Skocz do zawartości

witam ! opis mojego małego malawi


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie masz dwa samce wiec nie musi być źle bo w takim baniaku są rewiry na dwa osobniki mniejszych gatunków a agresja wewnątrzgatunkowa jest większa niż zewnątrz gatunkowa. Jednak ryzyko pozostaje bo często pasiaki traktują się tak jak wewnątrzgatukowo a stawiam, ze jak afra się zaweźmie to saulosi zostanie spacyfikowany. Faktycznie jednak caeruleus którego wskazałeś może być lepszym rozwiązaniem. Na razie skoro jest Ok to niech tak będzie przecież widzisz co się dzieje i wiesz jak zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , ze afra jest ,,mistrzu" a saulosi ,,złoty" (bo robi na jej widok w galoty), ale afra jest bardzo łaskawa nawet dla samic pod czas tarła. Może dlatego jest wszystko ok , że ma łagodny charakter. Po prostu trza obserwować i reagować. Na szczęście mam gdzie przerzucić afre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan76 naprawdę bardzo fajny baniaczek. Wielu początkujących ,,malawistów,,

powinno brać go za wzór ;) Widać, że rybom bardzo dobrze się żyje w twoim akwarium a to jest najważniejsze. Życzę powodzenia w tworzeniu nowych zbiorników.


Pozdrawiam

Krzysiek2301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz bardziej kocham wszystkie Twoje rybki ;) ... zarówno elong, afra jak i labidek rewelacja ... może być z Ciebie pożytek bo masz ciekawe niestandardowe gatunki ;) ... takiego caeruleusa warto mieć ... i do tej pory zastanawiam się dlaczego bardziej doświadczeni Malawiści sięgają tak rzadko po ciekawe inne i niespotykane gatunki toć to wyzwanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hari musiał byś zobaczyć jak się stroszą te małe labidochromisy. Idzie się polać ze śmiechu na ich widok ( bezcenne ). Obserwuje ich zachowania oraz kolorki i jak na razie porównując je do dorosłych ze zdjęć zaczynam wyciągać jakieś wnioski co do płci. Na koniec się okaże czy miałem rację , a spostrzeżenia zostaną przekazane dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że aranż nieporównywalny , jak dla mnie przynajmniej. Ten drugi o wiele lepszy ;)



Bardzo fajny baniaczek :D

Dokladnie to co chcialbym widziec u siebie (tez zaczynam).


PS. Z czego jest tlo?

Podoba mi sie i potrzebuje tego 140x40



Jak nie znajdziesz tła to radze pomyśleć nad własnoręcznie robionym. Można trochę pofantazjować nad nim i jak patrzysz już na gotowe akwa to fajna satysfakcja;)



_______________


Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.