qntek

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O qntek

 • Urodziny 06.06.1985

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Krosno
 • Moje akwarium
  170x55x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Tomek
 1. Dobór obsady mbuna

  Żebyś tylko nie skończył jak w supermarkecie gdy idziesz na zakupy bez listy i zamiast z bułkami i mlekiem wracasz z kilkoma "okazjami". Myślę, że dobrze byłoby już wiedzieć co chcesz kupić.
 2. 170x55x60

  No cóż, jak już jest tak zostanie. O modułach które przytoczyłeś nie czytałem na tym forum, spotkałem się z diodami powerled i tymi modułami. Na prądzie się nie znam więc wybrałem moduły. Używałem ich przez jakiś czas w swoim obecnym akwarium, było jednak jak na mój gust za ciemno (obecnie mam roślinniaka) dla tego zdecydowałem się dać więcej modułów. Wolałem mieć za dużo niż za mało. Masz jednak racje, zapłaciłem za nie ok 300 zł Przesadziłem też z profilami aluminiowymi bo kupiłem dwa, a wykorzystałem tylko jeden.
 3. 170x55x60

  Dzisiaj zamówiłem zbiornik w erybce. Generalnie trochę mnie zmartwili gdy poprosiłem o wycenę mojego baniaka. O taką samą ofertę prosiłem rok temu i jakie było moje (niestety nie miłe) zaskoczenie gdy cena okazała się być wyższa o 400 zł w stosunku do ubiegłorocznej Na szczęście udało się wydębić 10% rabatu, a w dodatku prawdopodobnie uda mi się sprzedać moje stare akwarium wraz zresztą szpargałów. Planowałem zamówić zbiornik dopiero w lutym, tak żeby ok marca go dostać jednak po przeczytaniu ile kolega @deccorativo musi czekać na swój zbiornik i jakie mają kolejki postanowiłem ustawić się w niej nieco wcześniej . Napisali mi, że realny czas oczekiwania to 1,5 miesiąca, będzie zatem jak znalazł. Dokończyłem już prawie belkę na modułach samsunga, mam 21 modułów 11000K i 14 RGB, teraz wydaje mi się, że trochę dużo ale dzięki sterownikowi leddimmer ustawie sobie wszystko tak jak chce. Pozostało mi tylko zamocować w trochę lepszy sposób kabel zasilający do belki, próbowałem go przykleić do profila co w rezultacie nie wyszło za ładnie, popracuję nad tym jeszcze. W pierwszym poście pisałem o swoich ogólnych założeniach: non-mbuna i narurowiec. Po głębszej analizie tematu filtracji i podsumowaniu kosztów budowy systemu na filtrach narurowych postanowiłem wykonać jednak kaseciaka w wersji turbo, koszt jednak dużo mniejszy. Może kiedyś, teraz gdy nic nie mam i wszystko muszę kupić, myśl o tym ile jeszcze przede mną mnie paraliżuje Ale do rzeczy. Postanowiłem wciągnąć w mój projekt także żonę i chciałem by pokazała mi w galerii forum, które akwaria jej się podobają. Zdecydowanie bardziej podobały jej się zbiorniki z mbuną i większą ilością skał i tłem strukturalnym. Ja chyba też jednak bardziej w te stronę bym poszedł. Tutaj właśnie chcę się poradzić, otóż dla mbuny powinienem akwarium bardziej zagruzować i pojechać z kamieniami stosunkowo wysoko. W zbiorniku o wysokości 60 cm jednak taki kamień powiedzmy na 50 cm to spore bydle. Poradźcie mi proszę, jak wysoko spróbować wyciągnąć kamienie? Zamierzam zrobić tło strukturalne i chodzi mi po głowie przy tej okazji zrobić także kilka większych modułów kamieni.
 4. 170x55x60

  Czy wystarczy jeżeli pomiędzy akwarium a blat umieszczę podkład pod panele o grubości 5 mm?
 5. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Dociążałeś go jakoś czy tylko przykleiłeś do szyby? Sprawia wrażenie, że jest go ogrom w tym akwarium, czyli efekt zamierzony osiągnięty
 6. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Masz na myśli zwykły biały styropian czy może te twardsze używane do izolacji fundamentów?
 7. Czarna Perła 2

  Witaj, super to wyszło. Jak oceniasz teraz, z perspektywy roku jakość wykonanego tła oraz sposób jego mocowania do szyby, czy klej przez ten czas nie puścił? Czy po upływie tych miesięcy uważasz, że kwestie estetyczne przeważają nad ilością miejsca w akwarium w kontekście tła DIY, innymi słowy - zrobił byś to jeszcze raz? Chciałbym jeszcze zapytać o kwestie konstrukcyjne kaseciaka umieszczonego w tle, czy Twój kaseciak różni się czymś od ogólnie przyjętej na tym forum koncepcji budowy? Ze zdjęć wynika, że został pokryty pianką montażową, czy to wszystko? Jeszcze raz, gratuluję zbiornika.
 8. 170x55x60

  Uświadomiłem sobie, że prawdopodobnie popełniłem błąd w konstrukcji pokrywy. Otóż skleiłem ją w ten sposób, że siądzie o 40 mm niżej górnej krawędzi akwarium zupełnie nie biorąc pod uwagę wzmocnienia wzdłużnego, którego obecność wymusi niższą pozycję tafli wody. W jakiej odległości od górnej krawędzi akwarium mogę się spodziewać, że takie wzmocnienie będzie u mnie i jaka powinna być minimalna głębokość na jaką pokrywa powinna nasunąć się na akwarium by po jego zalaniu tafla wody była niewidoczna?
 9. 170x55x60

  @MatiK Bardzo dziękuję. Wiele to dla mnie znaczy. Tak jak pisałem, odwiedzam to miejsce od dłuższego czasu.
 10. 170x55x60

  Cześć Mam na imię Tomek, mieszkam w Krośnie (woj. podkarpackie, jeżeli ktoś pochodzi z moich okolic, proszę o kontakt, zamęczę pytaniami :))). Jak wielu z Was z akwarystyką mam do czynienia od dziecka, swoje obecne akwarium (85l) prowadzę od trzech lat, wygląda tak: Nie mogę już patrzeć na rośliny i już od przynajmniej dwóch lat marzę o dużym zbiorniku. Na tapecie było black water i malawi, wygrało oczywiście malawi. Maksymalne gabaryty akwarium na jakie w chwili obecnej mogę sobie pozwolić to 170x55x60 dl/sz/wys. Przez ostatni rok udało mi się wykonać komodę/stelaż pod to akwarium wraz z pokrywą: Na wiosnę zamawiam zbiornik i kończę oświetlenie (w tej chwili posiadam moduły led wraz ze sterownikiem). Planowałem przedstawić się dopiero z gotowym akwarium. Pytań mam jednak tyle, że nie mogę pozwolić sobie na brak przyjemności z uczestnictwa w dyskusji na tym forum. Moje ogólne założenia na przyszłe akwarium to: - filtr narurowy - non-mbuna, jako część obsady Labidochromis caeruleus z wątku: Mam masę pytań, chciałbym móc w tym wątku zawrzeć je wszystkie. Jako pierwsze z nich i chyba najbardziej mnie nurtujące w tej chwili to w jaki sposób przymocować wlot i wylot wody w narurowcu do akwarium? Niech to będzie pierwsze z szeregu pytań na jakie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi pomimo buszowania po tym forum od wielu miesięcy.