Kubeq

Klubowicz
 • Zawartość

  240
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

30

O Kubeq

 • Urodziny 29.04.1984

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bytom
 • Moje akwarium
  160x60x60
  Labeotropheus Trewavasae MC F1
  Metriaclima Fainzilberi "Maison Reef" F1
  Metriaclima sp."msobo" Magunga F1
  Pseudotropheus sp."acei" Luwala Reef F1
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Jakub

Ostatnie wizyty

371 wyświetleń profilu
 1. Korekta obsady

  No ale w końcu ryby dorosną i już nimi nie będą . Zrobisz jak uważasz to Twój baniak, ale lepiej w przyszłości dołożyć jakiś harem niż przerybić i potem bić się z samym sobą o jaki gatunek zredukować . Trzeba po prostu przemyśleć obsadę pod kątem dorosłych ryb i nie patrzeć że narazie to podrostki, chyba że w przyszłości w planach masz większy baniak to co innego 😉
 2. Korekta obsady

  Nie wiem czy 5 gatunków to nie za dużo na Twoje akwarium. Ja w podobnym rozmiarze mam 4 i wiem że na 5 na bank bym się nie zdecydował. Myślę że 4 to maks do tego rozmiaru, zwłaszcza że acei i gold kawanga to spore ryby i jakby nie patrzeć możesz mieć ciasno.
 3. Skuteczna walka z okrzemkami

  U mnie też pojawiły się okrzemki w dużej ilości, zacząłem wtedy podmieniać trochę więcej wody i częściej niż dotychczas i to pomogło, zauważyłem dużą poprawę. Na początku podmieniałem około 15 % co 2 tygodnie(NO3 nie przekraczało 10), teraz podmieniam około 25% co tydzień. Choć okrzemki jeszcze całkowicie nie zniknęły to bardzo się wycofały.
 4. obsada do 240l

  Co konkretnie Cię odstrasza w rozmnażaniu tej ryby, jeśli można zapytać ?
 5. Northfin, chętni na zakup

  Ja poproszę: 2 x veggie 2mm 1x cichlid 2mm
 6. Witam

  Świetny baniaczek 😊
 7. Białe ciągnące odchody

  Poza jednym zgonem reszta ryb w dobrej kondycji, narazie kuracja została zawieszona.
 8. Powrót do Malawi :) 360L

  Teraz jest ok. Dokładnie to samo miałem pisać, śliczne są
 9. Witam

  Czekamy na jakieś fotki lub filmik, pozdrawiam
 10. Powrót do Malawi :) 360L

  Niestety fotki nie działają, jak możesz to wrzuć raz jeszcze
 11. Falownik do 576l

  Ja chyba też się na nią skuszę Ja to się obawiam bardziej że będzie za mocna, ale dobrze wiedzieć że da się jeszcze coś stuningować na plus
 12. Falownik do 576l

  Czytałem Zdecydowałeś się już na zakup, czy jeszcze nie wiesz co wziąć ?
 13. Falownik do 576l

  Ten Tunze 6065 to w jakiej długości baniaku Ci dmucha ? W tym 245cm , czy 172cm ?
 14. Witam:) Po prawie dwóch miesiącach od zarybienia okazuję się iż trochę kupek zalega mi w niektórych miejscach przy gruzowisku. Parametry wody są w normie, ale zalegające kupki zaczynają mnie kłuć w oczy Zastanawiam się nad tymi dwoma falownikami, z tego co czytałem powinny spokojnie sobie poradzić w moim akwa o długości 160cm http://www.tunze.pl/tunze-turbelle-nanostream-6045-94 https://erybka.pl/product-pol-11707-Hydor-Koralia-EVO-5000-Third-Gen.html. Cena i zużycie energii porównywalne , główna różnica na plus wg mnie to że w tunze można zmniejszyć moc(mechaniczna regulacja), do tego hydor mocniejszy troszkę i bez regulacji. Wiem że jest sporo tańszych sprzętów ale akurat tutaj cena nie ma znaczenia, najważniejsze ze by było cicho,bezawaryjnie i żeby nie zrobić pralki. Co byście mi doradzili?
 15. Akwarium po latach .

  Reszta ryb prawdopodobnie widząc że coś z nim nie tak zajęły się nim, taka eliminacja najsłabszego ogniwa. Często spotykane zachowanie, nie tylko u pyszczaków że słabsze/chore osobniki są często bezlitośnie atakowane przez inne osobniki.