Skocz do zawartości

radecki

Użytkownik
  • Postów

    139
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

54

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Goleniów
  • Moje akwarium
    brak - zamiar na Malawi 200L

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Dzięki! Obecnie coraz bardziej rozważam oddanie wszystkich osobników Maingano. Wszystkie akcje w zbiorniku czy to potyczki samców czy podejścia do tarła wyraźnie przerywane są przez samce Maingano. Wybarwienie saulosi i hary stoi w miejscu. Z drugiej strony ryby rosną i w zbiorniku zrobiło się tłoczno, może Maingano w niczym by nie przeszkadzało tylko robi się rybom za ciasno. Redukcja Maingano i pozostawienie jednego samca może w efekcie wpłynąć na wzrost jego agresji w stosunku do samic lub samców hary i saulosi stąd chyba zdecyduję się na pozostawienie Hary i Saulosi w obecnym składzie a dla Maingano poszukam nowego właściciela. Przeraża mnie tylko fakt odłowu ryb co z pewnością nie będzie łatwe a nie chcę ruszać kamoli.
  2. tak też zrobię, w sumie najchętniej to bym nie redukował tylko zwiększył zbiornik i zostawił wszystkie ryby......
  3. Dzięki Panowie, tak zatem zrobię. Pozostawię obsadę w obecnym składzie i dam im nieco więcej czasu. Najwięszka aktywność obecnie u Saulosi popchnęła mnie do myśli o redukcji. Trochę martwi mnie słabe wybarwienie u wszystkich samców Saulosi i Hary, może dzieje się tak z powodu Maingano które wydają się rządzić w zbiorniku ale dam im czas, niech się dzieje. Podpowwiedzcie jeszcze tylko ile maksymalnie wszystkich ryb może pływać w 325L ?
  4. Zbiornik 130x50x50 Przerybienie wedle zaleceń howcy od którego brałem rybki. Z tego co ryby pokazały swym wybarwieniem skład obsady prezentuje się następująco: 11szt Saulosi - obecnie 4+7, 11szt Hara obecnie 4+7, 11szt Maingano obecnie 5+6 (pewności nie mam) zdjęcia i filmik w tym poście: Ryby rosną i miejsca coraz mniej, nie chcę już zwlekać z redukcją obsady stąd post z prośbą o podpowiedź jaką obsadę zostawić w zbiorniku. Myślałem nad całkowitym oddaniem maingano jednak szkoda mi pozbywać się wszystkich wariatów Na grupie FB uzyskałem podpowiedź aby pozostawić każdy gatunek w składzie 1+4. Czy to jedyne wyjście ?? jest szansa na zatrzymanie obsad dwu samcowych ? ostatecznie zastanawiam się czy taki skład ma rację bytu Saulosi 2+6-8 Hara 2+6-8 Maingano 1+4 Nie za dużo ? nie za mało ? sprawdzi się ?
  5. Od zarybienia ( kwiecień) w zbiorniku pływa dokładnie ta sama obsada a więc po 11szt Saulosi, Hary i Maingano. Z tego co ryby pokazały do tej pory ich skład wygląda następująco: - Saulosi 4+7. Jeden samiec częściowo wybarwiony od początku. Pozostałe 3 samce pokazały pasy parę dni temu, dwa z nich regularnie podejmują potyczki a trzeci "świeży" samiec osiedlił się z prawej strony zbiornika, trzyma się z daleka od reszty Saulosi które zajęły lewą część zbiornika. - Hara 4+7. Tutaj z wybarwieniem jest różnie, raz są bardzo intensywnie wybarwione a raz prawie w ogóle. Najbardziej widoczne wybarwienie w trakcie drobnych starć lub przy karmieniu. - Maingano 4+7 albo 5+6. Są tak ruchliwe, że na prawdę ciężko je policzyć i ogarnąć oczami. Bardzo aktywne, największy samiec zawsze przegania mniejszych jeśli zczynają walczyć, tak samo przerywa podloty do tarcia Saulosi oraz Hary. W żadnych z gatunków nie zauważam nadmiernej agresji chociaż martwi mnie słabe wybarwianie się Hary i Saulosi, które jak podejrzewam ogranicza dominujący Maingano. Aktywność ryb zdecydowanie zwiększyła się od około tygodnia, zaczęły wybarwiać się kolejne samce Saulosi. Samce wszystkich trzech gatunków uganiają się za samicami, które nie wykazują większego zainteresowania. Poniżej kilka zdjęć obecnej sytuacji w zbiorniku.
  6. cholera życie ostatnio nie ułatwia i brak czasu żeby odpalić kompa tym bardziej zapomniałem o zamówieniu .... robię właśnie przelew ekspresowy więc zaraz będzie u Ciebie
  7. Sam wykonawca zbiornika stwierdził że nic się nie stanie poza wyglądem. Miałem zakładać opaskę dookoła w postaci listewek maskujących podkład pod akwarium oraz wystające boki ale jakoś nigdy nie ma na to czasu, oko się przyzwyczaiło. Mimo wszystko kiedyś opaska zostanie przyklejona.
  8. Wyłącznie samiec Saulosi tak się zachowuje i to sporadycznie, jeżeli coś w zbiorniku powodowało by ten dykosmfort to czy reakcja nie wystąpiła by u większej ilości ryb ? Zastanawiam się czy natlenienie wody jest odpowiednie, pokrywa nie jest szczelnie zamknięta, woda z filtracji spływa na taflę wody. Kupić testy i sprawdzić o2 ? może dodatkowo warto się zaopatrzyć w jeszcze jakieś testy żeby w świeżym zbiorniku mieć pewność że wszystko gra ?
  9. Dzisiejszego przedpołudnia udało się uchwycić potyczkę dwóch młodziaków Maingano. Zanim dopadłem telefon potyczka była bardziej zacięta. Szeryf zbiornika jednak nie pozwala rozwinąć podrostkom "płetw" i szybko temperuje ich zapędy co widać na filmiku. Samczyk Saulosi nadal w trakcie wybarwiania, szkoda że film tego nie oddaje gdyż na żywo niebieski jest bardziej wyrazisty. à propos wcześniejszych rozważań czy to glony porastają kamienie myślę że można to potwierdzić. Głównie Saulosi podchodzą do skubania i to coraz częściej. Pytanie, czy Samczyk Saulosi uderzając o piasek po prostu się popisuje przed samicami czy coś jest nie tak ? (2min 20sec na filmie) Dzięki. tak, masz rację, na powierzchni tworzy się taki film. Myślałem że uda mi się uniknąć dodatkowego sprzętu w zbiorniku (skimmera) ale chyba jednak się nie obędzie. Falownik śmiga chociaż nie wiele to daje tak jak i woda wypływająca bezpośrednio na taflę wody. Film udało mi się usunąć całkowicie przy podmiance wody stosując wąż z lejkiem a la skimmer do którego woda spływała z powierzchni, mimo to po 2 - 3 dniach jest to samo niezależnie czy falownik pracuje cały czas czy nie.
  10. Fakt może być to problem jeśli chodzi o samo utrzymanie akwarium, moje wystartowane w marcu a 19 kwietnia wpuściłem ryby więc wszystko świeże a i światło mam stosunkowo słabe bo tylko 10W - 10x moduł 3xLed Samsung eco lens. Miało być 15 modułów ale na starcie podłączyłem tylko 10 żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało i myślę że jest w sam raz. Po zachodzie słońca nie bije po oczach pomimo że ładnie oświetla centrum zbiornika, boki w fajnym półmroku. Zobaczymy jak to będzie, na razie zapach wody taki sam. Dzięki za szczegółowy opis sytuacji.
  11. Jak dla mnie rewelacja o ile to faktycznie glon zielony a nie sinica. Parę razy coś tam ryby skubały ale bardzo niewiele, rozumiem że gdyby była to sinica to ryby nie były by zainteresowane ?
  12. Z tego porowatego kamienia musiał bym użyć jakiejś gąbki ale z gładkich schodzi lekko, tak samo w piasku przy szybie delikatnie zamieszalem palcem i albo się wymieszał z piaskiem albo rozpłynął
  13. Uważam że przy wcześniejszym zdjęciu ten aranż wygląda słabo, jednak chyba lepiej więcej skałek. Do wcześniejszego ułożenia podniósł bym prawąstronę pod samo lustro wody.
  14. W zbiorniku pojawiło się nowe życie, obawiam się że to nie do końca porządane stąd wrzucam zdjęcia, czy tak wygląda sinica ? Może na zdjęciach nie najlepiej widać ale na najbardziej porowatym kamieniu od jakiegoś tygodnia pojawiły się zielone plamy, dzisiaj są na kolejnym kamieniu oraz w piasku przy samej szybie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.