Redboxsoccer

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  szerokość 90cm - 100l - niestandardowe
 1. OSI zakup grupowy 9.17

  Troche późno zobaczyłem Planujecie kolejną tego typu akcje? Pozdrawiam
 2. Pomoc przy ułożeniu diety

  TROPICAL SPIRULINA SUPER FORTE 36% lub O.S.I. HS Aqua Spirulina Flakes O.S.I. SPIRULINA PELLETS SMALL granulat lub HIKARI Cichlid Excel mini O.S.I. Vivid Color TROPICAL D-ALLIO Coś takiego wyczytałem, jakieś zamienniki?
 3. Pomoc przy ułożeniu diety

  Hmm, a co kolego Bezprym proponujesz? W jakie pokarmy, jakiej ilości się zaopatrzyć? Yellow aktualnie w zbiorniku jest jednym z większych razem z socolofi, a oczlika podawałem tylko 1x w tygodniu ostatnio tylko zwiększyłem częstotliwość do 2x, ale z tego co się naczytałem odstawiam go i więcej nie kupuję - chce zaopatrzyć się w karme premium tylko nie bardzo wiem co w tym ciężkim przypadku byłoby najlepsze.
 4. Pomoc przy ułożeniu diety

  Nie chce redukować obsady najwyżej z czasem zrobi to selekcja naturalna. Chciałbym dobrać pokarm do aktualnego stanu coś pomiędzy wszystkimi gatunkami
 5. Pomoc przy ułożeniu diety

  Witam Mam dość nietypową prośbę o pomoc przy ułożeniu diety dla takiej licznej obsady: red red yellow mphanga hongi pelvic socolofi socolofi albinosi sprenger rdzawy saulosi maingano acei Dotychczas był tropical flakes, trafiła się puszka OSI spiruline flakes, i 2x w tygodniu oczlik zalewany i odcedzany dwa razy wrzątkiem. Co proponujecie?
 6. Identyfikacja korzeni

  Tak wygląda suchy. Nie barwi wody wcześniej oba korzenie były w akwarium jakiś czas.
 7. Witajcie Nie bardzo wiedziałem gdzie założyć wątek, bo pytanie jest dość nietypowe a mianowicie jaki to może być korzeń? Bardzo przypomina mi RED MOOR który jest dość neutralny dla pyszczaków nie barwi wody, ten duży brązowy przed zalaniem był jaśniejszy dużo. Pozdrawiam
 8. Filtracja 375l

  Panowie odnośnie eheima 2228, nie mam w nim węży rurek wlotowych i wylotowych więc przed zakupem wolę zapytać, czy brać coś szczególnego? Czy w przypadku węży, rurek nie ma różnicy co wybiorę? Widziałem Rurki wlotowe ze skimmerem - warto?
 9. Podwodne oświetlenie LED z grzałką

  Jak tam podwodna belka :)? Działa nadal?
 10. Rozmieszczenie modułów

  Witam, Chciałbym złożyć oświetlenie do zbiornika 150x50x50 opartego na modułach LED samsunga ( 11000k i rgb) nie bardzo wiem w jakim nakładzie/rozmieszczeniu zastosować je, tak by uzyskać jednolite podświetlenie zbiornika bez efektu załamywania/falowania światła spowodowanego ruchem tafli wody. Efekt chciałbym uzyskać podobny do: youtube.com/watch?v=BsfrV_ne7Zs Jeśli ktoś na pomysł byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 11. Akwarium 375l na panelach podłogowych

  Tak widziałem Twój temat chyba w którym było poruszone to, że stawiasz na samym stelażu... ja bym spać spokojnie nie mógł
 12. Akwarium 375l na panelach podłogowych

  Hehe, powiem szczerze że sam się śmieje z siebie, ale wolałbym to przemyśleć
 13. Akwarium 375l na panelach podłogowych

  :))))) musiałbym to sam spawać pierwszy raz i to po pijaku żeby tyle było. Znajomy spawacz mógł mi to zrobić w warunkach garażowych (migomat + jakaś konstrukcja wypoziomowana zastępująca stół do spawania), ale z tego co się orientowałem w warunkach garażowych pospawać stelaż bardzo prosty nie jest tak łatwo. Więc znalazłem człowieka, który ogarnął mi to TIGIEM (mniej ściągają spawy podobno) i zrobił to dokładnie. Pan Majster () od akwarium powiedział, że trzeba dać styropian pod blat bo nigdy nie uda się pospawać tego bardzo dokładnie. Po położeniu formatki meblowej nie widze, uskoków ani prześwitów między profil(blat) a na sklejce tak idealnie to nie dolega (rozmawiałem ze znajomym stolarzem i mówił, że sklejka nie jest idealnie prosta odkształca się pod ciężarem i dostosowuje). Pytam na forum, może ktoś miał styczność robił podobnie.
 14. Akwarium 375l na panelach podłogowych

  Tak między blat a stelaż 1cm styropianu miękkiego - tak zalecił człowiek który siedzi od lat w temacie tak by wyrównać wszelkie niedoskonałości w spawaniu. Potem między blat a akwarium dodatkowo coś co zamortyzuje akwarium położone na blacie.
 15. Filtracja 375l

  Dzięki za wyczerpujący post, pick up 160l został mi polecony do mojej obecnej 100l malawi, ale skoro piszecie że ten filtr nie jest dla brudzących pyszczaków, to ok. Zamiast pick-up 160l gdybym zastosował Aquael 2000 byłoby ok? Wydaje mi się, że EHEIM 2888 powinien dać rade, tak jak pisałeś wydajność pompy 1050l/h objętość filtra 11l a objętość złóż filtracyjnych 7,3l.