Areck

Klubowicz
 • Zawartość

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

34

O Areck

 • Urodziny 31.05.1990

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żyrardów
 • Zainteresowania
  akwarystyka, wędkarstwo
 • Zawód
  flotowiec
 • Moje akwarium
  200x60x70 - MBUNA
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Arek

Ostatnie wizyty

246 wyświetleń profilu
 1. Mbuna u Areck (200x60x70)

  Rozmowa Kulfonów
 2. Podoba mi się
 3. Hodowle, sklepy, składy kamieni

  Gdzie w Warszawie lub okolicach znajdę sklepik z roślinnością? Trochę nietypowo jak na Malawi ale chcę trochę zieleniny, roślinne podstawy ale żeby jednak był jakiś duży anubias, ładna valisneria albo cryptocoryna. Jakiś czas temu byłem w Diskusie i w roślinności posucha była, poza anubiasami.
 4. Nowe życie u MatiKa (120x50x50)

  Ryby super! Zbiornik super! Zdjęcia super!
 5. dobra fota nie jest zła ! Piękne ryby, kwintesencja Malawi.
 6. Malawi by Pavlofico 450l

  Słuchaj, według mnie to nie do końca dobrana obsada. I tutaj wyłączył bym z obsady Socolofi jako najbardziej roślinożerną rybę. To odnośnie pytania o żywienie. Na dłuższą metę może być jej co najmniej niezdrowo na pokarmach mięsnych. Reszta to ryby wszystko i mięsożerne, no może z pominięciem bardziej roślinożernego maingano. Możesz codziennie stosować spirulinę na jeden posiłek, a na drugi wymiennie każdą z pozostałych karm mięsnych. Na razie wyjdzie ci około 50/50, po redukcji możesz dla Labidochromisów dołożyć w miejsce spiruliny mięsko. Możesz też pójść w drugą stronę i Labidochromisy oddać a zostawić Socolofi, przechodząc jednocześnie na zieloną dietę. Tyle ode mnie, dla mnie te dwa gatunki żywieniowo nie pasują i powinieneś docelowo jednego z nich się pozbyć. Zobaczymy co w temacie powiedzą jeszcze bardziej doświadczeni ode mnie
 7. Malawi by Pavlofico 450l

  Hej, Pokarm OK, karm z przewagą mięska ale to na pewno już wiesz. Ja bym dołożył tylko d-alio plus od Tropicala i serwował raz-do dwóch w tygodniu. Co do samego zbiornika to ja nie lubię dyskutować z gustami, właścicielowi ma się podobać i tyle. Ale są pewne prawdy do których po pewnym czasie na pewno dojdziesz - jeden rodzaj kamienia. Ładniejszy, brzydszy, lepiej czy gorzej ułożony - nieważne. Jeden rodzaj wygląda lepiej i bardziej naturalnie. To zrób na pewno - będziesz zadowolony. Mało widzę na zdjęciach ale podoba mi się Twoje oświetlenie - ja osobiście nie znoszę zimnej niebieskiej poświaty w Malawi. Dochodzi do tego szarozielony serpentynit i jesteśmy na księżycu Także, u Ciebie na plus bo na tych zdjęciach wygląda to na ładne, naturalne światło słoneczne.
 8. Ile ryb?

  A ja bym nie zmieniał bo żółte samice dodadzą koloru i różnorodności w zbiorniku. Ale to już zależy od Ciebie czego oczekujesz.
 9. Malawi 140*40*45

  Aranż super - bardzo Ci będę kibicował. PS. mam prośbę, wykorzystaj wiedzę dostępną tutaj i prześledź jak szybko i dobrze wystartować zbiornik. Możesz już myśleć nad obsadą - zapraszam do właściwego działu. Zbiornik bardzo mi się podoba - podrasuj go ciekawymi i niebanalnymi gatunkami.
 10. Mój baniak Malawi 200l

  Szykuje się sztandarowe Saulosarium przez duże S. Dobra robota.
 11. Mbuna u Areck (200x60x70)

  Na tą chwilę nie ma co mielić tematu więcej. Ryby będą pod ścisłą obserwacją, a i ja poszukam informacji Muszę rozgryźć choć trochę genetykę tych morph. Tak naprawdę nie wiem jakiej wyjściowej odmiany geograficznej mam ryby i Tan-Mal też nie udziela tej informacji, chyba dla nich to po prostu Trewavasae MC. Czy będzie to dla mnie problemem - nie wiem jeszcze, może wszystko jest w najlepszym porządku i rybcie nie są mieszańcami, a nasze wątpliwości powoduje brak pełnej wiedzy i informacji o rodzicach. Sprzedawca tutaj nie pomógł niestety w rozwianiu tych niepokojów, nie podał konkretów to tak na razie jedyny "-" bo nie chcę absolutnie na tym etapie oskarżać o sprzedaż ryb nieczystych @przemo-h i @Kubeq dzięki za cenne informacje, jak ryby podrosną miejcie pewność, że jeszcze Was wywołam w sprawie pomocy w ocenie.
 12. Życie w Iquitos 840(200x70x60)

  Bardzo ładny samczyk. Doda Ci trochę barwy w obsadzie na już.
 13. Mbuna u Areck (200x60x70)

  @L.A.J.O.N. kamienie to czarny łupek. Czekam i mam nadzieję, że kiedyś stanie się zielony od glonów, a przynajmniej okrzemkowo brązowy. Na razie skałki wyglądają sterylnie czysto i jak dla mnie zbyt księżycowo. Natomiast w zbiorniku coś się dzieje !!! Uwielbiam obserwować zachowanie tych ryb. Prym wiodą zdecydowanie Labidochromisy, dwa samczyki, bo do dorosłości to im dużo brakuje, obrały rewiry z dwóch stron głazu i często na granicy dochodzi do sporów. Są tam od kilku dni i regularnie przeganiają, głównie przedstawicieli swojego gatunku. Są też bajecznie ubarwione, mimo swojej młodości, oby im tak zostało. Jeden z dwóch najbardziej aktywnych samczyków na pierwszej fotce. Kolejnymi rybami, u których mogę zaobserwować najwięcej relacji, są pseudotropheusy maingano. Są skupione przede wszystkim na sobie. Jeden samiec, jak myślę wyróżnia się kolorem, reszta rywalizuje ze sobą wzajemnie ale nie z nim, on ma swoją norkę i nikt mu w drogę nie wchodzi. Jest to też troszkę większa ryba od reszty. Foto 2. Kawangi i Labeotropheusy na razie spokojne, nie wadzą nikomu. Żyją spokojnie i dają żyć innym. Wyobcowane, jakby tło dla reszty. Przedstawiam Wam mojego ulubieńca - najładniej wybarwionego samczyka. Zdarza mu się już zagrzać miejsce bądź wykopać norę i kogoś przepędzić. Będzie miał chłopak przynajmniej 5 cm Mam do Was pytanie jak to jest z tymi Labeotropheusami, chodzi mi o umaszczenie marmelade cat. Są to nieregularne wzorki marmurkowe na ciele ale czy jest to dodatkowe określenie, czy konkretny rodzaj? Czy może być np. Thumbi west Marmelade Cat i Chilumba Marmelade Cat, czy po prostu jest Marmelade Cat i koniec?
 14. Malawi-non mbuna 700l.

  Witaj! Zapraszamy, opowiedz więcej o sobie i o swoim akwarium.
 15. Nowe życie u MatiKa (120x50x50)

  Zdecydowanie pokaż nam rozwój ryb. Nie znam się na "nie mbunie" ale trzymam kciuki za dobre wybory !