iquitos68

Użytkownik
 • Zawartość

  434
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

66

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  200x70x60 nonmbuna, drapieżniki
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

773 wyświetleń profilu
 1. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  Ja kamulce brałem ze składu w Kobiałce.
 2. Jak miałem małe ryby to miałem podobne problemy. W sumie połowa obsady mi się wyłamała. Stres czy bloat sam już nie wiem. Gdybym miał coś doradzić to odlowić tą rybę do oddzielnego zbiornika i zrobić kwarantanne. Może ta ryba przewlekła jakieś chorobsko i pół obsady ci może wybić.
 3. Wybór czyscika

  Ja stosuje flippera już od pół roku. Jeszcze nie udało mi się rysy zrobić. Oczywiście trzeba dbać o ten czyścik. W piachu zawsze czyscimy do przodu w jedną stronę. Trzeba dbać o czystość tego filcu który znajduje się na elemencie który porusza się na zewnątrz akwarium bo jak dostanie się na jego powierzchnię ziarnko piasku to rysa gotowa. Częścik najlepiej przechowywać w zamkniętym miejscu tak aby go przez przypadek nie zanieczyścić piachem. Po myciu akwarium suszyć powierzchniami styku z szybą do góry tak żeby nic z podłogi nie przykleilo się do filcu. Ja jak czyszczę to wyłączam filtry żeby nie podrywaly z dna drobinek które mogą wpaść między szybę a sześcik. Warto też przed czyszczeniem czyscikiem przetrzeć zewnętrzne szyby akwarium wilgotnym ręcznikiem papierowym.
 4. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Fajna aranżacja. Ciekawe czy te rośliny wyciągną z akwarium nadwyżkę NO3. Jak to robisz, że masz zielone glony? U mnie po ponad pół roku od startu jedynymi glonami są okrzemki
 5. Preis Carely (Coly) a profilaktyka

  Dawkowanie podane jest na etykiecie. Jeśli dobrze pamiętam jedna butelka starcza na kurację 840l baniaka.
 6. Awaria

  Czy powinno mieć wzmocnienie spinające zależy od grubości szkła z którego akwarium jest zbudowane. Tak czy siak, pęknięte wzmocnienie możesz reklamować u sprzedawcy akwarium. Miałeś farta, że główna szyba akwariowa nie strzeliła.
 7. Drapieżniki malawi do 1000l

  Taeniochromis holotaenia też fajna ryba do takiego baniaka.
 8. Roślinne Malawi Decco 1400l 250x80xh70 cm i same nowości

  Niedoświetlony tył na niebieskich ledach. Może być fajny efekt
 9. 180x75x50 618L

  Przy plusach i minusach warto dodać, że atutem kaseciaka jest to, że woda nie opuszcza baniaka. Jest to dodatkowy punkcik do bezpieczeństwa akwarium.
 10. Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy

  Mam niedaleko Castoramę, wiec pewnie tam kupię. Dzięki
 11. Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy

  Czy ktoś się orientuje, jak często należy wymieniać wkład węglowy z korpusu ustrojstwa ? Czy są jakieś techniki na zbadanie czy jeszcze on działa? Pół roku już mija jak użytkuję ustrojstwo. W tym czasie mogłem przez ustrojstwo przepuścić do 5000 L wody kranowej z wodociągu północnego Warszawa.
 12. Życie w Iquitos 840(200x70x60)

  Gdyby nie on byłoby buro Aczkolwiek samiec Taeniochromis holoatenia coraz bardziej chce się wybarwić. Nawet ma jakieś już ślady odcienia poświaty niebieskiego koloru - na dwóch łuskach na ogonie i na dwóch łuskach koło oczu ryby. Normalnie szaleństwo
 13. Życie w Iquitos 840(200x70x60)

  Jest trochę czasu więc robię małą aktualizację. Tej ryby jeszcze nie przedstawiałem. Jest to jeszcze młody samiec Sciaenochromis fryeri. Ryba pochodzi z hodowli Tanganika-Konin. Jest rybą spokojną, powoli poruszającą się. Lubi trzymać się na uboczu, czasami szuka kryjówek. Jednakże jak prawdziwy samiec-pyszczak potrafi pogonić inne, często dużo większy ryby. Wydaje się też rybą ponadprzeciętnie odporną na stres i chyba dzięki temu choroby ją omijają.
 14. obsada 300x80x75, ok 1800L

  Osobiście proponowałbym kupienie ryb 5-10 cm. Sam przerabialem start z tak małymi rybami. Wiele radości sprawia prowadzenie ryb od małego, czekanie na ich wybarwienie. Oczywiście nie zawsze trafi się z układem płci. Dlatego można kupić nieco więcej ryb lub założyć ewentualne dokompletowanie.