Jump to content

Problem z muszkami


mir
 Share

Recommended Posts

Mam taki właśnie problem z małymi muszkami podobnymi do owocówek, pojawiły się około miesiąc temu i jest ich naprawdę dużo. W akwa nie mam roślin tylko kamienia, odmulane co 3 tygodnie wraz z częściową podmianą wody, filtr wewnętrzny płukany raz w tygodniu, zewnętrzny będzie czyszczony za jakieś dwa tygodnie. Kilka dni temu odmulałem dno i podmieniałem częściowo wodę i cała pokrywa była oblepiona tymi małymi muszkami, dokładnie to wszystko wyczyściłem i na drugi dzień znowu się pojawiły, za każdym karmieniem wylatują mi na zewnątrz, co może być tego powodem i jak się tego pozbyć ?

Link to comment
Share on other sites

Na innym forum pomocnym okazało się spryskanie pokrywy sprayem na muchy. Może więc sciągnij ją z akwarium, odłącz swietlówki i starannie w kazdym zakamarku wypsikaj? Te środki z reguły rozkładają się po kilku godzinach, ale po wszystkim dokładnie jeszcze opłucz pokrywę.

Link to comment
Share on other sites

Jest to jakiś sposób ale może wystarczy ściągniecie, wymycie i wysuszenie pokrywy. Te muszki to owocówki. Musisz mieć gdzieś resztki żarcia. Może wychlapane przez ryby na pokrywę ? Sprawdź dobrze

Link to comment
Share on other sites

Niby kolega już tak czyscił. Jednak mysle, że jaja tych mlutkich muszek są pewnie jeszcze mniejsze, więc taki środek unieszkodliwiłby je dokładniej w miejscach słabo dostępnych dla ludzkiej ręki. Aczkolwiek, jesli by samo wymycie bez tej chemii pomogło byloby znacznie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie pokrywa była dobrze umyta, resztek jedzenia nie ma bo sypie tyle ile zjedzą w ciągu kilku minut tak więc nic nie zostaje. Z tego co wyczytałem necie to nie są owocówki tylko jakiś inny gatunek, będę musiał spróbować z tym sprayem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.