adi

Klubowicz
 • Zawartość

  130
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5

O adi

 • Urodziny 27.10.1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Reda
 • Zawód
  Technik Bhp
 • Moje akwarium
  150x50x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Adam

Ostatnie wizyty

188 wyświetleń profilu
 1. Po prostu to tylko interes. Ich nie interesuje co będzie w twoim akwa pływało.
 2. Dzwoniłem do TM i powiedział że może 6 szt wybrać ale nie daje gwarancji 2+4 i jest nie możliwością zrobic harem przy takiej wielkości ryb.Więc jeśli wyjdzie inaczej to się dokupi może od innego hodowcy.
 3. Ja mam narurowca na rurach 3/4 cala i pompie IBO BETA 25/40 (pobór prądu na I biegu 7W, II biegu 14W a III 22W). Koszt takiego narurowca to jakieś 1000 zł. Pracuje u mnie dopiero miesiąc i jestem zadowolony, praktycznie jej nie słychać. Także warto poczytać i się zastanowić. Co do pompy to zastanowił bym się nad mocniejszą. Może któryś z kolegów i koleżanek coś jeszcze doradzi. Powodzenia
 4. To możliwe że są jeszcze ślady po pobiciu. Mogę oczywiście zastosować artemiss i herbana. Mam zdjęcie w świetle dziennym ale wydaje mi się że wszystko jest dobrze. Cieszę się że żona obserwuje i zaraz reaguje dzwoniąc i pisząc do mnie. To połknęła bakcyla na dobre.
 5. a tego nie wiedziałem. to mam zamówic 2+4 czy 1+3?
 6. Jak żona wysłała mi fotkę yellowka to rzuciły mi się skrzela bo jakoś dziwnie wyglądają. Wrzucam dwie fotki po pobiciu w innym akaw a teraz od 2 tyg u mnie. Jeśli zdjęcia są niewyraźnie jutro żona zrobi przy dziennym świetle to dorzucę.
 7. Dzięki. I na taką odpowiedź liczyłem bo im więcej czytałem na temat obsady to tylko bałagan w głowie coraz większy miałem 😁. Po redukcji planuję 20-25 ryb ale jak wyjdzie to się okaże.
 8. Tak to Pearl White. Czy taki uklad będzie ok.
 9. Dziś poszło zamówienie do TM. 1. Metriaclima callanos pearl white x8 2. Labeotropheus trewavesae thumbi west x 10 3.Chindongo saulosi x10 Do tego jest pseudotropheus acei x10. Czy taka obsada będzie dobra?
 10. Ja swoim podaje płatki i granulat.
 11. Jak najbardziej do tego możesz kupić jeszcze osi cichlid i vivid color.
 12. Ja mam 20 mikronów i też jest dobrze. Sznurki pracują od miesiąca a od 1.5 tyg jest 10x acei i 1x yellow. Narazie ryby małe ale obawiałem się że będą bardziej zapchane.
 13. Ja zastanawiam się nad zmianą sznurkow na wate. Niby lepiej klaruje wodę to za cenę 1x sznurka mogę mieć 6 szt. waty.
 14. Ryby pakowane są w termosy styropianowe także nie mam to chyba wpływu na różnicę temperatur. Czytałem że dużo osób poleca saulosi od FM nie mam pojęcia jak od Malawian.
 15. Falownik poniosę wyżej. Jest on teraz skierowany na tylną szybę a wylot jest nad taflą skierowany na szybę przednią . Dokładnie zasys jest w lewym rogu za falownikiem. z tego co zaobserwowałem to woda w lewym rogu przy przedniej szybie jakby stała. Możliwe że po prostu falownik za nisko.Trzeba będzie przestawiać i obserwować. A jak bym założył falownik z prawej strony i skierował na przednią szybę tak jak mam wylot ustawiony, może to coś zmieni.