Jakubczyk

Użytkownik
 • Zawartość

  25
 • Wpisy na czacie

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Jakubczyk

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Grodzisk Mazowiecki
 • Moje akwarium
  A
 1. Filtr biologiczny

  A w późniejszym czasie będę mógł dołożyć tam coś klarujacego wodę? Pytam o prefiltr żeby zbyt często tego biologa nie otwierać.
 2. Filtr biologiczny

  Chce zrobić biologię na fluvalu 406 w zbiorniku 450l. Pytania: 1. Co mogę zastosować jako prefiltr? 2. Jakie złoża i ile muszę do niego włożyć ?
 3. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Rurki fi 25 wystarczą? A na zasysie muszę dać jakąś gąbke i jaka odległość zasysu od powierzchni piasku powinna być?
 4. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  No ok. A pompa i korpusy w jakiej kolejności?
 5. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Ale kaseciak też wtedy?
 6. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Czyli najpierw zakupie akwarium , będzie motywacja do szybkiego działania jak już będzie stało . A powiedz deccorativo jeszcze czy filtr kubelkowy do czegoś mi się przyda? Bo sprzedawać szkoda gdyż nie odzyskam kwoty jaka wydałem . Może jako dodatkowa filtracja?
 7. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Rozumiem że mam wykonać kaseciak według tego szkicu.
 8. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Napisz mi jeszcze czy ten filtr załatwi sprawę biologiczną, mechaniczną i czy będzie można zneutralizować no3 Jeszcze takie pytanko. Wskazane by było abym zabezpieczył się jakimś filtrem na wypadek awarii tego który zrobię ? Czy w lampę uv też powinienem się zaopatrzyć? Sorry za nawał pytań. Lubie być doinformowany .
 9. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  ok dzięki wielkie
 10. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Tak. Kupiłem za 129 zł No Trudno , najwyżej sprzedam . Jeśli będę budował kaseciaka to mogę na całej tylnej ścianie dać tą czarną formatkę bo i tak chcę czarne tło i wtedy na to wkleić filtr ?
 11. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  A będę mógł przy tej filtracji zastosować grzałkę zewnętrzną ? Bo już mam 300w hydor. I po ostatecznych namysłach akwa będzie miało 450 l.
 12. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Albo jestem ślepy albo nie wyspany. Nie mogę znaleźć gdzie zmienić tytuł tematu. he he Nie wszystkie gwinty są tzw. metryczne . Część producentów specjalnie pcha gwinty nie metryczne żeby pasowały ich złączki bądź złączki producentów współpracujących z nimi. Ta pompa na zdjęciu ma przecież gwint 1 1/4 i do takich pomp są specjalne śrubunki z uszczelkami gumowymi z gwintem 1 cal. Deccorativo jestem zdecydowany że zbuduje taki filtr.
 13. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Zgadza się, wysokość to 62 cm a każda komora ma 37x34 cm powierzchni. Zauważ że blat tej szafki jest wymieniony . Poprzedni miał 120x40. Jestem trochę techniczny bo jestem hydraulikiem. Objasnisz jak wykonać taką filtracje ?
 14. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Deccorativo, taka oto szafka. Za tymi wrotami jest tylko 37x34 cm. Jak widać akwa będzie stało blisko łóżka dlatego chce aby filtracja była jeśli to możliwe jak najcichsza ale też żeby nie odbiło się to za zdrowiu i samopoczuciu przyszłych mieszkańców.
 15. "Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"

  Robiłem rozeznanie akwa w erybce bo i ceny przystępne i opinie o tym sklepie dobre. Z uwagi na posiadaną już szafkę bo kupiłem lekko używaną za przysłowiowe grosze dno na 100% będzie 150x50 a co do wysokości różnica 450zl przy szkle float raczej skłania mnie żeby jednak zakupić akwa 60cm wysokie. Tym bardziej że za niecałe 3 latka będzie przesiadka na trochę większe akwa gdy domek zostanie ukończony. Myślę że przez ten czas będę miał na tyle wiedzy iż sprostam budowie dużego baniaka.