iquitos68

Użytkownik
 • Zawartość

  407
 • Wpisy na czacie

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

56

O iquitos68

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  200x70x60 nonmbuna, drapieżniki
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

676 wyświetleń profilu
 1. Baktoforte S

  Przepraszam nie widziałem Twojego postu wcześniej. Sprawa wygląda następująco. Kuracja zakończyła się jakiś tydzień temu. Woda u Lichnochromisa została podmieniona. Próbowałem już karmić tą rybę - 3 płatki suchego pokarmu. Lichno poskubał i od razu wypluł. Ryba dobrze wygląda, ale nie je. Oczywiście jest zestresowana tą całą kwarantanną. Podczas kuracji widziałem białe ciągnące się odchody u tej ryby. Trochę nauczony poprzednią kuracją wiem, że ryby potrzebują nieco czasu zanim zaczną normalnie pobierać pokarm. Jednakże na minus kuracji jest to, że nie miałem możliwości podawania leku w pokarmie, bo ryba w ogóle nie jadła. Teraz ją obserwuję i czekam. Jest coś jeszcze co mogę dla niej zrobić ?
 2. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Tak patrzę na mój baniak, potem na Twój. I chyba nad moim czeka mnie jeszcze duuuuużo pracy
 3. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Dzięki za info. Teraz rzucam dużo mniej karmy. Ryby nienajadają się. Po zachowaniu widzę że są żywsze. Jak podchodzę do szyby to nie uciekają tylko klasycznie dziobią przednią szybę ;-)
 4. jak czyscic szyby, zeby nie porysowac szkla?

  Spiochu ktoś kiedyś wpadł na pomysł żeby w piachu flipperem poruszać się tylko do przodu. Mi narazie zdaje to egzamin :-)
 5. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Ekstrudycja to jeszcze coś innego. W Googlach można poczytać.... Lub ekstruzja już sam nie wiem.
 6. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Piotriola jeśli chodzi o liofilizacje to nie do końca jest jak piszesz. Liofilizacja to jest taki rodzaj suszenia produktów. Jej plusem jest to że nie ogrzewasz produktu w wysokich temperaturach jak to występuje przy suszenie konwekcyknym. W liofilizacji tworzysz próżnię nad produktem i w kontrolowany sposób dostarczasz ciepło i dzięki temu woda odparowywuje z produktu. Jest to proces niskoteperaturowy więc nie dzieją się z produktem takie rzeczy jak utrata aromatów czy degradacja składników pokarmowych nieodpornych na wysokie temperatury. Produkt liofilizowany jest i zdrowszy i lżejszy ale niestety droższy od suszonego konwekcyknie. Jeśli chodzi o przykład groszku to to różnica jest tylko taka że w liofilizowanym nie ma wody więc jego kaloryczność jest taka duża bo przeliczona na 100 g produktu suchego już bez wody a woda ma zero kalorii. Moja obsada jest niestety mieszana nonmbuna mięso żegna plus dwa gatunki drapieżników.
 7. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Sory coś z telefonem mi się dzieje. Klikam żeby dodało wiadomość i się wiesza. Odnośnie kryla liofilizowanego to może faktycznie będę go dawał tylko 2 razy w tygodniu. Rybska rosną i będą miały do 25 cm więc zupełnie nie chce z niego rezygnować. Pozatym polecany jest od do drapieżników.
 8. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Kryla rozrywam na 3 kawałki i tak rzucam na powierzchnię wody. Wcześniej dodatkowo namaczalem przed karmieniem i chyba do tego wrócę. Czyli plan jest taki że rano będę karmić raz krylem w minimalnej ilości a raz płatkami Osi jedną szczyptą. To rano. A wieczorem granulat NLS trzy szczypty czyli ryby się nie najedzą. Dodatkowo raz w tygodniu ten pokarm tropicala z 30% czosnku. I raz w tygodniu głodówka.
 9. Filtracja 375l

  Mam tego Eheima. Widzę że jesteś z Warszawy. Takie węże oryginalne widziałem w Discusie na Radzymińskiej. Polecam oryginalne.
 10. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Oki, dzięki Jutro zatem zakupię to pożywienie
 11. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  D-Allio plus w takim razie ile razy w tygodniu podawać ?
 12. Modyfikacja diety dla mojej obsady.

  Leczone były Bactocaps F i Protocaps M - ogólnie polecana tutaj kuracja według przepisu pani M. Oczywiście przeczytałem ten wątek i zwróciłem uwagę na ten pokarm. Jednak tutaj też padła opinia, że w pokarmie który podaje rybom NSL ther A+ jest 6% czosnku, więc nie ma sensu dawać innego pokarmu z czosnkiem. Moje ryby długo przyzwyczajały się do tego pokarmu i nawet teraz jedne ryby więcej jedzą tych granulek niż inne. Może to jest powód choroby i zgonów ryb... Też zauważyłem taka możliwość (teraz). Może mniej dawać im jeść ? Albo dawać dwa razy dziennie po szczypcie ?
 13. Szukam pomocy przy modyfikacji diety moich ryb. Powód jest taki, że w ciągu 5 miesięcy miałem już dwa ataki pasożytów na moje ryby. Za pierwszym razem ryby wyleczyłem antybiotykami, a teraz ziółkami - Preis coli. Niestety obydwa ataki choroby skończyły się śmiercią kilku ryb. Na dzień dzisiejszy parametry wody są w normie, biologia śmiga aż miło, podmiany wody robię co 2 tygodnie (raz zdażyło się co trzy i potym miałem drugi atak choroby mimo dobrych parametrów wody). Temperatura wody 26 st. Na dzień dzisiejszy w akwarium jest 9 ryb średnio trochę powyżej 10 cm. Po kuracji Preis coli ryby czują się bardzo dobrze i nie ma żadnych objawów pasożytów (oprócz Lichnochromisa, który jest w izolatce i przechodzi kurację antybiotykami - na razie nic nie je i widziałem białe cienkie ciągnące odchody). Wiec jest dobry moment aby zadbać o profilaktykę. Może je źle żywię? Teraz podaję pokarmy na przemian: 1 dzień NLS Ther-A + 2 dzień płatkowy OSI Cichlid Flakes 3 dzień kryl liofilizowany raz w tygodniu lub na 2 tygodnie głodówka. Ryby karmię raz dziennie no i muszę się przyznać że czasem może zbyt obficie, bo ryby najadają się do syta, szczególnie krylem. Jak myślicie czy tą dietę mogę zmodyfikować, tak aby zmniejszyć ryzyko kolejnej infekcji pasożytami?
 14. Projekt 200x80x70h

  Napisz proszę jaki jest skład gatunkowy ryb a akwarium. Nie wiem czy się nie pomyliłem, ale doliczyłem się 14 ryb.
 15. Projekt 200x80x70h

  Fajne akwa Co to za ryba, ta niebieska na ostatnim zdjęciu ?