filtracja nie daje rady pozbierać mi kupska z dna i dość często muszę używać odmulacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę planowałem zostawić wewnątrz bo sama w sobie nie jest duża. Bardziej chodzi mi o to, czy 2000l/h da rade pociągnąć poprzez wkład sznurkowy zakładając, że będzie nieco zabrudzony.

A jak zamierzasz to zrobić? na zasysie pompy musisz mieć jakieś zabezpieczenie (gąbka itp.) inaczej zafajda się silnik, co może powodować uszkodzenie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem używać sitka aby nie wciągnęło nic większego. Nie myślałem, że pompa się zapcha od kupska. Jest jeszcze możliwość założyć mały prefilt ale to już zmienia moje założenie.

Zapomniałem, że przy narurowcu przed pompą jest korpus spełniający zadanie prefiltra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.