Jump to content

Obsada 300 L


indyk011
 Share

Recommended Posts

indyk011

Witam wszystkich mam przygotowane 300 litrów i zamierzam tam zadomowic demasoni 1+5 i crabro w tym samym stosunku.co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Sławek crabro pasuje żywieniowo do wszystkich obsad bo to chyba najbardziej elastyczna ryba ( może obok sprengerae ) w bajorze. Oczywiście częściej w jeziorze spożywa wszystko w rozumieniu nie samo zielsko ale ta jej elastyczność pozwoliła własnie przetrwać kataklizmy bajora i być jednym z najstarszych gatunków. Nie mam jednak wątpliwości a Ty chyba jeszcze bardziej ( o ile pamiętam miałeś takie maleństwo ), ze w takim baniaku to mógłby być ich kotnik. Crabro zastąp czymś innym powyższe propozycje jak najbardziej OK

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek
Sławek crabro pasuje żywieniowo do wszystkich obsad bo to chyba najbardziej elastyczna ryba

Akurat tu się z tym nie bardzo chce zgodzić na krótką mete to wszystko ze wszystkim można połączyć. Myśle że P crabo nie dorósłby na samym pokarmie roślinnym do takich rozmiarów. Tak miałem tego małego potworka około 22cm.

A i owszem z innymi gatunkami tzn wszystkożercami mógłby pływać. Co do wymiarów akwa to dla niego będzie za małe 150cm a co dopiero 120c .

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Nie chodzi o krótką metę ale o rozwój i wbudowany w geny uniwersalizm crabro. Jego uzębienie jest dostosowane do wszystkiego i uważane jest przez Edka za majstersztyk przystosowawczy. Ryba potrafi zeskrobać splewkę z suma, zeżreć mu ikrę, skutecznie wciągnąć martwą rybkę ale i paść się jeśli trzeba na peryfitonie jak tropheops. Gatunek który przeżył 100 metrowy spadku poziomu wody i totalną degradację środowiska zachował sobie i ząbki nadające się do zeskrobywania peryfitonu. Ot takie mądre te zwierzaki ;). Ten wielofunkcyjny aparat połączony z systemem trawiennym mogącym działać jak zakład utylizacji ;) daje mu możliwość rozwijać się i na diecie roślinnej. Nie na krótką metę ale na stałe. Szybkość przyrostu czy tusza mogą być mniejsze ale ryba nie skarłowacieje i nie będzie miała jakichkolwiek negatywnych objawów braku czegokolwiek.

Link to comment
Share on other sites

również nie bardzo się zgodzę, na tą wszechstronną

dietę bo w necie widziałem jego sekcje z krótkimi jelitami

( nie pamiętam teraz gdzie, ale poszukam) Po prostu silna ryba o silnej woli życia...

Jeśli mowa o rybie, która miał meszek wcześniej pływała rok u mnie

na samym mięsie i wcale nie przybierała na masie to nie bardzo widzę tą rybę na spirulinie.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Też nie widzę crabo w połączeniu z demonem. Z dostępnych informacji wynika że zazwyczaj ten gatunek żyje w "symbiozie" z wielkimi sumami czyszcząc je z pasożytów i kradnąc ikrę ;). Pewnie że z braku laku wciągnie zielsko ale raczej jego dieta się na nim nie opiera, i prędzej czy później całkowity wegetarianizm odbiłby się na jego kondycji.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Oczywiście możecie się ze mną nie zgadzać ;) tak jak ja nie zgadzam się z Wami ale ja wierzę w tym przypadku nie we własne doświadczenie bo te mam akurat z dwóch miksów gdzie były karmione dietą kompromisową tylko w badania nad ta rybą. Czytałem bardzo ciekawy artykuł na ich temat i nie mam powodu w to nie wierzyć bo badania były Edka lub jakiegoś z ważniejszych poprzedników Edka. Jak znajdę to wam dam namiar. Temat bajorowych przygód ryb jest bardzo rozbudowany i tak caeruleus jest postrzegany jako ryba zjadająca wybrane z peryfitonu organizmy a są przecież populacje które zjadają ślimaki. Podobnie jest z crabro, występują obok sumów często co nie znaczy, że nie jest prawdą to co napisałem powyżej, choć człowiek uczy się całe życie i nie wykluczam, że inny badacz zakwestionował badania tego którego badania czytałem ja ... jednak ja nadal jestem głęboko przekonany, ze dieta wegetariańska nie wpłynie na ten gatunek negatywnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.