iquitos68

Użytkownik
 • Zawartość

  330
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

41

O iquitos68

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  200x70x60 nonmbuna, drapieżniki
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

451 wyświetleń profilu
 1. W dniu dzisiejszym pragnę przedstawić kolejny gatunek zamieszkujący moje akwarium. Jest to Mylochromis spec. mchuse w składzie 1+2. Kolejna spokojna ryba. Jej powołaniem jest bobrowanie w dnie. Często robi to tak zawzięcie, że do połowy znika w piachu . Gdy nie kopie w dnie zachowuje się jak ryba otwartej toni i jej królestwem są środkowe partie zbiornika. Jest to samotnik - każdy osobnik żyje sobie swoim życiem. Ryby są jeszcze młode (8-10 cm) i amory im nie w głowie jak na ten czas
 2. Ja np liofilizowany Kryl tne na drobno nożyczkami a potem zalewam wodą w jakimś naczyniu. 2/3 utonie a 1/3 pływa.
 3. Do niedzieli 25 czerwca ryba będzie jeszcze dostępna. Pozdrawiam.
 4. Najlepiej położyć duży kamień na ręcznik i w dwie osoby wkładać bo baniaka. A najlepiej mieć wlaną wodę do akwarium bo wtedy ciężar kamienia zanurzonego w wodzie jest znacznie mniejszy :-)
 5. Pomyśl już o uszczelce pomiędzy pokrywą. A najlepiej dwoma - o kształcie d przyklejonej do akwarium i o kształcie E przyklejonej do pokrywy bo może ciekniąć. Fajne rozwiązanie z termometrem :-)
 6. Oddam w dobre ręce 9-10 cm samca Taeniochromis holotaenia. Odbiór tylko osobisty na Bielanach w Warszawie. Proszę się spieszyć bo będę musiał go w końcu do sklepu oddać. Samiec u mnie w zbiorniku był agresywny.
 7. Wczoraj doszło do terroru u mnie w zbiorniku. W jednego samca taeniochromisa wstąpił diabeł. Agresja wewnątrz gatunkowa, zewnątrz gatunkowa i wszystko co najgorsze. Trzy Exochochromisy wylądowały za tłem. Musiałem nożem zrobić w tle otwór awaryjny żeby ryby mogły wypłynąć. Zaryzykowalem odlow samca. Nie wierzyłem w sukces w tak dużym zbiorniku z kryjówkami. Miałem jedną szansę zanim zorientuje się co to siatka. Udało się. Ryba wyłoniona. Samiec 9-10 cm myślę. Dziś jest w zbiorniku zastępczym. Ale będę musiał go oddać. Wrzucę info do odpowiedniego działu.
 8. Być może w przyszłości. Teraz mam jeszcze nie dojrzałe do końca akwarium, młode ryby i póki co za bardzo nie chcę w nim grzebać.
 9. Oj nie tak. Może nie do końca. Ja mam tą wersję o której piszesz, ale bez TMBT ... i gąbka jest niższa o 10 cm niż w wersji allinone. Sory za zamieszanie.
 10. Ta konkretna gąbka ma bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Po tygodniu nawet nie kucnie. U mnie teraz bez czyszczenia działa 3 tydzień i nie widać żeby w komorze pompy poziom wody obniżył się. A zaznaczę, że też mam ruchomą przegrodę pomiędzy pompą a gąbką, która dodatkowo tłumi przepływ.
 11. Kolejną rybą z mojego grajdołka jest Eclectochromis (Protomelas) lobochilus hertae. Rybę tą wybrałem z dwóch powodów. Szukałem ryby która będzie zajmowała górną część akwarium - toniowej oraz po prostu ładnej. Faktycznie ryba ta większość czasu spędza unosząc się leniwie w toni i tylko podczas karmienia przenosi się w dolne partie baniaka. Prawdopodobnie jest to para. Samiec co parę minut podpływa do samicy. Robi się wtedy blady jak śledź ( i gdzie te kolory ?? ). Są to młode osobniki, które dopiero czeka wybarwienie. Są wyjątkowo spokojne, ale raz na dzień któryś z nich uszczypnie holo za ogon.
 12. Dziś krótkie przedstawienie moich płatnych zabójców czyli Taeniochromis holotaenia. Są to najbardziej żywiołowe ryby w moim akwarium. Lubią pogonić małe Exochochromisy. Prawdopodobnie mam dwa samce i coś mniejszego co być może będzie samicą. Samce lubią ze sobą powojować Dziś z kolei Lichnochromis acutipes (ten Pan u góry na zdjęciu poniżej) osiągną pełnię barw Ha Ha Ha
 13. Zapis kronikarski. Dziś jeden Taeniochromis holotaenia przeszedł na tamten świat. Od początku nic nie jadł. Pozostała obsada ma się dobrze. Dziś i jutro głodówka profilaktycznie.
 14. Ogromniasty baniak Jakie ryby planujesz hodować ?
 15. Ja mam przednią i boczne szyby ow. Ale szczerze myślę że ze zwykłego szkła może być i różnicy nie byłoby widać. Pozatym na sterowniku Romka grą światła można zniwelować wszelkie niedogodności. Lepiej zainwestować w dobry częścik do szyb tunze lub flipper i dbać aby ich nie porywac. Dodatkowo zadbać o czystość wody przez częste podmiany lub purolite.