Turin

Użytkownik
 • Zawartość

  52
 • Wpisy na czacie

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Turin

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 • Moje akwarium
  375L
 1. Regał na dwa akwaria.

  @makokChyba źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o drewniany stelaż, chodzi mi o to czy użyć aluminium czy stal i z jakich profili.
 2. Regał na dwa akwaria.

  Wstępne wymiary całości: Wysokość 160 cm + blat górny Głębokość 56 cm + grubość stelaża x2 Szerokość 151cm + grubość stelaża x2 Myślę czy odległość od dolnego akwarium do blatu górnego akwarium (30 cm + grubość blatu) wystarczy mi żebym mógł komfortowo dbać o dolne akwarium? Jako, że nie znam się na metalowym stelażu proszę o podpowiedzi o to jaka grubość ma mieć rama? Dodatkowo jaki materiał zastosować?
 3. Regał na dwa akwaria.

  Interesuje mnie taki regał: Na spodzie nie będzie akwarium, tylko zakryty sump. Najwyżej akwarium 160x55x55, niżej 160x55x55. Grubość szyby 10 mm wystarczy czy proponujecie grubsza? Termin realizacji wyznaczam sobie na styczeń 2018, więc czasu jest trochę na zaplanowane wszystkiego. Dodam, że przydała by się automatyczna odmiana wody. Jest nad czym myśleć:)
 4. sprzedam cała obsadę

  Hej, chętnie kupię samicę red red, skąd jesteś? Elit: filmik nie działa, proszę opisać obsadę dokładnie co jest do kupna.
 5. Regał na dwa akwaria.

  @makokDzięki za wyczerpującą odpowiedź, dziś postaram się zrobić wstępny projekt, chodź nigdy nie miałem stalowego stelaża. Ale podejrzewam, że z grubych profili zamkniętych będzie musiał być wykonany, żeby wytrzymał prawie tonę.
 6. Regał na dwa akwaria.

  @deccorativo@suricade dzieki, za linki. Temat podany przez deccorativo czytałem, lecz to inny projekt niż ten co mnie interesuje. Interesują mnie dwa akwaria w "powietrzu" a w temacie jedno leży prawie na ziemi, chyba, że się mylę. Wiem, że regał to nie jest za często spotykane zjawisko, ale liczyłem, że chociaż jeden taki projekt już powstał na forum.
 7. Regał na dwa akwaria.

  Dzięki za zerowy odzew:)
 8. Porady żywieniowe.

  Witam, tworzę nowy temat bo każda obsada to inna dieta, a u mnie właśnie zachodzą zmiany w obsadzie i potrzebuje ściągę, żeby mieć informacje pod ręką:) Przechodząc do konkretów: Obsada: 8x Chindongo saulosi 3x Maylandia estherae (+ parę sztuk narybku) 4x Pseudotropheus crabro Posiadam: Spirulina mini w granulkach tropicala, chichlid Gold hikari i chichlid stable hikari. Proponujcie też produkty premium, lecz nie ukrywam, nie chce karmić tylko produktami premium za drogo to wychodzi, więc jeżeli mam ich używać to proszę o radę jak często je podawać.
 9. Witam, obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem zbiornika 150x50x50h czyli 375l brutto. Ryby już trochę urosły więc zbiornik prezentuje się okazale. Jednak naszła ochota na inne gatunki, a nie chce dokładać do obecnego zbiornika kolejnych gatunków, i tutaj pomysł na regał z dwoma akwariami. Spokojnie nie zasypię was gradem pytań, interesują mnie tylko parę spraw: 1. Filtracja dwóch zbiorników naraz, poprzez sump, stosuje ktoś z was taką metodę? 2. Maksymalna wielkość akwarium dolnego i górnego? Dodam, że myślę nad 150x60x55h (x2), ale mieszkam w bloku a takie dwa zbiorniki by swoje ważyły. 3. Stelaż drewniany czy metalowy? Jeżeli ktoś z was już miał taki projekt to proszę o link:)
 10. Niefajne NO3, za duża obsada?

  Dobry pomysł z tymi zakupami online. Karma premium zostanie zamówiona ,po prostu nie mieli jej w zoologicznym największym w Bydgoszczy, co nie jest moją winą. 12:00 17.07.2017 Zrobiłem podmianę około 20% wody, przed wykonałem testy no3 i po4. no3 przed: po4 przed:
 11. Niefajne NO3, za duża obsada?

  19.20 12.07.2017 Wykonałem test 25h po dodaniu środka na obniżenie po4, wyszło około 0,25 na skali. Dodatkowo pilnuje by ryby zjadły wszystko co im daje. Co teraz? Jest dobrze, źle czy w miarę?
 12. Niefajne NO3, za duża obsada?

  Dzięki za rady, będę aktualizować temat w razie postępów. Edit: 17:30 11.07.2017 Zakupiłem środek do pozbycia się po4: AZOG PHOSPHATE REMOWER. + spiruline Innych pokarmów które wymienił @Mortis nie było w sklepie. Będzie to teraz główny składnik diety ryb. + raz na około 3 dni będę karmił też odrobiną Jak będę w innym zoologicznym to poszukam karm które polecał @Mortis. 18:20 11.07.2017 wolałem 50ml jutro około 19 zrobię test.
 13. Niefajne NO3, za duża obsada?

  Wyjmuję z zamrażarki 1 kostkę, przekładam do małego naczynia żeby się rozmrozilo, jak pokarm jest w stanie ciekłym to wlewam go do akwarium po trochu. Wynik no3 był sprzed podmiany. Za godzinę zrobię pomiar po4 i no3 obecnej wody. No3 18:03 10.07.2017: Po4 18:12 10.07.2017: