Topielec

Użytkownik
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

Kontakt

 • Strona URL
  http://cichlidae.pl

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Opole
 • Moje akwarium
  650L, Non-mbuna
 1. Dorosły haremik 1+4, regularnie się trze. Do tego z 5 podrostków różnej wielkości. Jestem z Opola.
 2. prefiltr z korpusu narurowca

  Ale gwint 1'? Potrzebowałbym z dwóch stron gwint 1' . Popatrzę po marketach, ale wolałbym gdzieś zamówić, żeby zaoszczędzić czasu.
 3. prefiltr z korpusu narurowca

  Hej, Ja chcę założyć prefiltr narurowy do węża na zasysie filtra jbl e1901. Wąż ma 25/19. Mam już korpus 1' i teraz szukam odpowiednich zaworów kulowych, ale jak dotąd słabo na necie w akceptowalnych cenach. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
 4. Skuteczna walka z okrzemkami

  W moim obecnym akwarium mam okrzemki od 3 lat. Ciągle wychodzą na szybach i o zgrozo na powierzchni wody w postaci kożucha. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu. Jedyne czym to akwarium różni się od moich pozostałych, to ledy. Czy ledy to czasem nie jest wspólny mianownik w akwariach z problemem okrzemkowym? Ja dzisiaj wyłączyłem czerwone ledy całkowicie i zobaczę, czy będzie jakaś poprawa. Wcześniej po kilku miesiącach walki z sinicami udało mi się dopiero je pokonać ograniczając długość święcenia ledami do 8h. Takie proste a wcześniej nie pomyślałem o tym, tylko próbowałem wszystkich innych kosmicznych rozwiązań.
 5. Sterownik LED TC420

  Hej, Jest ktoś w stanie wrzucić ten programik do obsługi tego sterownika gdzieś do sieci? Lapek mi padł a służbowy nie ma CD... Pozdrawiam, Adam
 6. Ja przed zakupem L. chisumulae trafiłem gdzieś na dyskusję o ich rzekomej agresji. Jak znajdę, to wkleję. Mam 10 szt młodzików w 180cm z non mbuna. Jest juz jeden ładnie wybarwiony samczyk, który rządzi resztą, ale są to na razie bardzo łagodne rządy. Zobaczymy co będzie, gdy zaczną się gody. Jak będę redukował za jakiś czas, to może ktoś będzie chciał przetestować je w 112:) Edit: już wiem, gdzie o tym czytałem http://forum.klub-malawi.pl/labidochromis-perlmutt-chisumulae-t24580.html
 7. Dopiero co zakończyłem kurację przy podobnych objawach. Brak kwarantanny, tzw. mieszanie biologii. Problem pojawia się po 3ech tygodniach od wpuszczenia nowych ryb. Dobrze, że szybko zacząłeś leczenie. Szczegóły poniżej. Sorry, że inne forum, ale myślę, że temat będzie przydatny. http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6030
 8. Mętna woda, a światło

  Stary wątek, ale mam pytanie. Czy tamto akwarium było startowane przy pomocy jakiegoś preparatu z bakteriami? Lub czy były lane bakterie w trakcie użytkowania?
 9. Bakterie nitryfikacyjne-startery

  Olobolo, Seachem ma swoje forum, gdzie udzielają się ich doradcy i jest sporo wątków na temat Stability. To właśnie po lekturze tego zdecydowałem się dołożyć działającego złoża. Okazuje się, że nie zawsze to działa tak pięknie, jak gwarantuje ulotka i sami doradcy Seachema, którzy tam się udzielają zalecają dużą ostrożność i ciągłe równoległe dolewanie Seachem Prime, a i tak bywa różnie.
 10. Bakterie nitryfikacyjne-startery

  Hej, Jestem autorem tego artykułu i powiem, że dwa miechy temu startowałem akwarium z użyciem Stability. Po tygodniu wpusciłem 30 młodych pyszczaków, jednak nie miałem na tyle jaj, żeby zaufać w 100% temu produktowi i dołożyłem kosz grysu koralowego z działającego akwa. Taka kombinacja dała pewność, że będzie ok. Gdybym miał większe możliwości na intwrweniowania, to spróbowałbym z samym Stability, ale nie mogłem pozwolić sobie na ryzyko. Poszło dobrze i nie zanotowalem obecności NH4 i NO2.
 11. Jakie oświetlenie LED do akwarium 840l 70cm h

  Dzięki, pytałem, bo muszę czymś obudować swoje moduły, tylko zamiast pokrywy chcę mieć lampę.
 12. Jakie oświetlenie LED do akwarium 840l 70cm h

  Z czego wykonałeś belki?
 13. Pora na non mbune

  A co Wy na to - P. p. Mdoka, Lethrinops sp. Red Cap i do tego jakaś Aulonka?
 14. Ktoś kiedyś tu na forum wklejał linka do sklepu, gdzie można samemu wklepać jakie się chce formatki i zobaczyć wycenę. Nie mogę tego teraz znaleźć a pilnie potrzebuję. Będę wdzięczny za namiar.
 15. Malawi bez Sinic i Okrzemek czyli Malawi na "Zielono"

  A czy ktoś mi wytłumaczy, co jest źródłem krzemianów w wodzie w naszych akwariach? Kranówa? Piasek? Konrad, miałeś problem z okrzemkami przez dłuższy okres czasu?