jello

Użytkownik
 • Zawartość

  134
 • Wpisy na czacie

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

O jello

 • Urodziny 09.08.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Elbląg
 • Moje akwarium
  200l mbuna. Obsada: Maylandia Estherae Red Minos Reef + Pseudotropheus Socolofi Mara Point.
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

237 wyświetleń profilu
 1. Skuteczna walka z okrzemkami

  @Vitekno ja miałem gdzieś w połowie sierpnia PO4 na poziomie ok. 0,3 ppm i zbiłem to przy użyciu Microbe-Lift Phosphate Remover praktycznie do 0. Tak naprawdę po tym zabiegu zauważyłem spotęgowany wysyp okrzemek. Dopiero po purolite zaczęły mi spadać. Tydzień temu mierzyłem PO4 i niewykrywalne.
 2. Skuteczna walka z okrzemkami

  Witajcie, Okrzemki prawie ustąpiły, pojawiają się zieleńce Tym samym chciałbym podpisać się pod kogoś kto już o tym wspominał na forum, nie wiem czy nie był to przypadkiem @Vitek i potwierdzić, że purolite w tym pomaga, a przynajmniej u mnie pomógł. 0,5 l purolite do kubła w dwie rajstopki i efekty: spadek NO3 i utrzymanie na stałym poziomie (ok. 10ppm) od prawie 2 tyg. krystalizacja wody i to nie taka sobie, ale bardzo duża zanikanie okrzemek i stopniowe pojawianie się zieleńców Być może nie u każdego są / będą takie efekty, jak nie u każdego leci start baniaka na wzorze WA, tak jak wzór zakładał, ale u mnie sytuacja wygląda tak jak Wam opisałem
 3. nierdzewna belka led

  Hej, Jak dasz moduły LED Samsunga IP68 to nie musisz zaślepiać niczym. Z nierdzewki możesz dać, robił tak pamiętam @egon44 ale chyba lepiej z profilu alu (lżejszy)
 4. Skuteczna walka z okrzemkami

  @rafalniski w sumie metoda ciekawa Ja też mam plagę tego dziadostwa i przymierzam się do jakiegoś rozwiązania
 5. Montaż modułów LED w pokrywie ABS typu Wromak

  @krzymyt mogę dodać tylko w formie 100% W 11000K + 100% RGB. Niestety słaba jakość z telefonu. Poszła poświata na całość.
 6. Montaż modułów LED w pokrywie ABS typu Wromak

  @krzymyt dzisiaj już nie dam rady. Jutro może mi się uda wrzucić Ale na pewno będzie dużo jaśniej tym bardziej, że to co masz na zdjęciu to nie oddaje realu. W rzeczywistości jest jaśniej a i tak nie świeci na fulla.
 7. @luck83 a nie masz wrażenia, że pexy, bez względu czy 1/2 czy 3/4 cala mają strasznie małą średnicę na łącznikach, kolankach, zaworach? Kombinowałem z pexami w korpusie (prefiltrze) przed swoim kubłem i odpuściłem je ze względu na te dość duże przewężenia, czyli tym samym straty na przepływie.
 8. Montaż modułów LED w pokrywie ABS typu Wromak

  To ja może pokażę jak finalnie zamontowałem moduły LED na swojej pokrywie ABS. Kątownik alu 100cm - idealnie wpasował się na długość pokrywy. Pod nim dystanse z profili alu. Całość przyklejona na silikon akwarystyczny. Całość lata na sterowniku LED Dimmer Pro by Roman.
 9. Witam szanowne grono Czy ktoś z Was posiada może ustawienia podobne do tych jak na poniższym filmiku? Bardzo fajna symulacja.
 10. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Dzięki za sugestie. Poobserwuje jeszcze całość i coś zadecyduję
 11. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Tak mam 200l. Na chwilę obecną musi pozostać tak jak jest (kwestie finansowe). Odchody mi zasysa, ale pomyślałem o udrożnieniu całości, skoro innym kolegom przepływ wychodzi większy z tego kubełka. Mam zamówione już złączki pex i zawory na 3/4 cala (mam drugi taki korpus i mogę go wykorzystać). WIęc jeszcze w zwiększeniu przelotu na korpusie upatruję lekką poprawę. @AndrzejWalb oczywiście zgadzam się z Tobą i z egonem również, że mechanika z tego jak z koziej du.. trąba, ale wyciąganie gąbki z baniaka razem z wpadającym do środka syfem to już jest porażka dla mnie
 12. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Sęk w tym, że pozbyłem się wewn. mechanika, czyt. wyjąłem gąbkę a zrobiłem z niego cyrkulator. Więc teraz kubeł służy za filtrację mech-biol.
 13. Montaż modułów LED w pokrywie ABS typu Wromak

  Dzięki za podpowiedzi @egon44 a powiedz mi jeszcze proszę ile długości mniej więcej ta płytka u Ciebie miała na jaką długość pokrywy?
 14. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Parametry wody są ok. Tylko bardziej mi zależy na udrożnieniu całości pod kątem ssania.
 15. Przepływ (wydajność) Unimax 250/700

  Węże oryginalne aquaela 16/22. Korpus mam 1/2. Owata polecana na forum a wkład na owacie zrobiony identycznie jak pokazywał @stan na YT.