jarek1969

Użytkownik
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O jarek1969

 • Urodziny 09.03.1969

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Częstochowa
 • Zainteresowania
  fishing, speedway, detektoryzm
 • Moje akwarium
  350 LITRÓW - 130x45x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Jarek

Ostatnie wizyty

85 wyświetleń profilu
 1. Jeszcze raz zwracam się z prośbą o "wypożyczkę" lub wymianę złoża dla akwarium 350 litrów. Akwarium wystartuję już za niedługo i bez pożyczonej ceramiki będzie to trwało nieco dłużej. Mieszkam w Częstochowie więc spokojnie dojadę nawet do Katowic. Posiadam nieużywaną, nową ceramikę Hagen Biomax (dwa opakowania), którą kupiłem razem z filtrem Fluval 406. Mogę ją poświęcić na wymianę za dojrzałe złoże o podobnej objętości.
 2. Pomóżcie zaplanować dietę dla pysiów

  Znalazłem na Forum taki oto zestaw dedykowany dla Maingano i Yellow: 1. Naturefood Premium Cichlid Plant S - jako baza śniadaniowa 2. O.S.I. HS Aqua Spirulina Flakes - jako baza całodobowa 3. O.S.I. HS Aqua Cichlid Flakes - jako przekąska co drugi dzień 4. O.S.I. HS Aqua Vivid Color - jako przekąska 1-2 razy w tygodniu Mam namierzone te pokarmy w wyjątkowo korzystnej cenie - tylko nie wiem czy dla C.hara będzie taka dieta OK? Proszę o drogowskaz.
 3. Proszę o pomoc w ustaleniu diety dla obsady akwarium 350 litrów. Gatunki jakie będę hodował to: Maingano, Yellow oraz Hara. Proszę o podanie propozycji czym i z jaką częstotliwością najlepiej będzie karmić ryby aby wszystkim mieszkańcom stołówka pasowała. Razem z zakupionymi produktami firmy Seachem otrzymałem próbkę pokarmu Naturefood Premium Wafers. Opis po niemiecku, na etykiecie ryby zbrojnikopodobne i malawipodobne. Czy tego pokarmu można użyć czy raczej postawić sobie go na półeczce jako gadżet?
 4. Szukam młodzieży

  Panie Heniu spoko Tylko poświęcaj mi tyle czasu ile potrzebuję , a każdą radę i wskazówkę zawsze doceniam! Z tym charakterem to nie przesadzaj, bo aż taki Kozak nie jestem
 5. Szukam młodzieży

  Postaw się na moim miejscu i podejmij decyzję. Nikogo nie znasz i nagle w jednym zdaniu ktoś Ci pisze, że tylko tam kupować trzeba i to bez żadnego słowa komentarza dlaczego własnie tam. Będziesz miał wątpliwości czy nie? Co innego po powyższym wypracowaniu. Teraz temat zrozumiałem. Jeszcze raz napiszę do doświadczonych hodowców. To co dla Was jest oczywistą oczywistością dla żółtodzioba nią nie jest. Dlatego Wasze skróty myślowe choć intencje są szczere niestety do żółtodzioba nie trafiają. Jednym zdawkowym zdaniem nie da się udzielić dobrej porady. Niestety takie mamy czasy, kiedyś siadało się naprzeciw drugiej osoby i prowadziło dogłębną rozmowę. Dzisiaj ludzie uważają że im krócej i szybciej tym lepiej. Ale... Dzięki Kolego deccorativo za poświęcenie mi nieco większej ilości czasu. Twój wywód trafił do mnie i czuję się teraz doinformowany Pozdrawiam.
 6. Szukam młodzieży

  Odpowiedziałem na priv Kochani! Żeby zaoszczędzić przede wszystkim Wasz bezcenny czas ale i mój oczekuję ofert nie na zasadzie polecam Ci... ale - mam na sprzedaż bo akurat się "kukały" Nie interesują mnie punkty masowego zbycia.
 7. Szukam młodzieży

  Witam. Jako, że baniak coraz bardziej staje na "nogach" zaczynam poszukiwania rybek do zasiedlenia. Poszukuję narybku trzech gatunków: Maingano, Yellow oraz Hara. Rybki muszą być młode, a ich długość maksymalnie 3 cm. Jestem zainteresowany zakupem po około 10-12 sztuk z wymienionych gatunków. Poszukuję ryb u hodowców z rejonu Śląska, Łodzi, Kielc, a w ostateczności W-wa (dalej nie pojadę). Odbiór osobisty. Kontakt na Pw.
 8. Baniak 350 litrów

  Dzięki Andrzeju. Jeśli masz na imię inaczej to wybacz - zaczerpnąłem z Twojego nicku. Znów idę na skróty Pozdrawiam.
 9. Baniak 350 litrów

  Dzięki. Ceny elegancko wyglądających pokryw mnie trochę odstraszają, a toporne pokrywy z tworzywa mnie nie kręcą. Chyba spróbuję coś samemu zbudować.
 10. Baniak 350 litrów

  Czy na akwarium musi być położona pokrywa czy belka oświetleniowa wystarczy? Pysie wyskakują z akwariów?
 11. Baniak 350 l

  Popatrz co autor pisze powyżej rozwijając tematykę Akwarium i Rozmnażanie! Jak już pisałem wcześniej będę poszukiwał do zarybienia narybku tych gatunków. Po ile osobników powinienem zakupić? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak podrosną czeka mnie redukcja w obrębie każdego z gatunków (zależnie od tego co z nich wyrośnie).
 12. Baniak 350 l

  Ok no to wrzucam http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/pyszczak-afra-cynotilapia/
 13. Baniak 350 litrów

  Prosiłbym o poradę w doborze oświetlenia. Zakładam zbiornik 350 litrów (130x45x60). Na tylnej ścianie będzie tło strukturalne (szara skała). Dno piasek kwarcowy + zwaliska kamieni raczej w odcieniu szarości. Gatunki jakie zamierzam wprowadzić to Yellow, Maingano i Hara. Pomóżcie mi dobrać odpowiednie oświetlenie. Mile widziane konkretne rozwiązania. Pozdrawiam.
 14. Baniak 350 l

  Poczytałem dzisiaj trochę o gatunkach, na które postawiłem. Jeden artykuł wprawił mnie w osłupienie. Autor pisze w nim, że Cynotilapia Afra Hara toleruje wodę z pH w przedziale 8-8,5, a więc dość wysoka wartość. Jak to się ma do dwóch pozostałych gatunków, które obstawiam? Nie wiem czy można na forum wklejać linki zewnętrzne dlatego na razie tego nie czynię. Ale w każdej chwili mogę to zrobić jeśli ten czyn nie jest sprzeczny z ustaleniami.
 15. Przyjmę dojrzałą ceramikę w zamian za nową. Najchętniej niedaleko od Częstochowy. Baniak 350 litry.