Jakubczyk

Użytkownik
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Grodzisk Mazowiecki
 • Moje akwarium
  A
 1. Awaria

  Decco zaskoczę cię. Erybka. Szyba ma 10mm. A mogę w miejscach tych pęknięć sam wkleić takie wzmocnienia uprzednio wylewajac wodę?
 2. Awaria

  Czy zbiornik 150x50x60 powinien mieć wzmocnienie spinające przednią i tylną szybę. Tylnie wzmocnienie mi pękło w 2 miejscach , wodę już wylewam ale co dalej ?
 3. DIY Filtracja do Malawi - szybkowarowiec

  Hydraulika to trochę inna bajka. Wydajność pompy jest ważna ale pod względem wymuszenia obiegu w konkretnym obiegu grzewczym. Zależy też czy to są grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe czy może też nagrzewnica. Zależy czy też czy budynek jest parterowy czy ma 2 bądź jest to kilku piętrowy blok.
 4. Kamykowe wsparcie

  Wiadomo że szkło to nie kamień. Mam kilka płaskich łupków na których ułoże mniejsze kamienie żeby nieco je podnieść.
 5. Kamykowe wsparcie

  Nie licząc tych dwóch wszystko to serpentynit. Ja chciałem jeden kolor/rodzaj kamienia ale żona swoje 5 groszy wtrąciła więc na jakieś ustępstwa muszę iść.
 6. Pół dnia układania, kombinowania, przekładania. Liczę na wasze doświadczenie, rady i przede wszystkim ocenę tego co udało mi się wykonać. Wysokość zbiornika to 60cm a patrząc od lewej najwyższy kamień ma 40 cm.
 7. obsada do 150x50x60

  Doradzi ktoś coś w miarę łagodnego z dość ładną samicą zamiast cynotilapi afry ?
 8. Filtr biologiczny

  Myślisz że taki korpus z wyjsciami 1/2 cala wystarczy bo mam taki co w szafce zalega.
 9. obsada do 150x50x60

  Mogę chcieć zmienić. Fajnie by było gdyby samice były w miarę możliwości ładne. O gruzowisko się nie martwię, mam 130kg kamieni. Pozostanie to tylko dobrze ułożyć .
 10. obsada do 150x50x60

  A docelowo ilu samców na ile samic zostawić?
 11. obsada do 150x50x60

  Czyli zwykła odmiana. Jeszcze jedna kwestia której nie ogarnę sam . Ile ryb którego rodzaju i jaki podział ilościowy samce/samice ?
 12. obsada do 150x50x60

  Ze względu na wygląd , po prostu bardziej mi się podoba. Ale nie wiedziałem że coral nie występuje w środowisku naturalnym. Lepiej wybrać zwykłą odmianę ?
 13. Czy taka obsada ma racje bytu? 1. pseudotropheus saulosi corall 2.labidochromis perlmut higga reef 3.pseudotropheus scolofi 4.cynotilapia afra jalo reef
 14. Filtr biologiczny

  A w późniejszym czasie będę mógł dołożyć tam coś klarujacego wodę? Pytam o prefiltr żeby zbyt często tego biologa nie otwierać.
 15. Filtr biologiczny

  Chce zrobić biologię na fluvalu 406 w zbiorniku 450l. Pytania: 1. Co mogę zastosować jako prefiltr? 2. Jakie złoża i ile muszę do niego włożyć ?