Skocz do zawartości

Tryptofan

Użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Tryptofan

  • Urodziny 01.11.1973

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    SŁAWNO
  • Zainteresowania
    Akwarystyka - malawi
  • Zawód
    Inspektor
  • Moje akwarium
    140x40x50 - 280 L
    filtracja - aquael circulator 2000 + filtr kubełkowy (chińszczyzna )
    ogrzewanie - grzałka aquael 300W gold
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Imię
    Zbyszek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Ja z koleii znalazlem coś takiego : - Maylandia barlowi - Tropheops sp. "Maleri Yellow" - Tropheops sp. "Macrophthalmus Chitimba" - Petrotilapia sp. "yellow ventral" - Petrotilapia microglana (spec. small) Nkatha Bay (45 zl za 1 szt ) tylko gdzie to teraz taką rybe kupić ? a do tego znów nie wiadomo jak z dietą tych poszczególnych ryb
  2. Temat "Demasoni + Yellowki" był bardzo fajny szkoda , że go zamkneliście , naprawdę . Teraz ja stoję przed podobnym dylematem i problemami i muszę tworzyć nowy temat niestety . Sprawa wygląda tak , ze uparłem się na Demasoni , do tego chciałbym cos dla kontrastu , najlepiej w kolorze żółtym. Wybrałem pseudo.zebra red red jako towarzystwo , dzwonię do tan-mala - nie mają w tej chwili , nowa dostawa pod koniec miesiąca itd itp d... w krzakach , więc pomysł padł by połączyć demasoni z yellow , ale po przeczytaniu tematu ....cholera wie czy ryzykować i łączyć te dwa gatunki . Zatem pytam ( bo przeciez niby tyle tych gatunków jest i niby nie ma problemu , a jednak jest i to wcale nie mały ) z czym połączyć można Demasoni ? A by bardziej skomplikować , to chciałbym by zaproponowane przez Was gatunki nie miały już żadnych kolejnych pasów , prążków , O.B..itd itp A jesli i to okarze się zbyt proste dla Was , to najlepiej by był to gatunek , gdzie i samiec i samica są żólte lub powiedzmy podobne , a nie skrajnie różne , że samica żółta a samiec niebieski. I pomijam tu na razie cenę takich rybek , co później po wybraniu gatunku/ów pewnie okarze się zaporą nie do przebicia przy 10 sztukach . I teraz bądź tu człowieku mądry i kup rybki . .....czerwony kolor czcionki jest zastrzeżony dla moderatorów.
  3. Dziś zrobiłem rano pomiary i to NO3 jakby się ruszyło i wzrosło NO3 - 5 pozostałe bez zmian tylko nie wiem co się stało , że z kolei zaczęło rosnąć , gdy nic nie zmieniałem i nie robiłem , poza włączeniem światła na ileś godzin dziennie dla anubiasów hmmm.... no ale to chyba dobrze ? także raczej już nic nie robię i chyba kupie ryby i wpuszczę i tyle.
  4. no dobra w wolnej chwli zamowie co trzeba przy okazji jak będę zamawiał pokarmy boje się tylko że jak kupie rybki , powiedzmy 2 gatunki po 10 szt , bo wiecej nie ma co to żeby z 300 zl za ich zakup nie poszedł w błoto !!!! i żeby nie po zdychały , bo kase nie sztuka wydać tu 300 zł , tam 200 zł, tu coś tam .... a wiadomo nikt nie śpi na pieniądzach ---------------------------------------------------- no to jeszcze jedno głupie pytanie z ciekawości to dlaczego nie można znów dodac WA żeby azoatany i azotyny wzrosły ??? ale np. tylko kilka kropel , nie tyle co przy starcie tylko tak jakby podac im troche pożywki ---------------------------------------------------- Heniu bo wiesz o co to chodzi ? ?? ja tych bakterii tyle wlałem ( AZOO + 1 Prodibio ), że one po prostu wszystko wpier.... ja już boje się nawet tam rękę wkładać do akwarium , żeby mi jej nie odgryzły - żartuje oczywiście , ale to tak troche przez łzy
  5. hm... tylko nie krzycz na mnie bo tylko tak gdybam - a gdyby wlac jeszcze Prodibio ? to chyba nie zaszkodzi co ? bo ma jeszcze 2-3 fiolki - a może włączyć też światło , bo mam te anubiasy , może by zaszły też jakies procesy i pomogło by to coś ?
  6. Wczoraj zrobiłem testy i wygląda na to , że chyba wszystko idzie w dobrym kierunku , ponieważ NO2 - 0,05 więc wróciło do normy NO3 - 1.0 było wtedy az 6 nawet 10 , teraz bardzo spadło NH4 - 0.05 - trzyma się bez zmian także ...chyba jeszcze w sobote raz zrobie testy i co ? jak NO3 spadnie jeszcze bardziej to można rybki zamawiać czy jak ?
  7. Dziś 04.02.17 zrobiłem pomiary i wyniki mam następujące NO2 - 0.6 ( na moje oko ) NO3 - 10 - tak jakby lekko wzrosło NH4 - 0.05 czyli jeszcze bardziej spadło martwią mnie te azotany i azotyny czy jak im tam - zostawić tak akwa jak jest i nic nie ruszać ? - dodać jeszcze bakterie ? - podmienić trochę wody by spadło NO2 i NO3 ?
  8. testy - walizeczka JBL też mnie to zdziwiło , bo tez liczyłem , że wleje 1ml i będzie OK ale co dolałem 1ml to skala podskakiwała o jeden kolor/odcień wyżej , nie wiem sam o co chodzi bo woda w kranie praktycznie ksiązkowe ma parametry , po dolaniu 1ml powinno być wystarczająco a tu lipa w końcu przestałem lać WA bo się przeraziłem nie sądze też by taki duży wpływ miały 3 roślinki małe , które wsadziłem dzień wcześniej no chyba , że te 3 tabletki co poszły pod korzenie tych roślinek też zresztą dzień wcześniej hmm.... testy też nie sądzę by były złe , skoro po każdym dolaniu jednak zmiana następowała o kolejny kolor /odcień w góre nie kumam tego a najgorzej , ze nie wiem co dalej robić , chyba zostawię to tak jak jest do soboty , w sobotę zrobię testy i jakby co to spuszcze wodę w sobotę i od nowa zacznę i już WA też raczej była dobra , bo kupowałem z zakładu chemicznego , w którym musiałem podac swoje wszystkie dane , ale dostałem za to za darmo i nie sądzę by była stara bo ciągle produkcja u nich idzie itd itp chyba że ...Wa nie miała wcale 27% a po prostu jakis pracownik ją czymś " chrzcił " i coś dolewał do niej chodź jak butelke otworzyłem to ....kopało niemiłosiernie i tak oooo
  9. Prośba o opinie i pomoc. W sobotę 28.01.17 zlałem akwarium wodą kranówką przez ustrojstwo . Wymiary 140x40x50 czyli 280L brutto zatem przyjąłem jakieś 220L netto . Aby nie robić testów wieczorem ,więc przeprowadziłem je na drugi dzień w niedziele 29.01.17. Parametry wody kranówki po wlaniu do akwa ( czyli jeszcze nic nie dodałem ) NO2 - 0.02 lub 0.05 (ciężko odróżnić było) NO3 - 0.5 NH4 - 0.05 pH - 7.5 po wlaniu 1ml WA ale 27 % podskoczyło mniej więcej na 0.2 wlałem kolejny 1 ml i znów woda podskoczyła o jedna barwe na 0.4 wlałem kolejny 1 ml i to samo , uzyskałem wartość 0.6 i przestałem lać WA bo się przestraszyłem i cos nie tak dla mnie było Następnie wlałem bakterie , ale nie te co zaleca Henryk , bo tych nie było i sprzedawca namówił mnie na takie AZOO PLUS - SUPREME BIOQUARD gdzie 1ml zawiera 1 miliard bakterii wedlug opisu wlać 30ml na 100l wody ja wlałem 70 ml. acha , i nabroiłem trochę bo nie dałem wężyka do circulatora 2000 by leciało powietrze ( a nie chce już pchać paluchów ), więc chodzi bez powietrza , do tego kubełek z kurtyną , kurtyna trochę ponad lustrem wody , grzałka 300w daje zamiast 30 stopni tak 31 . I jeszcze jedno , by nie grzebać w akwarium , więc wcześniej przy zalewaniu akwa ( jeszcze w sobotę ) dałem 3 anubiasy + 3 tabletki jakies specjalne dla nich pod piach . Oświetlenia nie włączam . Nie miałem też przez 2 dni szyb na wierch i woda parowała pod pokrywą , więc dałem kawałek czarnej folii , a od dwóch dni już mam szybę pod pokrywą . Dziś 01.02.17 zrobiłem pomiary i wyniki mam następujące NO2 - 0.6 ( na moje oko ) - czyli bardzo podskoczyło NO3 - 5 ( albo między 5 a 10) - czyli bardzo podskoczyło również NH4 - 0.1 czyli bardzo spadło , nie wiem tak szybko by bakterie zjadły ten amoniak ??? dziś lub jutro przyjdzie Prodibio moje pytanie : - czy dac 1 ampulke ??? - czy zostawic akwa tak jak jest ??? - kiedy teraz zbadac ???? - czy może dodać kolejne 10ml na 100l tak jak zaleca producent co 3-5 dni kolejne ?
  10. a mam takie pytania jeszcze , gdybym zrezygnował z aulonocar całkiem 1) czy do pesud.demasoni można dobrać inne pseudo. np.takie jak poniżej : - Pseudotropheus elongatus Chewere - Pseudotropheus aurora - Pseudotropheus hajomaylandi Chizumulu - Pseudotropheus zebra red red - Pseudotropheus saulosi 2) czy w ogóle może być kilka rodzaji pseudo w jednym baniaku ? 3) a może pominąć demasoni skoro są tak agresywne i wziąć w to miejsce Chewere +aurora + hayomaylandi ? 4) a czy można np. dorzucić do pseudo. Lethrinops spec. red cap Tanzania ?
  11. Hmmmm ..uzupełniłem swój pierwszy post i patrząc na agresywność to wychodzi , że spokojnymi rybkami są : - Iodotropheus - wszystkożerca - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Labidochromis - wszystkożerca - agresywność 4 *** - Copadichromis - planktonożeca - agresywność 5 *** - Cyrtocara - drapieznik - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Dimidiochromis - drapieznik - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Exochochromis - drapieznik - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Nyassachromis - drapieznik - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Otopharynx - drapieznik - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje ) - Placidochromis - drapieznik - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje ) hmmmm .....i tu jest trochę to dziwne , bo jak drapieżnik , może być jednocześnie łagodnym i mieć agrsywność na 5 ? albo ja to jakoś źle rozumuje i w sumie chcąc coś połaczyć z Aulonocarą , która jest mięsożerna , to w sumie by pozostał tylko .....Labidochromis chyba , że się będzie karmić i takie ryby i takie różnymi pokarmami i się zbankrutuje na jedzenie i ewentualnie doda Copadichromisa dobrze myśle ?
  12. pisałem że to koncert życzeń , bo jeszcze nie przeczytałem wszystkiego a tak w ogóle to im głębiej w las tym ciemniej i coraz cięższy wybór a to żywienie , a to usposobienie , a te nie mogą być z tymi ..itd. itp. choć nie ukrywam , ze wyglądem się kieruje też , ale jednocześnie chcę to jakoś pogodzić by rybkom dobrze się żyło a Ty zamiast mnie opierniczać to byś podał jakieś warianty z obsadą bo nadal jestem w ciemnej d....
  13. I teraz tak , jeśli chodzi o obsadę to chciałbym ( to na razie tylko taki mój koncert życzeń ) 1) pseudo. demasoni ( bardzo mi się podobają , choć nie wiem czemu w sumie:) ) 2) coś w żółtym kolorze dobrać - 2A) Labidochromis caeruleus Yellow - 2B) Tropheops sp. Yellow Chin /londo /gome rock - 2C) Metriaclima sp. kingsizei Lupingu - 2D) Pseudo. sp.kingsizei lupingu 3) i do tego jakąś aulonocare : - 3A) aulonocara fire fish - 3B) aulonocara red rubin - 3C) aulonocara maleri maleri - 3D) aulonocara baenschi Czy da radę z tego wybrać coś by jakoś zyły one razem ? a może jakieś inne propozycje ? no chyba zebym zrezygnował z aulonocary całkiem i dobrał cos innego fajnego np. Maylandie Callainos, Estrehea, czy sp.Daktari lub Pseudotropheusa Daktari, Aurora , Flameback itp.
  14. Teraz kolejna sprawa . Znalazłem taką ściąge/tablicę , na której zaznaczone są wszystkie gatunki i można sprawdzić , które są ze sobą " kompatybilne" i wychodzi , że z Aulonocarami są kompatybilne : ( z tych co mnie interesują tylko ) - copadichromis - labidochromis potem jest coś takiego jak "USE CAUTION" , czyli ja sobie to przetłumaczyłem jako " dopuszczalne gatunki" - labeotropheus - haplochromis - pseudotropheus - maylandia - metriaclima - tropheus Co o tym sądzicie ? i jak to rozumieć ? czy Aulonocary można łączyć z Copadichromisem lub Haplochromisem skoro one są powiedzmy drapieżnikami z Non-mbuny? ...czerwony kolor jest zastrzeżony dla moderatorów.
  15. Od 2-3 dni trochę czytam /szukam , ale nadal brak dostatecznej wiedzy , dlatego postanowiłem zapytać tutaj na forum odnośnie obsady do mojego baniaka i z tego co się już zoorientowałem to : M-buna - ryby roślinożerne , żyjące wśród skał , zazwyczaj niezbyt dużych rozmiarów,poniżej przykłady: - Cyahtochromis - wegetarianin - agresywność 3 - Cynotilapia - wwszystkożerca - agresywność 1 do 4 - Genyochromis - mniejsze ryby - agresywność 1 - Gephyrochromis - wegetarianin - agresywność 2 - Iodotropheus - wszystkożerca - agresywność 5 *** - Labeotropheus - wegetarianin - agresywność 2 - Labidochromis - wszystkożerca - agresywność 4 *** - Maylandia - wegetarianin - agresywność 2 - Melanochromis - wegetarianin - agresywność 2 - Metriaclima - wegetarianin - agresywność 2 - Petrotilapia - wegetarianin - agresywność 2 - Pseudotropheus - wegetarianin - agresywność 2 Non-mbuna - ryby mięsożerne żyjące w toni wodnej oraz otwartych piaskach , poniżej przykłady : - Aristochromis - drapieznik - agresywność 3 - Buccochromis - drapieznik - agresywność 3 - Champsochromis - drapieznik - agresywność 2 - Chilotilapia - wszystkożerca - agresywność 2 - Copadichromis - planktonożeca - agresywność 5 *** - Cyrtocara - drapieznik - agresywność 4 *** - Dimidiochromis - drapieznik - agresywność 5 *** - Exochochromis - drapieznik - agresywność 4 *** - Fossorochromis - drapieznik - agresywność 2 - Maravichomis - wszystkożerca - agresywność 2 - Nimbochromis - drapieznik - agresywność 1 - Nyassachromis - drapieznik - agresywność 5 *** - Otopharynx - drapieznik - agresywność 5 *** - Placidochromis - drapieznik - agresywność 4 *** - Protomelas - drapieznik - agresywność 3 - Sciaenochromis - drapieznik - agresywność 3 - Taeniochromis - drapieznik - agresywność 2 - Tyrannochromis - drapieznik - agresywność 2 Gdybym chciał połączyć Aulonocary to .... drogą dedukcji sądzę , że są to raczej spokojne rybki i pewnie dużo lepszymi kompanami dla Aulonocar będzie M-buna zgadza się ???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.