spanishfly

Klubowicz
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O spanishfly

 • Urodziny 26.05.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  w trakcie projektowania.
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tomek

Ostatnie wizyty

44 wyświetleń profilu
 1. przygotowanie do startu 126l

  OK, PO4 odpuszczam, pompka się zmieści bez problemu Piasek z marketu będzie OK czy są zbyt drobne? na opakowaniach jest wskazane, że to frakcja 1mm ale coś mi mówi, że tak naprawdę to jest 0-1 mm.
 2. przygotowanie do startu 126l

  a czy jest sens kupować XPORT PO4?
 3. przygotowanie do startu 126l

  No dobra, zewnętrzna wielkość wyszła 106x126x350, regulacja zasysu będzie ruchoma jak napisałeś, skimmer zostanie wycięty również w module Juwela (1 cm będzie OK?). Skoro silikon odpada to moduły nie będą klejone do kasety, przymocuję je plastikowymi nitośrubami (bodajże nylon). Kaseta będzie w lewym rogu akwarium, skimmer powinien być wycięty na środku komory śmieciowej czy bliżej lewej krawędzi kasety? Te kilka cm ma znaczenie?
 4. przygotowanie do startu 126l

  Tak, właśnie o to mi chodziło w pierwszym pytaniu, jakiej wielkości gąbkę zastosować w kasecie ~10x10 jak dam 10x5 to mi pompa nie wejdzie, nawet ta pico, która ma 4 cm szerokości.
 5. przygotowanie do startu 126l

  Dzięki, to wiele wyjaśnia. Komorę eljota oczywiście zrobię, zastanawiałem się jak to ma działać bez wymuszonego obiegu przez złoże ale teraz wszystko gra. Co do klejenia, płukania i wystroju to nie ma problemu z czasem, formatki będę miał w środę, jak czegoś mi zabraknie do środka to wytnę z białego PCV dostępnego w markecie. Jak słusznie przewidziałeś to mam kolejne pytania. 1. Napisałeś, żebym zrezygnował z NGBC (zrozumiałe) i bloków. Miałeś na myśli ten absorber no3/po4 ? 2. Komora eljota powinna mieć 3 czy 4 mm? 3. w czym to złoże wsadzić do tej kasety? jakaś konkretna gęstość siatki, to się kruszy pyli czy coś innego o czym powinienem wiedzieć? 4. wygląda na to, że tego złoża będzie AŻ 8 kostek... (początkowo dodatkowo "żywa" ceramika) ile od dna powinienem umieścić przegrodę komory eljota i czy ruszt pod złożem podnieść do tego poziomu? 5. te kostki dać bezpośrednio pod zasysem pompy czy równomiernie na ruszcie?
 6. Cześć, Jest to moje pierwsze akwa od czasów nowinek technicznych typu brzęczyk, hucząca pompa i ogromna gąbka w okazałym zbiorniku 60x25x25. Generalnie, to czytam forum już od dawna i potrzebuję uporządkować zdobytą wiedzę. Planuję dwa akwaria, 200x60xh70+ w salonie oraz 126l 80x35xh45 u synka w pokoju. Dzisiaj skupiam się na mniejszym, które jednocześnie będzie rozbiegiem do głównego akwarium. Mieszkam na warszawskim Targówku, przy teatrze Rampa, niestety mapy dostępne na stronie wodociągów wskazują, że jestem w strefie dwóch ujęć wody. Parametry: Ph: 7,3, Azotany 3,5 lub 6,6, siarczany odpowiednio 67 lub 46. Planuję turbo kaseciaka z blokiem absorbera NO3/PO4 o poniższych wymiarach Pytania: 1. czy pico 1150 starczy do takiego baniaka, ew. co zamiast niej, 2. czy żywica będzie działała przy takiej wodzie, 3. czy komory mają właściwą wielkość (wysokość kasety standardowa, 10 cm od dna do wzmocnienia), 4. jak układać ceramikę i NGBC, pod/nad/obok pompy (NGBC dawać na starcie czy dopiero po ustabilizowaniu parametrów?), 5. ile dać ceramiki/NGBC 6. czy przy takiej wodzie budować "ustrojstwo" do lania kranówy w wersji z puro czy bez?, 7. w domu mam 22/23 stopnie (w lato bywa więcej), czy grzałka jest konieczna? (będzie pokrywa Aquael, LED 16W), 8. do kasety zamierzam przykleić osłonę do maskowania f-my Juwel (http://allegro.pl/juwel-dekoracyjna-oslona-filtra-stone-granite-i6951381479.html), czy ktoś może kleił to silikonem do PCV? nie mogę znaleźć informacji z czego to jest zrobione. 9. do jakiego czasu można skrócić dojrzewanie zbiornika przy założeniu, że zdobędę dojrzałą ceramikę? (akwa ma być prezentem na gwiazdkę, a wiadomo... bez ryb... to nie to samo) Będę wdzięczny za pomoc, z góry dziękuję.