jello

Użytkownik
 • Zawartość

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

O jello

 • Urodziny 09.08.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Elbląg
 • Moje akwarium
  200l mbuna. Obsada: Maylandia Estherae Red Minos Reef + Pseudotropheus Socolofi Mara Point.
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

197 wyświetleń profilu
 1. Skuteczna walka z okrzemkami

  @rafalniski w sumie metoda ciekawa Ja też mam plagę tego dziadostwa i przymierzam się do jakiegoś rozwiązania
 2. @krzymyt mogę dodać tylko w formie 100% W 11000K + 100% RGB. Niestety słaba jakość z telefonu. Poszła poświata na całość.
 3. @krzymyt dzisiaj już nie dam rady. Jutro może mi się uda wrzucić Ale na pewno będzie dużo jaśniej tym bardziej, że to co masz na zdjęciu to nie oddaje realu. W rzeczywistości jest jaśniej a i tak nie świeci na fulla.
 4. @luck83 a nie masz wrażenia, że pexy, bez względu czy 1/2 czy 3/4 cala mają strasznie małą średnicę na łącznikach, kolankach, zaworach? Kombinowałem z pexami w korpusie (prefiltrze) przed swoim kubłem i odpuściłem je ze względu na te dość duże przewężenia, czyli tym samym straty na przepływie.
 5. To ja może pokażę jak finalnie zamontowałem moduły LED na swojej pokrywie ABS. Kątownik alu 100cm - idealnie wpasował się na długość pokrywy. Pod nim dystanse z profili alu. Całość przyklejona na silikon akwarystyczny. Całość lata na sterowniku LED Dimmer Pro by Roman.
 6. Witam szanowne grono Czy ktoś z Was posiada może ustawienia podobne do tych jak na poniższym filmiku? Bardzo fajna symulacja.
 7. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Dzięki za sugestie. Poobserwuje jeszcze całość i coś zadecyduję
 8. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Tak mam 200l. Na chwilę obecną musi pozostać tak jak jest (kwestie finansowe). Odchody mi zasysa, ale pomyślałem o udrożnieniu całości, skoro innym kolegom przepływ wychodzi większy z tego kubełka. Mam zamówione już złączki pex i zawory na 3/4 cala (mam drugi taki korpus i mogę go wykorzystać). WIęc jeszcze w zwiększeniu przelotu na korpusie upatruję lekką poprawę. @AndrzejWalb oczywiście zgadzam się z Tobą i z egonem również, że mechanika z tego jak z koziej du.. trąba, ale wyciąganie gąbki z baniaka razem z wpadającym do środka syfem to już jest porażka dla mnie
 9. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Sęk w tym, że pozbyłem się wewn. mechanika, czyt. wyjąłem gąbkę a zrobiłem z niego cyrkulator. Więc teraz kubeł służy za filtrację mech-biol.
 10. Dzięki za podpowiedzi @egon44 a powiedz mi jeszcze proszę ile długości mniej więcej ta płytka u Ciebie miała na jaką długość pokrywy?
 11. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Parametry wody są ok. Tylko bardziej mi zależy na udrożnieniu całości pod kątem ssania.
 12. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Węże oryginalne aquaela 16/22. Korpus mam 1/2. Owata polecana na forum a wkład na owacie zrobiony identycznie jak pokazywał @stan na YT.
 13. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Korpus na 3/4 cała?
 14. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  A masz możliwość wrzucić fotkę jak u Ciebie wygląda ten zestaw. Próbuję dojść czemu u mnie tak hamuje. Na jakiej wysokości od dna baniaka masz zasys do kubła? Węże masz skrócone na maxa?
 15. @deccorativo widziałem już zdjęcie Twojej pokrywy z modułami. Chcialem mimo wszystko puścić je w jednej linii z bocznymi marginesami aby uzyskać efekt zacienionych boków jak u kolegi @egon44 Dlatego prośba o info czy przyklejanie ich w miejscu świetlówki przy korytku statecznika (zaznzczone na zdjęciu na czerwono) nie obetnie mi kątu świecenia. Czy jednak lepiej kleić na korytku (na zdjęciu na niebiesko).