Jump to content

Dziwnie wyglądający Yellow...

kaczmar52
 Share

Recommended Posts

kaczmar52

Witam

Odseparowałem wczoraj jednego z jellowków. Zaczął mieć objawy jak jakiś czas temu jedna z rybek, która zdechła. Teraz zauważyłem to szybciej. Na poczatku miała ciemne przebarwienia na pysku a później przeszło na całą głowę ale jedną stronę. W odseparowanym akwarium dałem metronidazoil i rybka zrobiła się mega blada. Cała, poza tą częścią zaczernioną. Poza czarnuymi plamkami ma naturalny żółty kolor a reszta rybki zrobioła się mega blada... ryba je, normalnie pływa, nie napuchła. Oko po chorej stronie jest ciemniejsze od tej zdrowej. Czy jest sens leczyć?

harisimi

Czarne przebarwienie to dość powszechna przypadłość tego gatunku związana z długoletnim chowem wsobnym. Nie jest to choroba i nie ma sensu tego leczyć. Ryba podrasta i zmienia ubarwienie co niestety może oznaczać że będzie brzydsza niż jej protoplasta.

kaczmar52

A ja ją odseparowałem, dałem metronidazol i zrobiła się zupełnie biała, prawie, że blada... i najdziwniejsze jest to że prawa część głowy (ta zaczerniona) została żółta... nie wiem co jej się stało i czy ją trzymać. Narazie je, pływa...

harisimi

Nie znam takiego działania leku jaki opisujesz ale ryba była prawie napewno zdrowa ... zaczernienia nie są objawem chorobowym.

kaczmar52

Yellow który mi zdechł, był napuchnięty, odstawały łuski ale pierwszymi oznakami był zaczerniony pysk więc wystraszyłem się i ją odseparowałem...

harisimi

Bloat nie objawia się przebarwieniami ... myślę, ze to zwykły zbieg okoliczności.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Andrzej Głuszyca
      Panowie..jest już temat odnośnie hodowli Malawi Śląsk. Z jakiegoś też powodu hodowla ta przestała być partnerem KM. Myślę , że kolega bardziej tutaj szuka porady co kupić a nie gdzie chociaż jedno z drugim w jakimś stopniu jest  zbieżne . Pozwoliłem sobie wkleić link do tematu odnośnie ( jeden z wielu) opinii o tej hodowli:  
    • tomekTOja
      Heh, nawet nie wiedziałem! Pomału miną dwa lata od zalania mojego narurowca Tymczasem kolejne czyszczenie gąbki w dwóch korpusach odpowiedzialnych za czyszczenie mechaniczne -czego kompletnie nie lubię. Robię to z musu raz na 3 tygodnie. Dziś chyba ze 4 albo i 5 ich przeleciało. Mam już plan jak sobie ułatwić życie, ale to jak przyjdzie paczka z Chin. Póki co walczymy. Kto wie który już wyczyściłem? (retorycznie pytam)
    • wilu25
      Niestety mam podobne doświadczenia z Malawi Śląsk. Część ryb przyjeżdża w dobrej jakości cześć nie. Co do kondycji ryb też bywa różnie, dwa miesiące temu dostałem frejka który już w worku miał nitkowate odchody, nie pobierał pokarmu, po dwóch tygodniach padł, a zamawiałem tylko jednego samca  12 cm. To samo było z Black Orange Dorsal. Ale aulonocary, copadichromisy przyjechały ok. Co do aklimatyzacji: zamawiałem kiedyś Red Capy od niego (też przyszły mniejsze niż w opisie), nie miał ich jeszcze u siebie, na pytanie ile będą się u niego aklimatyzować powiedział że przecież nie płyną z Afryki to wyślę od razu :). Co do Tan Mal też zdarzyło się że jakaś ryba padła po transporcie, ale co do jakość nigdy nie miałem zastrzeżeń.
    • mata888
      Witam! A ja z kolei mam pytanie...ikola zaczęła mi cieknąć. Nie na uszczelce ale na uchwytach głowicy. Powymieniałem uszczelki na zaworach i pompce i nadal cieknie. Jakieś pomysły...miał ktoś podobną sytuację?
    • Bartek_De
      Fryeri nie będzie polował, była kiedyś dyskusja na ten temat. Livingstoni lepiej sobie z tym poradzi. Weź młodego 5-6cm osobnika, jak urosnie to go oddasz i weźmiesz kolejnego młodzika. @Mróz w ten sposób rozwiązał problem z narybkiem u siebie. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka  
    • did
      Myślałem o młodym, niewielkim osobniku, ale faktycznie freyeri byłby lepszym wyborem, mógłby pomieszkać dłużej 
    • darianus
      Najważniejsze że frejki pobierają pokarm, są pewnie tylko przygłodzone, także nie powinno być problemów. U mnie w każdym bądź razie Malawi Śląsk ma bana, po tym jak nie chciał mi wysłać zdjęć ryb, które chciałem kupić.
    • triamond
      Kronikarski wpis - minął 18 tydzień od startu. 1. Azotany skoczyły do ok. 10 ppm. PA202 się zapełnia. Pracowała 5 tygodni. Wyjąłem z filtra. Nie będę się w to bawił. Koszty podobne do podmiany wody, a ta automatyczna. Wrzuciłem resztę K1 (a właściwie K5) w worku. 2. Powiększyłem otwór w pokrywie do zrzuty z karmnika. Przy zamkniętej pokrywie pokarm zbijał się przy wylocie i pleśniał - przez wilgoć z akwarium. Ustawiłem pod kątem - powinno być lepiej - dalej od wilgoci.. 3. Dodałem reduktor ciśnienia https://pl.aliexpress.com/item/1005001597454254.html. W sumie działało doskonale bez Chyba w info od kroplowników było podane maksymalne ciśnienie. Tak jest zgodnie ze specyfikacją. Bez kroplowników instalacja poleci 14l/h.  Bez reduktora przepływu 80 l/h (i ile dobrze pamiętam). 4. Szyby nadal czyste. Trochę tylko subtelnej mgiełki (widoczne pod ostrym kątem z boku) w miejscu gdzie ryby kotłują się przy karmniku. Śluz ? Na tle trochę subtelnego brązowego. Ale też trzeba się przypatrywać pod kątem, żeby coś zobaczyć. Przy normalnym oglądaniu idealnie! Projekt bez czyszczenia szyb działa ! Jakieś 100 dni 5. Woda jak zawsze
    • Bojar
      Raczej nie polecam do 300l.  To bydle dorasta do 25 cm Jak już to samotnego Sciaenochromis freyeri
    • tomekTOja
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.