luck83

Klubowicz
 • Zawartość

  499
 • Wpisy na czacie

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

32

O luck83

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Moje akwarium
  120x40x50
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Łukasz
 1. Dokładnie, mamy Msobo od p. Jacka. I jest tak jak mówisz, tj. Msobo ogólnie wszystkie jakby "na szarym końcu" dopychały się do jedzenia. Wypierają je Maingano i Hary, a Msobo zadowalają się tym, co spadnie (płatki z tafli wody) albo nie wyłapane granuli z toni :). Nie mniej, wszystkie Msobo rosną, ale wyglądają jakby kazdy był z innego miotu (różnej są wielkości).
 2. Dokładnie tak . Beta samiec ma "kreskę" grubości ok 1mm biegnąca wzdłuż krawędzi pletwy grzbietowej, po całej jej długości. Samiec alfa ma tę "kreskę" wpadającą w złotawy-żółty kolor, analogicznie jak kreska na płetwie ogonowej.
 3. No właśnie u mnie jest co najmniej dwóch takich krypto-samców Hary Pełne wybarwienie przyjmują jedynie na chwilę, ale jak podpłynie do nich samiec Alfa, to szybko wracają do "koloru samicy", z tym, że ten kolor jest bardziej intensywny niż ma samica. Ciekawe zjawisko
 4. Pozwalam sobie odświeżyć temat obsady.. , a właściwie jej redukcji.. Od czasu zarybienia zbiornika (a jest to już blisko 4 m-ce temu) rybki sukcesywnie rosną. Rozmiary ryb są bardzo zróżnicowane, niektóre są nieco większe niż przy zarybieniu (niektóre samiczki Hary i Msobo), inne z kolei dochodzą do 8-9cm, zwłaszcza samce Maingano i dwa samce Hary). Msobo jakby odstawały jeśli chodzi o tempo wzrostu ogólnie, ale nie mniej, jest jakiś progres. W moim zbiorniku pływa aktualnie 29 ryb, wielkości od 5 cm do 9cm (ostatnio "odnalazła" mi się jedna rybka Maingano, która, myślałem, że padła i ją zeżarły inne, ale okazało się, że siedziała 2 miesiące za tłem, i gdy inne ryby zaczęły mocniej kopać w piasku to podkopały tło i "odkopały" ją , a ta wypłynęła taka malutka, jak ją wpuściłem, cała i zdrowa, ładnie już wróciła do swoich kolorów). Dwie samice Maingano inkubują (obie znajdują się mniej więcej w 12-14 dniu inkubacji). Wyraźnie interesuje się nimi jeden najbardziej dominujący i najlepiej wybarwiony samiec. I o ile jeśli chodzi o Maingano, to potrafiłbym wyłonić harem, to w przypadku Msobo i Hary - nie ma opcji, a bynajmniej ja nie widzę jeszcze żadnych "zwiastunów" haremów. Moje pytanie brzmi: - w jakim czasie mniej więcej, z Waszego doświadczenia, Hara i Msobo wykazują cechy "haremowości"? Czy haremowość w przypadku tych gatunków objawia się tylko podchodzeniem do tarła, czy innymi jeszcze czynnikami? Ryby rosną, chciałbym powoli zacząć redukcję obsady (zacznę od Maingano, bo tu mam w miarę pewność). Co radzicie?
 5. Mgiełki nie mam, tylko ta moja xperia robi lipne zdjęcia i akwarium dodatkowo mam 2m od wielkiej witryny okiennej więc światło z okna też wpływa. Obecnie mam dwa wkłady sznurkowe po 100 mikronow każdy. Tu zdjęcie z drugiej strony, ale telefonem tego nie oddam. Zieleniec bardzo mi odpowiadają, zwłaszcza obserwowanie skubiacych je ryb
 6. Abstrahując od dyskusji nt mniejszej czy większej wydajności mojego pexowca, załączam na dowód potwierdzenia zdjęcie z dzisiaj - woda wg nomenklatury kol.@deccorativo - lewitacja Ps. Nie daje żadnych klarifikatorow chemicznych, naturalnych, jak również nie uruchomiłem jeszcze korpusów z purolite.
 7. Haha coś Ty pił dzisiaj..? Tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedź
 8. Oj tam, pyśki też mogą poczuć się jak na kolacji w "knajpie u sowy" .. A sypie im jednorazowo tyle osmiorniczek:
 9. Dziękuję za potwierdzenie
 10. Zwracam się do Was z prośbą o weryfikację mojego sposobu karmienia. Aktualna obsada gatunkowa i ilosciowa - jak w mojej stopce, przy czym ryby są wielkości od 4 do 7cm. Posiadam pokarmy: - Naturefood Premium Cichlid Plant - S - Naturefood Premium Cichlid - S - Naturefood Premium Color plus - S - O.S.I. HS Aqua Spirulina Flakes Karmię następująco: - od pon. do pt. rano - Naturefood Premium Cichlid Plant - w sobotę rano - Naturefood Premium Cichlid - w niedzielę rano - Naturefood Premium Color plus - codziennie wieczorem - O.S.I. HS Aqua Spirulina Flakes - nie stosuję głodówek. Czy powyższy "plan" żywieniowy jest dobry, czy coś powinienem skorygować?
 11. Butelkę mam 1,75 litra - chyba nie powiesz mi, że mam wziąć baniak 5 litrowy? Grzałki na razie nie montuję - aura sprzyja, więc grzać nie muszę. Zauważam, że pompa oddaje nieco ciepła (podobnie jak poprzednio Unipump Aquaela) i może ta ilość ciepła wystarczy żeby ogrzać mój zbiornik. Wstrzymam się z decyzją o montażu grzałki do jesieni. Aktualnie mam podłączone (ale odcięte zaworkiem) same korpusy na purolite i teraz stoję przed dylematem, czy zostawić dwa korpusy liniowe, czy jeden z nich zdemontować a do drugiego zastosować purolite ile wejdzie ?
 12. Przepływ mierzę butelką po wodzie mineralnej, napełniając ją z wylotu i mierząc czas. To przeliczam dalej na l/h. OK, mam i gąbkę ppi45 i wkłady sznurkowe 100 mikronów - wrócę do domu to wyrzucę tę 50tkę z korpusu.
 13. Bypas wychodzi osobną nitką z czwórnika i wpada niezależnie rurką do akwarium. Drugą rurką (pex) wlatuje to co z biologii. Co radzisz zatem?
 14. Zobaczę jak mi to będzie chodziło za jakiś czas przy dorosłej obsadzie. Najwyżej przebuduję.
 15. Jest różnica i to bardzo widoczna, dziś pomierzę wszystko dokladnie, tj. sik na I, II i III biegu i dam znać.