d.dzierzak

Użytkownik
 • Zawartość

  6
 • Wpisy na czacie

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O d.dzierzak

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Osowiec
 • Moje akwarium
  120x50x50 w przygotowaniu
 1. Narurowiec do 300l -Proszę o pomoc

  Super poradniki. Dziekuję deccorativo. Odnośnie 1". Czy to jest aż taka różnica przecież pompa i tak to przepcha, pompa którą podajecie w postach to grundfos alpha2 25-40. Posiadm takową pompę w swojej instalacji c.o. pcha wodę z piwnicy na pierwsze piętro na pierwszym biegu bez jęknięcia. Przy 300 l wody którymi ma mieszać i podnoszeniem jej na max 70 cm wysokości to ona jest w stanie zrobić wir w baniaku. Proszę jaśniej dlaczego 1" jest lepszy od 3/4" przy takim zapasie mocy pompy? ..kolor czerwony zastrzeżony dla moderatorów.
 2. Narurowiec do 300l -Proszę o pomoc

  Wielkie dzięki za rady odnośnie testów i tego nalewaka do wody. Obszerna lektura, którą zostawię sobie na wieczór. W Turawie jest jakiś sklep zoologiczny? Chyba nie w tej Turawie.
 3. narurowiec do 420l

  Fajnie się czyta szkoda tylko że fotki się nie ładują.
 4. Narurowiec do 300l -Proszę o pomoc

  Głupio mi się przyznać, ale nie robiłem sam pomiaru, sugeruję się opinią osoby montującej filtry do wody. (filtra nie zamontowałem) Według dokumentu umieszczonego pod tym linkiem: http://wik.turawa.pl/download/attachment/1622/scan8015_000.pdf nasza woda ma ph 6,5 Osowiec Śląski województwo opolskie, powiat opolski, gmina Turawa. Wielkość baniaka podana w temacie, ale ok chodzi mi o 300 litrów 120x50x50, to jest formu na którym omawia się tematy związane z biotopem Malawi, tu raczej nie będę pytał o akwarium holenderskie. Jeśli chodzi o samodzielne sprawdzenie wody to masz rację. Po pracy zaopatrzę się w jakieś podstawowe testy paskowe do pomiaru PH KH i GH. Na szybko jakieś paskowe testy w salonie akwarystycznym powinienem dostać. Wracając do schematu mechanika (trzy korpusy równoległe) - zawór - kran spustowy - pompa - zawór - trójnik - bypas - trzy korpusy równolegle wypełnione ceramiką - wylot do akwa Wszystko na 3/4 cala
 5. Narurowiec do 300l -Proszę o pomoc

  Chodzi mi o nitryfikację czyli FBF ? zaraz za pompą, wiem o zaworach po prostu ich nie naniosłem na schemacie. O co chodzi w biologii w ceramice? Czemu nie złoże z bakteriami nitryfikacyjnymi? Jak pozbyć się NO2 i NO3 nie robiąc częstych podmian wody?\ Grys koralowy zatwardza wodę. Tak? Mam w kranie wodę dość miękką. Dlatego też w akwa wylądują nasze krajowe wapienie, a nie np łupek.
 6. Witam. To jest mój pierwszy post na waszym forum. Zanim go postanowiłem napisać czytałem na waszym forum posty o filtracji narurowej, przeglądałem filmy na youtube. Mam już pewną wizję odnośnie tego jak mój filtr ma wyglądać, ale nie jestem jej pewny dlatego proszę o pomoc w skorygowaniu mojego projektu. Poniżej schemat ideowy filtra (jeden obraz więcej wart niż 1000 słów ) Na schemacie nie naniosłem informacji o tym, że pompa to w zasadzie dwie pompy pracujące naprzemiennie (uruchamiane przez przełącznik czasowy). W akwa zamiast falownika włożony skimer. Zależy mi na zminimalizowaniu częstotliwości podmian wody. Proszę o komentarz i rady co zmienić, co przeprojektować, co wyrzucić.