Skocz do zawartości

Metriaclima sp. "Membe Deep"


Damian S

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu inwazja saulosi coral poprzedzała inwazję membe deep. Widywano i saulosi coral F1. Później zaczęły się kwasy bo dzieci saulosi coral ( jest moja poglądowa fotka w galerii takiego dzieciaka ) jakoś dziwnie przypominały świeże membe deep które pojawiły się na rynku. Moim skromnym zdaniem producent corali wypuszczał to co mu się udało wychować przy okazji produkcji tych pierwszych. To było dość dawno temu ( data na fotce chyba nic nie powie bo zmieniono galerie ). Później w renomowanym sklepie pojawiły się samce Membe deep odłowowe w cenie dla kolekcjonerów ;) dla mnie był to jednak sygnał, że coś się dzieje. Hodowla wysprzedawała słabsze lub nadmiarowe ilości reproduktorów. Teraz są już F1 w sprzedaży i sam jestem ciekawy ich jakości a raczej jakości ich dzieci. Jeśli bachorki są w porządku to niewykluczone że mamy już prawdziwe Membki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny, że stary wypust Fxx to jedna wielka ściema. Dlatego też nie kupowałem tych ryb i nikomu ich nie polecałem. W przeciwieństwie do moich wielkich nadziei, że przynajmniej źródło niemieckie w obecnej chwili to prawdziwe F1 po odłowowych rodzicach. Nadzieja poparta jest analizą rynku a chciałbym ją wzmocnić wiedzą na temat potomków f1 w akwariach kolegów, bo ryba jest śliczna i godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=135099


To quasi membe deep ;) a tak na prawdę dziecko moich corali. Bardzo podobne ryby pojawiły się na rynku. Macie foty obecnego wypustu F1-ek ? Czy ktoś dochował się wybarwionego potomstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge miec foty moich F1 ale dopiero we wtorek.

Mam je troche z innych zrodel (z dwoch w sumie po 5 sztuk) i nie wiem jak maja sie do ryb sprzedawanych w PL czy tez DE.

Swego czasu wszystkie dzikie ryby sprzedawane w UK "przechodzily" przez DE ale ostatnimi przylatuja tu prosto z Afryki.

Nie wiem jak wygladala podroz rodzicow moich ryb ale kupowane byly z dosyc zaufanych zrodel.



Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mogę potwierdzić że są pewne ryby na rynku , które pochodzą z Niemiec i Słowacji , ponieważ ok.1.5 roku pojawiły się z odłowu , widziałem osobiście. Bardzo szybko zostały wysprzedane mimo bardzo wysokiej ceny. Posiadam na hodowli większe osobniki F1 i wyglądają wzorcowo , znam ich pochodzenie i ręcze za nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mogę potwierdzić że są pewne ryby na rynku , które pochodzą z Niemiec i Słowacji , ponieważ ok.1.5 roku pojawiły się z odłowu , widziałem osobiście. Bardzo szybko zostały wysprzedane mimo bardzo wysokiej ceny. Posiadam na hodowli większe osobniki F1 i wyglądają wzorcowo , znam ich pochodzenie i ręcze za nie...


Malawian właśnie interesuje sie zakupem u Ciebie, bo mam ogromne zaufanie do takiego hodowcy jak TY! , póki co nie dzwoniłem bo zbiornik dojrzewa i jeszcze czas , chciałbym wiedzieć jak wygladaja u Ciebie młode osobniki te które sprzedajesz, czy jest to jest żółć czy pomarańcz i jak intensywna jest barwa tych ryb w przypadku młodziaków a potem dorosłych,i np w porównaniu do saulosi ? Znajdź proszę czas podeślij cos tu ew. na mój prywatny mail siciaczek@interia.pl


Dzięki,


Do Wszystkich Kolegów Wrzucajcie zdjęcia swoich podopiecznych, to dość istotny temat, i miło by było naświetlić sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te ryby niewiele ponad rok, (f1 od fuljera) w układzie 1+3. Jako młode rybki z zachowania przypominają saulosi, ale z czasem sytuacja się diametralnie zmienienia. O ile agresji samców nie zaobserwowałem (z widomych przyczyn) to samice pokazywały rogi przez duże "R", w efekcie dwie zatłukły koleżankę i podzieliły sobie akwa na pół (150cm). Samiec z racji tego że był sam bardzo długo się wybarwiał, a i tak pełnię barw pokazywał sporadycznie i większość czasu był szaro atramentowy. Jeśli chodzi i zainteresowanie samicami, rzekłbym że umiarkowane i nie doczekałem się tarła.

Barwa samic też nie jest stała i zmienia się w zależności od nastroju i miejsca przebywania samicy, od pomarańczowej do brązowo szarej. Łatwo można zaobserwować że samice przebywające w zacienionych miejscach akwa przybierają bardziej maskujący ciemniejszy odcień. Reasumując to nie polecam tych ryb w układach jednosamcowych, chyba że komuś nie zależy na pięknym wybarwieniu samca, i podobnie jak u msobo samic musi być spore stadko aby rozładować ich agresję.

Informacje o umiarkowanej agresji tych ryb, jakie przed zakupem znalazłem w necie, okazały się błędne i prawdopodobnie wynikały z obserwacji mieszańców z saulosi coral a nie prawdziwych membe (miałem oba gatunki i różnią się one budową i zachowaniem diametralnie).

Ryby te wyglądają pięknie w akwa z jasnym wystrojem i obsadzie jednogatunkowej, w większym stadzie. Widziałem takie stadko z odłowu w hodowli Fuljer'a co skłoniło mnie do ich zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.