eljot

Moderator
 • Zawartość

  10671
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

965

1 obserwujący

O eljot

 • Urodziny 22.02.1968

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Sosnowiec
 • Moje akwarium
  150x45x50
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

639 wyświetleń profilu
 1. Starać się aby aby były podobnej wielkości bo te mniejsze mogą zostać lekko zdominowane i później się zaczną wybarwiać. Gdy się nie uda to też tragedii nie będzie pod warunkiem że, obsada dobrze dobrana.
 2. Jak już wielokrotnie pisałem okrzemki nie wyrosną na innych glonach a odwrotnie jak najbardziej. Takie zjawisko jak u ciebie wystąpi nawet na "starym" kamieniu wystarczy jak go odwrócisz czystą stroną na wierzch. Zazwyczaj jako pierwsze zasiedlają nowe dekoracje pewnie dla tego że, najmniej im do życia potrzeba i tworzą "glebę" pod inne ciekawsze gloniska :).
 3. IMHO w każdej lokacji jest okresowa hossa na żarcie np. przy wylęgu larw owadów latających, wtedy jak jeden mąż zażerają się nimi wszystkie ryby nawet te stricte roślinożerne ;). Nie zmienia to zasady, że w akwa trzeba pilnować diety ale nie z laboratoryjną dokładnością to nie apteka .
 4. Tu masz spektrum HQI 8800K IMHO najładniej świeci nie za żółto nie za biało A tak się prezentuje 150 cm oświetlone 70W 8800K
 5. Hmm... 6500 k może być trochę żółtawe ale ???? Co do mocy to HQI 2 x 70W zapewne rozwali system nawet przy dłuższym akwa niż 200 cm fakt zużywa się szybciej i nie ma bajerów zmierzch świt ale IMHO nie widziałem jeszcze ledów które by przebiły jakość światła. Może się skuszę i coś skonstruuję do nowego akwa dla porównania (ale nie więcej niż 50 W ;)).
 6. Że nie wytrzymam siądź na czterech literach i oglądaj ryby z przodu a nie pakuj chemii do baniaka, czy to cud miód amerykańskiej czy też najtańszej (zadziałają okresowo tak samo). Akwa się ustabilizuje chemicznie i biologicznie i będzie clear bez żadnych cudów na kiju :). U mnie w kotniku gdzie pracuje tylko kaskada z rzadką gąbką i ceramiką po 3 tygodniach jest "lewitacja" a wcześniej była mgiełka, a biologia była dojrzała tylko połowa wody piasek i akwa świeże.
 7. Ale ja już 7 lat temu robiłem na skręcanych nawet dawałem linki pod fotką ale przy zmianie softu się posypały
 8. U mnie jest sam mechanik ze względu na szaloną liość miejsca w szafce Aktualnie go przerabiałem pod nowe akwa. Aktualnie są dwa zasysy, dwa korpusy równolegle 3/4 cala przed pompą (pełny przelot). Pompa stoi w pionie i z niej jest jedno wyjście, wszystko na rurach 20 mm. Z kształtek mam trójnik, dwa kolanka i pięć łączówek prostych, 3 zawory kulowe, reszta powyginane rury (ze starej instalacji wykorzystane: dwa kolanka i dwa zawory, dwie łączówki i pompa ). Nie trzeba są kształtki skręcane ale przydaje się sprężyna do wyginania rur (2 dychy w castoramie ;)) https://pex.pl/p/47/769/trojnik-pex-20x1-2-gz-skrecany-zlaczki-pex-skrecane-ksztaltki-i-zlaczki-pex.html
 9. Mam podobnie dlatego zrobiłem na tym systemie https://pex.pl/c/1/rury-pex.html
 10. Niezły struś
 11. Nie wiem dlaczego u ciebie nie spada przepływ. Kiedyś przez przypadek założyłem wkład 1mikron i po 3 dniach przepływ spadł drastycznie a pompa była gorąca.
 12. Nic nie dodawaj wszystko przebiega prawidłowo.
 13. IMHO młode ryby wymagają stosunkowo więcej karmy niż dorosłe bo rosną i ich zapotrzebowanie na energię jest większe. Możesz karmić nawet 3 razy dziennie byle jednorazowa dawka była umiarkowana, ta którą podajesz jest ok.
 14. Zapewne różni się niuansami w ubarwieniu samca (choć Liuli nie znalazłem) Poniżej masz kilka przykładów. http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase soorten eng/Sciaenochromis eng.html Wydzieliłem temat bo pytasz ogół a nie oferenta (ten może odpowiedzieć również tu)
 15. Testowałem ostatnio sznurki, gąbki i owatę. Test polegał na montażu naprzemiennie wkładów przed i za pompą. Pod względem skuteczności to najmniej brudu przepuszczają sznurki a gąbka i owatolina na podobnym poziomie.