Zygi

Użytkownik
 • Zawartość

  193
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13

O Zygi

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Jelenia Góra
 • Moje akwarium
  300l młoda mbuna
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

211 wyświetleń profilu
 1. Z FishMagic mam hare, saulosi i rdzawe, wpuszczone 11.07 a równo miesiąc później samica saulosi już inkubuje, samiec się ładnie wybarwia choć jeszcze nastolatek i nie ma jeszcze koloru dorosłego. Padła mi tylko 1 saulosi(najmniejsza i zastraszona jakies pare dni temu) ale to i tak super wynik na 30 sztuk.
 2. Co dokupić do 112l

  Już kiedyś wstawiłem foto jak u siebie zasadziłem nurzańca. Na dno dałem siatkę plastikową o dużych oczkach. Korzenie przeplotłem przez nie. Puszcza nowe pędy w nowych miejscach a ryby nie radzą sobie z jego ekspansją. Oprócz tego NO3 nie rośnie powyżej 10 a podmianki robię w ilości 10% jak czyszczę filtry i szyby co jakieś tydzień, półtora. Co do wyrwania to nie dadzą rady.
 3. Skuteczna walka z okrzemkami

  U mnie okrzemki właśnie po miesiącu bytowania wycofują się a na ich miejsce wchodzą zielone glony. Według mnie wystarczy poczekać, zresztą rybki z chęcią skubią kamienie z okrzemkami a teraz będą miały coś zielonego. Nie stosowałem żadnych środków ani metod walki z nimi, tylko czyściłem szyby. Okrzemki osiedlają się w tych miejscach gdzie jest największy przepływ wody.
 4. Obserwacja ryb

  Tylko wieczorem - dzieci, żona, obowiązki....
 5. Obserwacja ryb

  Gdyby to było jeszcze takie łatwe z 2 dzieci latających gdzie się da... Ale wieczorem spróbuję. THX
 6. Obserwacja ryb

  No tak muszę wtopić się w tło, hehe. Cierpliwość ponad wszystko.
 7. Obserwacja ryb

  Kiedy się uspokoją i będę mógł je obserwować nie skamlające o pokarm tylko w naturalnych zachowaniach
 8. Obserwacja ryb

  Witam. Zacznę temat może dla "starych wyjadaczy" banalny, ale mi przyda się trochę informacji. Chodzi o to że przy każdym zbliżeniu się do zbiornika(nawet przejście obok) ryby przyklejają się do szyby z nadzieją karmienia. Jedzenie podaję 2 razy dziennie rano i wieczorem, wiem że ryby nie mają poczucia sytości i jadłyby ile dałyby radę. Rosną, są zdrowe, wybarwiają się powoli(głównie samiec saulosi). Nie przekarmiam - tyle co w 2 palce się zmieści(płatki) znika w kilkanaście sekund. Chciałbym przyklejony przy szybie obserwować ich zachowania ale to one obserwują mnie.
 9. wgłębka wodna

  To prawda. Kupiłem i miałem wysyp ślimaków rozdętek, ale 1 rybka w kilka dni poradziła sobie z nimi wszystkimi. Został po nich tylko ślad pustych muszelek. To może ja zaprezentuje. U siebie mam Valilisnerie i rośnie jak opętana. Cały czas wypuszcza nowe pędy. Raz na jakiś czas muszę wyłowić ścięty listek, ale moi ogrodnicy nie radzą sobie z przyrostem. To prawda że roślina zbija NO3 bo u mnie nie przekroczyło 10. Obsada to 30 rybek, rosną w oczach. Podmiany robię mniej więcej co tydzień jak mam wyczyścić szyby z okrzemek i przy okazji czyszczę filtry (ok 10% podmianka wody).
 10. Obsada do 540l 150x60x60

  Przecież rybki już masz.. Kiryski nie wystarczą?
 11. Akwarium po latach .

  Też miałem problem ze stojącym NO2 przed wpuszczeniem obsady. Po dodaniu seachem buffer ruszyło wszystko z kopyta.
 12. Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi

  Wesoła gromadka. Głodomorra. Wszystkie parametry w normie poniżej skali. NO3 -10. Ph 7,8 dzięki seachem buffer. Tylko obserwować, bo chyba przytulić się nie da.
 13. Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi

  Dzięki, nurzaniec puścił sporo nowych pędów, mam nadzieję że przetrwa bo zielone malawi bardzo mi się podoba.
 14. Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi

  Wrzucam filmik i kilka zdjęć.