Jusza

Użytkownik
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  Mbuna 160 x 60 x 60
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

129 wyświetleń profilu
 1. Co to jest u licha?

  UWAGA! ;-) Głodówki i zmiana diety póki co przynoszą dobre rezultaty. Odchody moich Ngar już tak nie sterczą po kilka czy nawet kilkanaście centymetrów, czasem zdarza się 1-2 cm u wybranych egzemplarzy. Generalnie wszystkie ryby mają się dobrze, są nawet jakby bardziej żywotne, walczą, budują terytoria... pewnie w takim zbiorniku jak mój, z 5 gatunkami różnych pyszczków, to się ich potomstwa nie doczekam, ale jest na co popatrzeć Dzięki wszystkim! Zamykamy temat.
 2. Co to jest u licha?

  Z naszymi pyszczakami to jest trudna sprawa z zachowaniem umiaru - one tak pięknie proszą o jeszcze, jeszcze, jeszcze... Trzeba być twardym
 3. Co to jest u licha?

  Wróciliśmy do domu. Ryby po 4 dniowej glodowce mają się doskonale. Dlugich odchodow brak. Stosuję dietę wedle wskazówek. :-)
 4. Co to jest u licha?

  Mam 9 Ngar. Kilka z nich od kiedy je mam ma takie odchody. Teraz po glodówce dwie jeszcze zostały. Na zdjęciu jest jedna z nich. Inne gatunki nie mają takich odchodów, no może rdzawe nieco. Dzisiaj wieczorem sypnąłem troszkę spiruliny. Od niedzieli i tak będą miały kolejną głodówkę i to czterodniową (wyjazd domowników). Widzę, że pojawia się u mnie coraz więcej koloru zielonego na skałach, to niech się ryby trochę napracują zdobywaniem naturalnego pożywienia :-)
 5. Co to jest u licha?

  Druga doba głodówki. Ngara nadal wali długasy (zdjęcie).
 6. Co to jest u licha?

  Pierwsza doba głodzenia. Ngara nadal wydalają. Niektóre długie na parę centymetrów. Ps. Mają nieco glonów do pozerania (reszta okrzemków oraz zielone)
 7. FILTRACJA w 570l (160 x 60 x 60)

  Ciekawe. Bardzo chciałem uniknąć prefilracji wewnątrz akwarium. Choć taka siateczka może nie będzie wymagała częstego czyszczenia?
 8. FILTRACJA w 570l (160 x 60 x 60)

  Pomyślę nad zmianą kolejności. Będą najpierw dwa równoległe HW za za nimi dopiero pompa. Zatem będzie OK dla pompy i dla kubełków. Jak to zmajstruję, wrzucę fotę. Dzięki Koledzy! PS. Nie jestem hydraulikiem, zatem proszę o wyrozumiałość ;-)
 9. FILTRACJA w 570l (160 x 60 x 60)

  Też bym tak zrobił. Także dlatego, że lepiej jest mieć w filtrze podciśnienie niż nadciśnienie. O syfie w pompie nie wspominając. Jednak nie znalazłem trójnika z podziałem 1x19 na 2x16. Zatem nie miałem tego jak połączyć. Wylot z tej pompy umożliwia naciągnięcie szesnastki ale wlot już nie bardzo. Doczytałem też gdzieś, że lepiej mieć szerszy wlot niż wylot z pompy.
 10. Co to jest u licha?

  Super. Dzięki Koledzy! Dam znać za jakiś czas po korektach odżywiania.
 11. Co to jest u licha?

  Spirulina flakes, VividColor flakes, Artemia flakes, RedPower granules.
 12. Co to jest u licha?

  dane sprzed tygodnia ph 7,6 gh 14 kh 5 nh4 0 no2 0 no3 10-15 zbiornik 160x60x60 obsada: sprengere, saulosi, demasoni, yellow, ngara karmienie: głównie zestaw OSI + sparzona sałata + ogórek + co kilka dni mrożony solowiec Wszystkie ryby pochodzą z zakupu w Tan-Mal. Ngary są u mnie trzy tygodnie. Zawsze miały takie odchody, ale te z filmiku to już przegięcie.
 13. Co to jest u licha?

  Proszę o usunięcie wątku. Nie mam teraz możliwości dopisania wymaganych szczegółów.
 14. Takie długie gówienko ciągnie się za moim Ngara. Co to jest u licha? Nicienie? (Patrz załączony filmik) 20180107_164328.mp4
 15. FILTRACJA w 570l (160 x 60 x 60)

  Zarówno wlot jak i wylot są 19/27, ale można na to naciągnąć szednastkę. Ja mam tak na wylocie i jest ok. Zrobiłem tak tylko dlatego, że nie znalazłem trójnika 1x19 na 2x16, aby wylot dać też 19/27.