Darek Kętrzyn

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Darek Kętrzyn

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kętrzyn
 • Moje akwarium
  450l 150x50x60

Ostatnie wizyty

43 wyświetleń profilu
 1. Dobór obsady mbuna

  Jeszcze raz dziękuję za pomoc . Decyzję podejmę na miejscu u sprzedającego . Napewno wezmę pod uwagę twoje rady Areck i popatrzę także na gatunki wymienione przez Ciebie . Oglądając rybki na żywo łatwiej będzie podjąć decyzję .
 2. Dobór obsady mbuna

  Wielkie dzięki za pomoc . Co do wyboru gatunku o innym kolorze to faktycznie myślałem nad tym tylko, że nie chcę rezygnować z żadnego z tych trzech w/w a może dodam czwarty gatunek. Sporo osób chwali sobie kontrolowane przerybienie i związane z tym korzyści. Chętnie bym dodał red red jako inny kolor co o tym myślisz?
 3. Dobór obsady mbuna

  Witam. Wybrałem obsadę : -pseudotropheus acei -maigano -labidochromis sp. mbamba Każdy gatunek po 10-12szt. Czy tak będzie dobrze?
 4. Dobór obsady mbuna

  Prawdę mówiąc nigdy w ten sposób nie zamawiałem, ale zadzwonię i się dopytam jak to wygląda. Na tą chwilę próbuje dobrać obsadę, ale ilość odmian pyszczaków jest powalająca.
 5. Dobór obsady mbuna

  Ok. Wiekie dzięki . Faktycznie trzeba będzie trochę poczytać o doborze obsady i jak coś to najwyżej zweryfikujecie czy dokonałem dobrego wyboru. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 6. Dobór obsady mbuna

  No dobrze jeżeli polecasz zakup w zaufanej hodowli to którą polecasz? Jakie byś podacił gatunki i w jakich ilościach do tej wielkości akwa. Wiem że każdy ma inny gust ,ale lepiej trzymać dobrze dobrane gatunki które będą pasowały pod względem zachowania i żywienia, niż rybki które mi się podobają a odbiegają od w/w warunków a później chorują. Wiem ,że jest to pójście na łatwiznę, ale może okazać się najzdrowsze dla ryb. Każdy kto poleca jakąś obsadę operuje tylko nazwami które dla mnie początkującego nic nie mówią. A w tym momencie i przy moim stanie wiedzy pozostaje prosba o dobór obsady osób które się na tym znają.
 7. Dobór obsady mbuna

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Wiem, że zdjęcia są z internetu, ale to jedyne miejsce w okolicy gdzie mogę zobaczyć ryby na żywo.
 8. Witam. Witam wszystkich. Po dość długiej przerwie postanowiłem wrócić do akwarystyki i po raz pierwszy założyć biotop malawi. Wcześniej przeważnie akwaria wielogatunkowe z dużą ilością roślin. Przeczytane wiele tematów od czego zacząć jakie podłoże, parametry wody , czym mierzyć, rozpoczęcie cyklu azotowego itd. W związku z tym ,że akwarystyką zajmuje się dość długo i zaczynałem w czasach kiedy jedynymi filtrami były filtry gombkowe napędzane pompką powietrza to ta część przygotowań poszła bez problemu. Teraz gdy już cykl azoatowy powoli się zamyka przyszła pora na dobranie obsady i pojawiły się pierwsze schody. W okolicy jest jeden sprzedający który posiada dość dużo gatunków i u którego postanowiłem zaopatrzyć się w ryby. Mój wybór skierowany jest w pyszczaki z grupy mbuna i tak też mam przygotowane akwarium duże rumowisko kilka wysokich skał , kryjówek. Nie wiem jak skopiować link z olx do sprzedającego , ale wpisując w olx- Darek kieźliny -można zapoznać się z jego ofertą . Jeżeli mógłby ktoś pomóc w doborze obsady będę bardzo wdzięczny. Jeden gatunek na którym mi zależy to Melanochromis cyaneorhabdos (Maingano) . Akwarium 450l 150x50x60 Pozdrawiam.