sj1950

Klubowicz
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

14

1 obserwujący

O sj1950

 • Urodziny 20.08.1950

Kontakt

 • Skype
  slawekj1950

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław,
 • Zainteresowania
  Łowiectwo, kynologia łowiecka, akwarystyka.
 • Zawód
  emeryt
 • Moje akwarium
  400 Malawi,
 • Serwisy społecznościowe
  Facebook
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  sj1950

Ostatnie wizyty

403 wyświetleń profilu
 1. vallisneria - za darmo

  Oddam za darmo garść sadzonek Vallisnerii (różne gatunki). Odbiór osobisty we Wrocławiu. Aktualne do niedzieli wieczorem.
 2. vallisneria za darmo

  Oddam za darmo garść sadzonek valisnerii /różne gatunki/. Odbiór osobisty we Wrocławiu, tel. 502 592 806. Aktualne do piątku wieczorem.
 3. OSI zakup grupowy 9.17

  Przesyłka dotarła. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
 4. OSI zakup grupowy 9.17

  Ja również rezygnuję ze zwrotu nadpłaty. Dziękuję za załatwienie sprawy i aprowizację.
 5. OSI zakup grupowy 9.17

  Przelew puściłem. Jutro rano pieniądze powinny być na koncie.
 6. proszę o radę - Metriaclima sp. "membe deep"

  Tak wygląda problematyczny samiec. Niestety, jakość tych zdjęć robionych w dzień jest bardzo niska.
 7. proszę o radę - Metriaclima sp. "membe deep"

  Dominant również jest wybarwiony książkowo. Ten drugi jak gdyby zatrzymał się w swoim wybarwianiu, mimo że jest mocniejszy fizycznie. Będę się starał zrobić mu zdjęcie, co jednak nie będzie łatwe bo oba samce zajmują swoje groty. Żeby było śmieszniej jeden obok drugiego. Samice swobodnie pływają w toni.
 8. Z pewnego źródła otrzymałem 10 szt. "membe dep", z których wybarwiły się obecnie dwa samce. Dominant, wybarwiony prawidłowo oraz drugi, nieco większy, który dotąd wygląda jak gdyby nie mógł się całkowicie przebarwić. Nadal widoczny jest prześwitujący w nim kolor żółty od połowy tułowia, na płetwie ogonowej miejsca (paski), które u wybarwionego samca powinny być koloru białego są żółte. Ryba karmiona jest dobrymi pokarmami, jest w wieku około 8 miesięcy. Nie wiem, czy jest to faza przejściowa wybarwiania się tego samca czy też powinienem usunąć go z hodowli? Wszystkie pozostałe ryby tzn samice mają prawidłowy kształt i ubarwienie. Będę wdzięczny za rady doświadczonym kolegom.
 9. OSI zakup grupowy 9.17

  Skorygowałem złożone zamówienie co nie jest uwzględnione w arkuszu kalkulacyjnym.
 10. OSI zakup grupowy 9.17

  Prostar Maintenance 300g Cichlid 200g Spirulina 200g Jestem zainteresowany.
 11. jak wygląda wzorzec Metriaclima estherae OB

  Wobec tego co to za Tropheopsy?
 12. jak wygląda wzorzec Metriaclima estherae OB

  Dostałem zdjęcia dorosłych ryb. Oto jak wyglądają.
 13. Szukając  we Wrocławiu ryb tego gatunku trafiłem w sklepie Ikoli na dorosłe M. estherae OB w tej formie. Byłem zaskoczony  różnicą pomiędzy nimi a tymi, które są już w moim posiadaniu i są pokazywane na You Tube (te z wyrażnymi, mocnymi ciemnymi łatami). Jednak obecnie pozyskane pochodzą z drugiego końca Polski  i też są sklasyfikowane jako estherae OB.

 14. jak wygląda wzorzec Metriaclima estherae OB

  Poprosiłem właściciela problemowych ryb o zdjęcia dorosłych osobników. Jeśli tylko je otrzymam niezwłocznie je tu umieszczę. W międzyczasie zrobiłem kilka kolejnych zdjęć posiadanej przeze mnie młodzieży. Na jednym z nich widoczne są dwa osobniki, problemowy i ten z wyraźnymi łatami. Nie jestem profesjonalistą ale coraz bardziej skłonny jestem przychylać się do koncepcji, ze forma z wyraźnymi łatami może być sztucznym tworem.
 15. jak wygląda wzorzec Metriaclima estherae OB

  Zatem wszyscy chyba jednogłośnie zechcą przyznać, że potrzebna jest nam wiedza w tej materii. Może uda się pozyskać chętnego, taką wiedzę posiadającego, do opublikowania stosownego opracowania. Natomiast co do prezentowanych przeze mnie ryb pragnę raz jeszcze podkreślić, że obie formy barwne przekazują jednolite cechy swojemu potomstwu.