Jakuś

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O Jakuś

 • Urodziny 30.10.1989

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Moje akwarium
  675 litrów
 1. Dziękuję, już właśnie wczoraj w nocy przeczytałem cały wątek o Twoim akwarium i widziałem że padło tam to samo pytanie. Swoją drogą podziwiam że nie poddales się przy swoich perypetiach Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 2. Byłem dzisiaj w koleczkowie. Kupiłem sobie trochę gnejsu bo najbardziej wpadł mi w oko. Na miejscu tego nie zauważyłem ale po wyplukaniu okazało się że kamienie mają takie rdzawe naloty . Czy to nie będzie w niczym przeszkadzało czy trzeba je jakoś przygotować przed włożeniem do akwarium ? Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 3. Orientuje się ktoś czy skład w Bojanie jeszcze istnieje, przejeżdżałem ostatnio przez Bojano ale nie widziałem żadnych banerów/reklam, a nie miałem czasu żeby zajechać w głąb ? Był ktoś może ostatnio w Ekolas w Lniskach ? Może jeszcze jeszcze jakieś inne aktualne propozycje ?
 4. Świeżak 675 litrów

  Ta warstwa piasku 4-5 cm ma jakieś większe zastosowanie, tzn jeżeli chodzi o biologię w akwarium, czy też jest potrzebna rybom ? Czy chodzi tylko o walory wizualne ? Pytam, ponieważ tego piasku co ja mam to jest pewnie jakoś maks 3cm i nie wiem czy trzeba będzie dokładać czy tyle wystarczy.
 5. Świeżak 675 litrów

  Ustrojstwo to rozumiem, że jest ten filtr przez który się przepuszcza kranówkę i w zależności od zawartości NO3 w wodzie kranowej, daje albo wkład węglowy albo purolite ? Kolejne pytania: 1. Piasek, mam po morskim 20kg Nature Ocean Live Argonite, czy mogę go wykorzystać po przepłukaniu w kranówie ? 2. Jak duża warstwa piachu jest konieczna w malawi ?
 6. Świeżak 675 litrów

  Szczerze, oprócz zasolenia i temperatury nigdy w życiu nie mierzyłem niczego w akwarium morskim bez korali SPS i nigdy nie miałem problemu ani z rybami, ani z koralowcami miękkimi czy LPS. Generalnie akwarystyka morska jest tak wyolbrzymiana że to jest niepojęte, ale to akurat nie ma żadnego znaczenia.
 7. Świeżak 675 litrów

  Rezygnuje z akwarystyki a tak poważnie jeżeli ma mi to dać ujawnienie wiedzy, to mogę zaryzykować i kupić te testy, boje się tylko że zakurzą się w szafce po jednym użyciu rozumiem że to ma być taki zestaw który zawiera PH,KH,NO2,NO3,CO2,+ NH4 i do tego mam dokupić uzupełnienie testu do PH 6,4- 9 i GH ? To to nie działa tak jak w morskim, że do RO wsypuje sól i mam gotową wodę ? Myślałem że to analogiczna sytuacja.
 8. Świeżak 675 litrów

  Jak już to ustaliliśmy to proszę o informację czy warto bawić się w wodę z osmozy + sól czy nie ? Niestety nie znam parametrów kranówki, ale może ktoś jest z Gdańska i zna parametry Straszyńskiej wody ?
 9. Świeżak 675 litrów

  W akwarium morskim, nigdy nie używałem testów, teraz też nie zamierzam. Sump będzie, bo już jest, automatyczna podmiana wody nie wchodzi w grę. Może źle powiedziałem ze chce autmatycznego akwarium, ale jak najbardziej prostego w obsłudze, ma polegać na tym, że nie chce robić w akwarium nic po za karmieniem ryb, podmienianiem wody, czyszczeniem wkładów w sumpie oraz samego akwarium.
 10. Świeżak 675 litrów

  Testów niestety nigdy nie miałem i nie mam. Także parametrów wody niestety nie znam. Chciałbym uniknąć ich kupowania i zrobić to akwarium jak najbardziej samoobsługowe. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 11. Świeżak 675 litrów

  Mam pompę Jebao DCP5000 ona mi na 5 biegu pobiera w tej chwili chyba 18W więc o to się nie martwię. Mój sump jest dosyć nietypowy, ponieważ jest na tej samej wysokości co akwarium. Mam pomysł, aby dla porządnej cyrkulacji, zrobić na wylocie z pompy obiegowej coś ala deszczownicę z filtrów kubełkowych i jeden wylot dać przy dnie a drugi przy powierzchni, tak żeby dmuchały w stronę komina. Mam mnóstwo kolejnych pytań: 1. Przygotowanie wody, mam filtr RO+DI, czy warto go wykorzystać i "zasolić" zerową wodę czymś w stylu Seachem Cichlid Salt ? 2. Oświetlenie, zastanawiam się czy ewentualnie zamiast ledów, jedna świetlówka t5 54W byłaby wystarczająca, czy raczej to trochę mało ? Kolejne pytania jak mi się przypomni
 12. Świeżak 675 litrów

  okej, co do pompy obiegowej, jaka to powinna być moc, w morskim było tak że pompa powinna przepompować w ciągu godziny 10 krotność objętości akwarium, a jak jest w malawi ?
 13. Świeżak 675 litrów

  dziękuję wszystkim za pomoc. powiedzcie mi ten seachem matrix umieszcza się w jakiejś skarpecie, filtrze przepływowym, czy luzem ?
 14. Świeżak 675 litrów

  Rozumiem że przy taśmach będę miał bardziej równomierne oświetlenie a przy modułach punktowe. Ale jaka temperature barwowa uzyc ? Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 15. Świeżak 675 litrów

  Witam, Po rocznej przerwie gdzie temat malawi u mnie umarł powracam. Mam akwarium 130x60x45, z sumpem. Od razu mówìę że większe nie będzie. Jakie media filtracyjne powinienem umieścić w sumpie i w jakiej ilości na taki litraż. Chce ograniczyć zużycie prądu do minimum więc za oświetlenie ma posłużyć oświetlenie led. Może ktoś mógłby zaproponować coś sprawdzonego i niedrogiego ? Serdecznie pozdrawiam Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka