jozek90

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź
 • Moje akwarium
  128l Malawi
 1. Wymiana starej czarnej folii na nową

  Właśnie taka jak napisałeś. Czym najlepiej odtłuścić?
 2. Witam, Chciałbym wymienić kilku miesięczną czarną folię zewnętrzną tylnej szyby, którą pozadzierałem w kilku miejscach (niestety widocznych). Jak skutecznie się jej pozbyć oraz przygotować szybę do nowego naklejania?
 3. Świetlówki led 10000k i więcej

  problem w tym że ja mam oprawę z zasilaniem jednostronnym, a tu nie ma takowej informacji o rodzaju zasilania :/
 4. Obsada 128l mbuna

  Dzięki wielkie za porady
 5. Akwarium 128l, strart jozka

  To tak zrobimy. Rozumiem, że 3 kubełki ceramiki wystarczą. Polecacie jakąś czy jest to raczej mało ważne już jaką użyjemy?
 6. Akwarium 128l, strart jozka

  A powiedz mi co z tą gąbką co jest w zestawie jako część mechaniczna. Niektórzy twierdzą żeby taki filtr był całkowicie biologiem z prefiltrem na zassaniu, i co wtedy, wyjąć tą całą machinę gąbkową i ją czymśzastąpić?
 7. Witam, posiadam baniaczek 128l. Filtr fluval 206 z jednym kubełkiem zeolitu, dwa z ceramiką. Lecz jak słusznie zwrócono mi uwagę zeolit wyciąga niezbędny bakteriom amoniak. W związku z tym chciałbym prosić o pomoc w doborze mediów do owego filtra. Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
 8. Świetlówki led 10000k i więcej

  10 wattów mnie interesuje
 9. Witam, poszukuję świetlówek led t8 o zasilaniu jednostronnym i barwie 10000k oraz 15000k. Wszędzie w internecie znajduję tylko o barwie do 6500k. Proszę o pomoc.
 10. Obsada 128l mbuna

  Takiej odpowiedzi niestety się spodziewałem. Zna ktoś może dobrego hodowcę z Saulosi w okolicy Łodzi?
 11. Moje pierwsze MALAWi 128L

  Temat założony Jak oceniasz baniaczek pod względem sprzętu jak i prowadzenia? Coś rażącego rzuca Ci się w oczy w mojej ideologii co powinno być rozwiązane inaczej?
 12. Witam, proszę o pomoc w doborze obsady do moje baniaczka. Zważywszy na aranżacje wnętrza poszukuję propozycji do odmian z żółcią oraz błękitem. Teoretycznie saulosi jest w sam raz z wiadomych powodów kolorystycznych, lecz chciałbym usłyszeć coś na temat demasoni oraz socolofi. Bądź jeśli można połączyć dwa haremy dwu różnych odmian byłoby miło usłyszeć jakie. Co sądzicie o Pseudotropheus Flavus Chinyankwazi Island oraz Tropheops Chilumba Orange ?
 13. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałbym przedstawić projekt mojego pierwszego małego MALAWI. Obecnie obsadą jedynie jest jedna sztuka red-red na start do produkcji amoniaku. Aktualny osprzęt i ewentualne zmiany: - akwarium 80 x 40 x 40 - oświetlenie 2x10W świetlówki LED 6500k naturalne (pragnę zmienić na 2x10W 6500k zimna barwa) 9,5h świecenia dziennie - napowietrzanie tetry - grzałka z termostatem ustawiona na 26C - filtr zewnętrzny hagen fluval 206 wyposarzony w jeden kubełek zeolity i 2x ceramika (pragnę dorzucić również aquael Fan 2 jako mechanika) - cyrkulator 2000 l/h - nocna lampka aquael moon LED 1W, działa 3h po zgaszeniu głównego oświetlenia oraz 2h tuż przed "dniem" - woda do podmian z filtra RO ok 25% raz w tygodniu i uzdatniana solami jbl aquadur - Parametry wody: - amoniak 0 - azotyny 0 - azotany 10 - 15 mg/l - GH=12 KH=10 - fosforany = 1mg/l żelazo=0 - ph=7,8 - 8 - widoczne dwa spore anubiasy barteri, dojdzie jeszcze microsorium pteropus Co do obsady mam dylemat. Wiadomo, że z powodu w sumie nie dużego baniaczka nie mam zbyt dużego pola popisu. (Chętnego pomóc w doborze proszę i kontakt pw)