Turin

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Turin

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 1. Lubię taki wymiary, sam zrobiłeś szafkę?
 2. Fajna aranżacja, a może by tak ten najjaśniejszy wysoki kamień oprzeć o inny po skosie?
 3. Witam, jestem już po przenoszeniu wszystkiego z 240litrowego akwarium na większe, więc jeśli ktoś chciałby odkupić owe akwarium o wymiarach 120x40x50h samo lub z szafka pod akwarium to piszcie tutaj. Cena 200zl za szkło i 200 za szafkę. Odbiór osobisty Bydgoszcz.
 4. Oto efekt prawie gotowego stelaża, brakuje tylko blatu + szkło 150x50x50 dziś odbieram, już nie długo moje pyszczaki zmienia dom:) Trochę to trwało ale wakacje mnie zatrzymały. Jest akwarium: Pytanie czy blat kuchenny 28mm będzie dobry? Czy proponujecie jeszcze jakieś wzmocnienia lub grubszy blat? Czy wystarczy blat chudszy np. płyta mdf 18 mm? Pytania o blat już nie ważne. Kupiłem 38 mm blat roboczy o wymiarach 155x55 cm i jestem zadowolony. + efekt już z akwarium:
 5. Jeżeli to non-mbuna to ok:)
 6. Duże masz pyszczaki :), ale kamieni bym dołożył. Jakie gatunki pływają u ciebie?
 7. Praca wre: Szlifuje i nakładam pierwszą warstwę impregnatu firmy jedynka.
 8. Dzięki za opinię. Mała aktualizacja, zakupiłem drewno do stelaża 150x50x60h:) Teraz wszystko oszlifuje i pomaluje impregnatem, potnę idealnie. W miarę postępów będę dodawał zdjęcia.
 9. Hmm @spiochu czytałem wiele razy, że w Malawi wysokość jest mniej ważna niż powierzchnia dna, więc wysokość zwiększa koszt akwarium + zwiększa ogólny litraż co może doprowadzić do konieczności używania droższego filtra z większą cyrkulacją. Przypomnę, że to stelaż z drewna, dodatkowo robiony przez amatora:) Może kiedyś będę chciał jeszcze większe akwarium, ale chce się uczyć powoli. Przy obecnych wymiarach i tak było by ponad 400 litrów co bardzo mnie satysfakcjonuje Pomyślmy bad dopracowaniem obecnego stelaża. Wymiary akwarium które można użyć to 147x65x50h i to netto wychodzi 453 litry w zupełności mi wystarczy. Pytanie co do grubości szkła, jakie powinno być 8mm czy więcej?
 10. Uuu to plus za odwagę dla @Perez666 Obecnie mam 120x40x50h na 67cm stelażu i wyżej nie chcę mieć, więc po szybkiej kalkulacji obecnie szczyt akwarium jest na 117cm. Wiadomo wody nie zawsze jest do pełna więc realny szczyt wody to około 112cm. Stelaż obecnie robiony ma 53,5cm bez nóżek. Więc zamiast dawać ponad 65cm wysokości nowego akwarium to wolę zastanowić się jak podwyższyć stelaż, jakieś pomysły forumowicze?
 11. @deccorativo o te listwy ci chodzi? Jeżeli użył bym akwarium o wymiarach blatu to wyszedł by kolos 147x65x80h, a wysokość właśnie mi odpowiada, jak będzie mniej. Na pewno nie chce wysokiego akwarium bo mam niską sofę w salonie i 50 to już i tak było by wystarczająco. Dodatkowo mieszkam w bloku więc nie chcę przesadzać z masą całości. Listwy boczne zamontowałem bo musiałem wyrównać dwie części blatu ze sobą.
 12. Witam, czekałem, pisałem, czekałem, dzwoniłem, czekałem, ponaglalem ale facet zawsze ma coś innego do roboty(stolarz) więc zakończyliśmy współpracę i muszę skontaktować się z inną firmą po deski do stelaza:/ bywa. Wiedząc, że desek nie będzie postanowiłem popracować na testowym modelu i powiem szczerze, że jestem zadowolony z efektu. Podzielę się zdjęciami obecnej konstrukcji: Dodać coś do niego? Mógłbym postawić na nim trochę krótsze akwarium niż chciałem bo 140cm ale za to szersze bo 55cm, wysokość myślę, że maksymalnie 45cm.
 13. Hej, masz do dyspozycji nóżki i kliny ale jak dobrze wszystko ze sobą połączysz to przy równej podłodze nie będzie trzeba nic poziomować.
 14. Trochę praca mnie zatrzymała z projektem ale jest jakiś postęp; stolarz zrobił wycenę samych desek i bez blatu wychodzi to lekko ponad 100 zł, więc nie ma tragedii :). Wycenę blatu z drewna będę znał pewnie jutro poprosiłem o wycenę dwóch różnych wariantów a mianowicie: 1550x550x28mm a drugi na 18mm. W piątek jadę po odbiór desek blat pewnie w następnym tygodniu odbiorę. Za składanie stelaża pewnie wezmę się od razu w piątek, jak będzie się coś działo wrzucę zdjęcia.