Jump to content

chory yellow

mardowski
 Share

Recommended Posts

mardowski

Witam, może przegapiłem, nie które linki i zdjęcia się nie otwierają, więc chciałbym zamieścić oddzielny post.

Mam yelowka, który zdecydowanie janbardziej jest reprezentacyjny w "chorobie", tzn. wklęsły brzuch i taki trochę nie mrawy, choć po pokarm podplywa. Zamieszcze zdjęcia poniewać to odda sedno sytuacji- tak myślę.

Zbiornik mam od kilku lat i szczerze mówiąć zawsze z tym wklęsnięciem cos jest. Chyba zaczeło się od rdzawych teraz mam tylko 2 jeden jest ok. drugi czasami chudnie bardziej raz mniej. Mam też saulusii o nie sie boje bo sa juz odchowane i ładne. przy jednje pojawia sie czasami taki wklęśly brzuch choć nie tak jak przy tym Yellow;ku.

Proszę o pomoc w ustabilizownaiu stanu akwa.

Poproszę o dane zgodnie z zasadami działu http://forum.klub-malawi.pl/choroby-leczenie-profilaktyka-zasady-dzialu-t12449.html

post-11710-14695713841051_thumb.jpg

mardowski

- wielkość akwarium: 200l

- obsada: Saulosi 2+2, Yellow 3+2samice, red red 2 samce, lombaroi 1+1. 6 małych rybek. trochę sporo, ale szkoda mi sie ich wyzbywac pozatym nie mam gdzie, mieszkam poza miastem.

- filtracja: wewn. eheim 2012, zewn. JBL 900

- parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, TwO i TwW) Jestem w trakcie zakupu testów.

- sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów) : 2 razy dziennie.Podstawa to JBL-Novo Malawi i mieszanie: JBL Novo Rift, Hikari Chilid Excel i Staple. wcześnie 1 raz na tydzien mrożony wodzen, ale 2 mies. temu mi sie skończył i na razie nie mam

- częstotliwość i wielkość podmian wody: 1 raz na dwa tygodnie. Conajmniej 1/3.

Zrób porządek w akwarium czyli przede wszystkim ogarnij się z obsadą.

Poza tym bez testów niestety nie za wiele można tu zdziałać bo 90% wszystkich dolegliwości bierze się właśnie z nieprawidłowych parametrów.

marek_z_81

Na czym ten Twój yellow'ek ma być wypasiony. Yellow jest mięsożerny a Twoje pokarmy są dla ryb roślinożernych, no może stample jeszcze go podtrzymuje przy życiu. Tum bardziej, że od 2 mies. nie dostaje mięcha w postaci mrożonek.

mardowski

Dzięki za podpowiedź.

1. Czekam na testy.

2. musze znaleźć nowy dom dla RED RED tak na początek.

3. No i w sobotę zaopatrzę sie w miecho :)

po testach się odezwę.

Dziękuje i pzdr.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• darianus
      Znakomity wykład o filtracji podżwirowej, polecam 👍
    • wojluz
      W kontekście utrzymania dna w lepszym stanie rozumiem, że dotleniona woda będzie lepszym rozwiązaniem?
    • iquitos68
      Kronikarski wpis. W końcu znalazłem nieco czasu, aby uzupełnić wpis w akwariowym pamiętniku. I słońca jest nieco więcej za oknem, i zdjęcia jakoś lepiej się robi. Więc piszę. Z rybami z Malawi jest tak, że nie wiadomo do końca kiedy i dlaczego niektórych naszych podopiecznych dopada szał wojenny. Nie jest to zwykłe pogonienie rywala, rytualny pojedynek czy podkreślenie swojego miejsca w hierarchii. Z dnia na dzień wszelkie ograniczenia - pętające instynkt łańcuchy ogłady i dobrego zachowania pękają. Wszystko co pływa staje się wrogiem, wszystko to wojna, wszystko to złe, nie pasujące, od świtu do zmierzchu, bez przerwy. Taki los spotkał samca Chilotilapia rhoadesii. Próbowałem robić więcej kryjówek. Próbowałem odławiać i trzymać w odosobnieniu. Nic nie pomagało. Żadnego respektu, nawet w stosunku do Tyrannochromisa. Ostatecznie, z bólem serca musiałem oddać Chilotilapię do ludzi. Czasami tak trzeba. Nie można niektórych spraw pozostawiać naturze, że niby same się rozwiążą. Szczególnie jeśli dotyczy się to ryb z takim temperamentem, tego określonego biotopu. Po redukcji, w akwarium nastał spokój, w końcu. Zaszczuty samiec Taeniochromisa holotaenia wreszcie wypłyną za filtra. Tyrannochromis stał się niekwestionowanym, ale dobrodusznym władcą. Wiadomo poluje, i to bez przerwy, z różnym natężeniem. Jednak robi to z gracją potulnego baranka. ..że chciał zjeść inną rybkę? No taki jest, nie ma co się dziwić, to drapieżnik. W akwarium pływa teraz haremik Nimbochromis livingstonii. Widać ryby z tego gatunku fajnie się zadomowiły. Samiec prowadzi częste zaloty do dwóch małych samic. Gdy za bardzo się stara, to tyranno go uspokaja. Swoją drogą małe samice są potencjalną karmą dla tyranno. Ale nie chowają się przed nim. Ciągle pływają na środku zbiornika, obserwując drapieżcę i w razie konieczności robiąc uniki z pełną gracją.
    • yaro
      Nad wyraz spokojnie piszę.  Co do zbiornika jakie kolega ma, nie męczył bym się z podłączaniem kaloryferów do akwarium. Pytanie jednak było na tyle ogólne, że i ja odpowiadałem ogólnie,  a nie w odniesieniu do konkretnego zbiornika.
    • darianus
      Nie sądzę, wg mnie hipotetycznie odsłonięcie 10% filtra moze pogorszyć sprawność filtracji nawet o 90% albo i więcej. Przepływ w odslonietych miejscach znacznie przyspieszy a pod żwirem będzie zanikał w zależności od przekroju przeplywu
    • Pikczer
      A no fakt. Rzeczywiście mam coraz mniej dekoracji a w porównaniu to tych ogromnych gruzowisk to jest różnica Ale i tak maluchy znajdują miejsce pomiędzy kamieniem a podkładem na dnie. Ale fakt, właśnie policzyłem to mam max 15 "kamieni". 
    • piotriola
      Jest różnica w podłączeniu filtra , przy wyjściu z kubła pod kratki woda jest teoretycznie pozbawiona tlenu. Gdy podłączysz kratki na wejściu, woda będzie lepiej dotleniona. Mam takie rozwiązanie na eheimie 2260.
    • Bartek_De
      Myślę, że tak. Sam zastanawiam się czy nie wymienić swojego Tunze na Jebao SOW-9 https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9-9000l-h-cyrkulator-11570830209 Jest jeszcze wersja z możliwością kontrolowania przez aplikację za pośrednictwem WiFi https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9m-wifi-cyrkulator-sterowany-aplikacja-11129893152
    • wojluz
      Raczej rozważam podpięcie go na wejściu / wyjściu z filtra zewnętrznego (kubełka). Chodzi lepsze / dłuższe utrzymanie czystego dnia. Czy to się sprawdza?
    • Bartek_De
      Mówimy/piszemy o akwariach z mbuną, gdzie jest sporo gruzu i narybek ma się gdzie schować. U Ciebie narybek zapewne jest zjadany zaraz po wypuszczeniu przez samicę, podobnie jest u mnie i wielu innych akwariach z minimalistycznym wystrojem pod non-mbunę. W poniższym temacie w poście #163 możesz zobaczyć jak mój Frejek "polował"😉  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.