Skocz do zawartości

Malawi 1220 litrów


michal40

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ktoś wspomniał w podobnym wątku, pogadać z Loccutusem. To zdaje się autor lampek Pacific Sun więc zęby na tym zjadł. Może przekabaci cię na powerledy :) Inna sprawa 3x70w też słusznie oświetli ten zbiornik (akwarium otwarte?) początkowy koszt o wiele mniejszy ale drożdza eksploatacja. Najlepiej sprawdzić gdzieś na żywo zanim wyda się pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem lampy pacyfic sun, super sprawa, ale droga, na oświetlenie mam przeznaczone max 5 tyś, więc o Pacyfiku na 2,5 metra mogę zapomnieć. HQI do mnie nie przemawia. zakładam dosyć duży zbiornik, z całym osprzetem, sumpem itp. Sumpa będę miał przystosowanego do morszczaka, odpieniacz itd.. (marzenie założyć kiedyś morskie) Ale na poczatek chcę słodkowodne z biotopem malawi, dlatego zastanawiam się czy ta te lampy będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy, przerabiałem to, za 500 to kupię kilka T5 z jakimiś tam odbłyśnikmi, jesli wypakuję na akwa z szyby 15mm, sump (300 litrów), automatykę, auto dolewkę, auto podmianę wody, dwa kominy, to jakieś około 15 tyś, to z wielkim szacunkiem do Twojego pomysłu ale założenie czegoś za 500, to tak jakbym do Merca AMG założył chińskie opony. Poprostu cały efekt w dobrym oświetleniu i nie chę tego zniszczyć.

Jeśli masz jakiś ciekawy zetaw oświetlenia za 500, to prosze podesli link..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do twojego projektu, ale prześledź użytkownika "makok", zbudował to, co ty chcesz zbudować. I ja dalej i tak uważam, że 15 000zł za takie akwarium to mega drogo i chcesz uszczęśliwiać sprzedawców :) Ale nikt ci nie zabrania. I dalej nie wiem, skąd to 15k :( Mógłbyś podać dokładnie co i ile (może już nie tutaj, aby nie zaśmiecać) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem Zdrowy, ale ta akwota obejmuje cały projekt, jesli chodzi o akwa to ok połowa z tego, obudowa (dolna część z marmuru z wkomponowanym oświetleniem led na podłogę) też trochę kosztuje, sam projekt aranżacji do salonu też kosztował, jak będę miał gotowe to podeślę fotki. Rozmowa na temat ceny to nie temat tego forum, poprostu myślałem że coś poradzicie odnośnie profesjonalnego oświetlenia, dzięki dla Nabe, wysłałem już zapytanie do firmy ktorą mi polecił...

Dziekuję wszystkim, temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się...

ok 1500 litrów w obiegu zalane

- 250/70/70cm akwa

- sump 140/45/45cm

- dwa kominy

- jakieś 250kg skały + pełne taczki piachu (takie kamyczki po 60kg)

- tło 3d szyte na miarę maskujące kominy

- lampki Aqualed ledy w 6ciu kolorach, sterowane przez WiFi (temperatura barwy od zera do 22000 K), zresztą każdy kolorek jak chcemy, wschody, zachody i takie tam duperele...

Baniaczek dojrzewa, jeszcze tylko zabudowa, rybki i nos w szybę...

Pozdrawiam wszystkich miłośników malawi.

post-13461-14695714088041_thumb.jpg

post-13461-14695714088565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.