Skocz do zawartości

d.dzierzak

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Osowiec
  • Moje akwarium
    120x50x50 w przygotowaniu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Super poradniki. Dziekuję deccorativo. Odnośnie 1". Czy to jest aż taka różnica przecież pompa i tak to przepcha, pompa którą podajecie w postach to grundfos alpha2 25-40. Posiadm takową pompę w swojej instalacji c.o. pcha wodę z piwnicy na pierwsze piętro na pierwszym biegu bez jęknięcia. Przy 300 l wody którymi ma mieszać i podnoszeniem jej na max 70 cm wysokości to ona jest w stanie zrobić wir w baniaku. Proszę jaśniej dlaczego 1" jest lepszy od 3/4" przy takim zapasie mocy pompy? ..kolor czerwony zastrzeżony dla moderatorów.
  2. Wielkie dzięki za rady odnośnie testów i tego nalewaka do wody. Obszerna lektura, którą zostawię sobie na wieczór. W Turawie jest jakiś sklep zoologiczny? Chyba nie w tej Turawie.
  3. Fajnie się czyta szkoda tylko że fotki się nie ładują.
  4. Głupio mi się przyznać, ale nie robiłem sam pomiaru, sugeruję się opinią osoby montującej filtry do wody. (filtra nie zamontowałem) Według dokumentu umieszczonego pod tym linkiem: http://wik.turawa.pl/download/attachment/1622/scan8015_000.pdf nasza woda ma ph 6,5 Osowiec Śląski województwo opolskie, powiat opolski, gmina Turawa. Wielkość baniaka podana w temacie, ale ok chodzi mi o 300 litrów 120x50x50, to jest formu na którym omawia się tematy związane z biotopem Malawi, tu raczej nie będę pytał o akwarium holenderskie. Jeśli chodzi o samodzielne sprawdzenie wody to masz rację. Po pracy zaopatrzę się w jakieś podstawowe testy paskowe do pomiaru PH KH i GH. Na szybko jakieś paskowe testy w salonie akwarystycznym powinienem dostać. Wracając do schematu mechanika (trzy korpusy równoległe) - zawór - kran spustowy - pompa - zawór - trójnik - bypas - trzy korpusy równolegle wypełnione ceramiką - wylot do akwa Wszystko na 3/4 cala
  5. Chodzi mi o nitryfikację czyli FBF ? zaraz za pompą, wiem o zaworach po prostu ich nie naniosłem na schemacie. O co chodzi w biologii w ceramice? Czemu nie złoże z bakteriami nitryfikacyjnymi? Jak pozbyć się NO2 i NO3 nie robiąc częstych podmian wody?\ Grys koralowy zatwardza wodę. Tak? Mam w kranie wodę dość miękką. Dlatego też w akwa wylądują nasze krajowe wapienie, a nie np łupek.
  6. Witam. To jest mój pierwszy post na waszym forum. Zanim go postanowiłem napisać czytałem na waszym forum posty o filtracji narurowej, przeglądałem filmy na youtube. Mam już pewną wizję odnośnie tego jak mój filtr ma wyglądać, ale nie jestem jej pewny dlatego proszę o pomoc w skorygowaniu mojego projektu. Poniżej schemat ideowy filtra (jeden obraz więcej wart niż 1000 słów ) Na schemacie nie naniosłem informacji o tym, że pompa to w zasadzie dwie pompy pracujące naprzemiennie (uruchamiane przez przełącznik czasowy). W akwa zamiast falownika włożony skimer. Zależy mi na zminimalizowaniu częstotliwości podmian wody. Proszę o komentarz i rady co zmienić, co przeprojektować, co wyrzucić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.