jello

Użytkownik
 • Zawartość

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

O jello

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Elbląg
 • Moje akwarium
  200l mbuna
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

130 wyświetleń profilu
 1. @michal_j mógłbyś wyrzucić fotkę jak to u Ciebie wygląda? W korpusie masz wkład sznurkowy czy owatę?
 2. Ja osobiście też bym się wstrzymał. Miałem też lekko mętną na początku. Po podmiankach samo przeszło. Co ile planujesz podmianę wody, co tydzień i ile? Tak jak pisał @AndrzejWalb - niech pracują filtry.
 3. Purigen też zbija azotany. Myślę, że powinien się wypowiedzieć jeszcze ktoś z większym doświadczeniem, aby Ci szerzej doradzić. Pozwolę sobie przywołać kolegów: @deccorativo, @egon44
 4. @Jerry_jerry głównym zadaniem purolite jest zbijanie azotanów, a nie krystalizacja wody. Oczywiście krystalizuje on wodę i to jak piszą koledzy na forum - całkiem nieźle, ale wg mnie masz za niskie azotany aby już wykorzystać purolite. Zbijesz je praktycznie do 0 i może pojawić się problem sinic.
 5. @Jerry_jerry tak wiem, czytałem wątek. A wspomniałem o tym celowo, bo różne opinie czytałem o kubłach HW-303/304. Dlatego jak już było poruszane na forum i co wdrożył już @luck83 czyli combo Aquael Unipump 1500 + HW-603A - osobiście bardziej bym się skłaniał właśnie ku temu zestawowi. Myślę tylko nad jego modyfikacją w postaci dołożenia trójnika i zaworów na wężu w celu napełniania i spuszczania wody z baniaka. Co do Eheima - fakt nie wygląda to źle i na pewno o wiele mniej ekspansywnie niż sama gąbka.
 6. @Jerry_jerry spoko to wygląda Ja mam gąbkę i jest rzeźnia przy wyciąganiu... Dlatego docelowo chcę zrobić combo Aquael Unipump 1500 + HW-603A i mieć wszystko na zewnątrz.
 7. @MDRAGON87 owiniętą masz folią aluminiową? Owinąłem sobie na próbę dzisiaj swoją świetlówkę Sylvania Aquastar 10000K po bokach. Różnica trochę jest (lekko zacienione boki), ale nie powala Tak to mniej więcej wygląda: W rzeczywistości jest trochę jaśniej niż na zdjęciu.
 8. Przepraszam, ale po pierwszym zdjęciu myślałem, że tam kawałek bieżnika opony na środku jest Drugie zdjęcie o niebo lepsze. Nie myślałeś żeby wyzbyć się tych roślinek? Trochę w kość dostały
 9. Kup 2 stateczniki takie: http://allegro.pl/show_item.php?item=6744273924&snapshot=MjAxNy0wNS0yN1QyMDo0NDo1MFo7YnV5ZXI7OWRlZjc5YWI2MmEzMWY5NDc2MGJiZGQ3NDNkOTQxOTI4ZThiMTFhYTE1Mzk2MTdiYjVkYTY1ODZhZmFlODA1OA== Ale najpierw zmierz czy Ci wejdą we wnękę. Powinny wejść. Są tej samej długości co ten co masz. Jak będziesz miał 2 stateczniki to możesz zrobić niezależne włączniki.
 10. A nie lepiej jakbyś poszedł w moduły LED?
 11. Nie da się. Masz statecznik stricte na 2 świetlówki. I o ile jedną on obsłuży to bardzo skróci jej żywot z uwagi na za duże parametry statecznika na jedną świetlówkę. Też miałem ten dylemat i przerobiłem pokrywę na 1 świetlówkę po uprzedniej wymianie statecznika.
 12. @luck83 super to u Ciebie wygląda. Bardzo mi się podoba Kamienie to łupek drzewiasty?
 13. Dzięki, założę osobny temat z pokrywą i modułami, aby nie robić tu OT.