iquitos68

Użytkownik
 • Zawartość

  370
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

49

O iquitos68

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  200x70x60 nonmbuna, drapieżniki
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

581 wyświetleń profilu
 1. Życie w Iquitos 840(200x70x60)

  Mała aktualizacja. Ryby po chorobie już niemal doszły do siebie. Chociaż jedna samica Lichnochromisa acuticepsa do tej pory je mniej niż inne ryby i jest wychudzona. Widać po niej, że była już jedną nogą na tamtym świecie i kuracja antybiotykowa uratowała jej życie.Pozostałe ryby są zdrowe i szybko rosną. Narzekać można jedynie na brak kolorów - ryby wyglądają jak śledzie, nadal.. Z technicznych spraw - zmniejszyłem okres podmian wody i teraz podmieniam 30% raz na dwa tygodnie. Parametry wody są dobre więc nie ma sensu tracić pieniędzy na nadmiarowe podmiany.
 2. Nowe życie u MatiKa

  Fajne zdjęcia, fajna głębia
 3. Baktoforte S

  Wrzuciłem do kaseciaka do komory pompy pasek węgla 20x30 cm. Zrobiłem także dwie 30% podmiany wody. Ryby wyraźnie wyluzowaly się :-)
 4. Baktoforte S

  Odnośnie węgla. Czy filtr węglowy do okapów mógłbym zastosować w tym przypadku ?
 5. Baktoforte S

  Hmmm węgla nie mam. Wg planu będę musiał podać Fish Protector Kordona.
 6. Baktoforte S

  Po 11 dniach kuracji samica Lichnochromisa w końcu zaczęła normalnie przyjmować pokarm. Pozostałe ryby nie mają oznak choroby. Czyli kuracja powiodła się Nie wiem czy to skutek uboczny, ale ryby są mocno zestresowane i płochliwe. Wszystkie.
 7. Baktoforte S

  Moje ryby to F1
 8. Baktoforte S

  Rozmawiałem z ichtiopatologiem. Podczas leczenia on nie może wykonać posiewu, gdyż leki które podałem spowodowałyby, że posiew by nie dał miarodajnego rezultatu. Sekcję wykonałem, ale ze świadomością i informację że i tak na 90% nic tak sensopwnego nie zauważę i nie zauważyłem.
 9. Baktoforte S

  Druga samica lichnochromisa podczas wieczornego karmienia bardzo niewiele ale coś zjadła. Światełko w tunelu zaświeciło się. 50%/50% no to czeka mnie sekcja w domu.
 10. Baktoforte S

  Po powrocie do domu stwierdziłem śmierć jednej samicy lichnochromisa Tak czy siak kontynuuję kurację. Czy padłą rybę mogę zamrozić w celu ew zbadania przez ihtiopatologa ?
 11. Baktoforte S

  Jestem na półmetku kuracji. Samice lichnochromisa przestały wytąsać czegoś z pyska ale nadal nie jedzą. 3 dni po rozpoczęciu kuracji jakieś ryby miały tarlo być może właśnie lichnochromisy - były dołki pokopane. Być może nawet jedna nosi jakąś ikre co nie jest za dobre bo jest mocno wychudzona. Pozostałe ryby sporadycznie ocierają się o piach. Jedna samica mylochromisa ma lekko nabrzmialy brzuch, a samcowi ten stan już przeszedł . Strat w rybach nie mam. Dziś podmiana wody i aplikacja drugiej części leków.
 12. Filtr kasetowy do akwarium

  Ja mam płaski więc mogę o jego zaletach się wypowiedzieć. W płaskim możesz zastosować gąbkę o dużej powierzchni czołowej. To ułatwi ci czyszczenie jej, bo jak jesteś leniwy tak jak ja to będziesz mógł ją czyścić co 2-3 tygodnie
 13. Baktoforte S

  Dzięki zatem za wyczerpującą pomoc. Zaczynam kurację.
 14. Baktoforte S

  1. Pierwszy Taeniochromis który padł nie jadł, był chudy, prubował pozbyć się czegoś z pyska. 2. Dwa Exochochromisy które padły nie jadły i prubowały pozbyć się czegoś z pyska. 3. Dwie żyjące samice Lichnochromisa nie jedzą od co najmniej tygodnia, co chwilę ruszają otworem gębowym jakby im coś uwierało 4. Do wczoraj zdrowy samiec Taeniochromisa też zaczyna coś miętolić w pysku czego nie ma. Podobnie samica Mylochromisa która do tego jakby chudnie. 5. Samiec Mylochromisa ostanio jest znacznie grubszy i nie wiem czy to kwestia że dobrze podjadł, bo podczas kuracji Preis Coli, bo dawałem dużo pokarmu nasączonego tym preparatem. 6. Niektóre ryby mają białe ciągnące cienkie odchody, a nie które normale. 7. Wszystkie ryby się ocierają o piasek i kamienie Odnośnie punktu 5, jeszcze przyjrzałem się i wszystko wskazuje na objedzenie bo nabrzmienie brzucha niemal znikło.
 15. Baktoforte S

  Mam ustrojstwo z filtrem węglowym. Ale wody i tak nie mam w kranie. Kolejne ryby mają objawy chorobowe, wolę nie czekać ani chwili dłużej.