eljot

Moderator
 • Zawartość

  10802
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

995

1 obserwujący

O eljot

 • Urodziny 22.02.1968

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Sosnowiec
 • Moje akwarium
  150x45x50
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

968 wyświetleń profilu
 1. Profilaktyka w to te same dawki, jeśli u ryb pojawiają się jakieś pasożyty to mniejsze nie będą działać.
 2. Na pytanie 1 odpowiem tak: Preparat profilaktycznie stosujemy przy wpuszczaniu nowych ryb, profilaktyka przy stabilnym zbiorniku i zdrowej obsadzie jest IMHO zbędna, szkoda kasy. Na drugie pytanie zna odpowiedź producent napisz może ci odpowiedzą.
 3. Jak to 2 cm przy głębokości akwa 40 cm to nie masz się czym przejmować. Choć przypuszczam że chcesz drzwiczki szafki wyrównać ze ścianą a one chyba 2 cm nie mają . Zmontuj szafkę, wyrównaj do ściany, załóż blat, stawiaj akwa no i po robocie .
 4. dobór filtrów ,cyrkulacji

  Zasugerowałem się tym co masz w stopce ale mimo to różnica jest naprawdę duża. Gdy pierwszy raz zobaczyłem podobne akwa (a widziałem już takie 2,5 metrowe) to kopara mi opadła ;).
 5. dobór filtrów ,cyrkulacji

  W centymetrach 200x45x45 / 320c60x70 może nie wydaje się to znacznie większe akwarium w litrach już to robi różnicę (ponad 3 krotną) a na żywo taki baniak jest naprawdę duuużo większy. Oczywiście 60-80 ryb to pojęcie względne bo co innego gdy są to ryby kilkunastocentymetrowe a co innego kilkudziesięciocentymetrowe. Co do filtracji to biologicznie (nitryfikacja) da sobie radę każdy z tych filtrów, co do mechaniki może być jednak potrzebne inne rozwiązanie. Czy tropheusy czy mbuniaki to i tak syfią na potęgę .
 6. dobór filtrów ,cyrkulacji

  Nie przesadzaj z tą zupą to w końcu akwa powyżej 1300 l a kolega nie planuje tam wpuścić potworów rzecznych tylko tropheusy lub jak domniemam mbuniaki :).
 7. Woda RO

  Wszystko zależy jaką masz wodę w kranie . Jak pisał Yaro zmierz parametry wody kranowej Ph, Kh, Gh, (te łatwo poprawić) ale głównie sprawdź NO3, jeśli będzie niskie to RO możesz sobie odpuścić.
 8. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  To jest oczywista oczywistość ;). Sam przepływ IMHO ma drugorzędne znaczenie np. u mnie pompa nie może chodzić na 3 biegu bo totalnie rozwala cyrkulacje i gówna latają po baniaku :D. Niemniej jednak wydaje mi się że w pomiarach Decco jest jakiś błąd bo wątpię aby producent aż tak zaniżał maksymalny przepływ swojej pompy, raczej by się tym chwalił.
 9. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  Henryk skoro producent podaje max przepływ 3300 a ty zmierzyłeś 4800 to chyba mam powód do powątpiewania . 4200 to przepływ pompy 25/80 podawany przez producenta.
 10. Cyrkulacja - Glossy 100

  Masz źle ustawioną cyrkulację . Niestety chyba nikt na odległość nie będzie ci w stanie pomóc, musisz kombinować sam.
 11. Cyrkulacja - Glossy 100

  Jak obmywa tylną szybę to tam nie będzie klocków . Ustawienie cyrkulacji przy takim ustawieniu kamieni nie jest proste i tylko metodą prób i błędów dasz radę.
 12. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  Chyba Henryk masz dużo szczęścia bo twoja pompa ma dużo większy przepływ niż podaje producent albo twoja metoda pomiarowa jest że tak powiem mało precyzyjna . Może znowu pomylili ci naklejki i dostałeś 25/80
 13. obsada 300x80x75, ok 1800L

  Zacznij od wpuszczenia tych dwóch gatunków lub niech to będą większe osobniki od pozostałych. Jeśli będą wszystkie podobnej wielkości to obawiam się że te dwa gatunki będą miały z lekka przechlapane.
 14. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  Ale te elementy powodują że możesz np. kubeł odłączyć z układu i wynieść do łazienki i wyczyścić. W "parzoku" nie da się tego zrobić bez rozkręcania, więc tak jak pisałem czyszczenie może być kłopotliwe.
 15. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  Wszystko fajnie tylko czyszczenie wkładów z tego "garnka" będzie nieco kłopotliwe. No i jak koledzy wspomnieli, maszynka do grzania to ryzykowny i lekko bezsensowny pomysł.